Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hülye lennék? Nem bírok...

Hülye lennék? Nem bírok leállni a gyerekvállalással! Ahogy cseperednek, mindig újabbat szeretnék. Miért? Már 3 van!

Figyelt kérdés
Három kisgyerekem van.5 éves a lányom,3 éves a kisfiam,és 15 hónapos a legkisebb lányom.Imádom a babákat.Persze,szuper,ahogy növögetnek,de ismét babát szeretnék.Népes családot szerettem volna mindig is.Anyagilag jól állunk,mindnek lenne/van külön szobája is.Én bár szeretem a munkám nagyon is,nagyon jó,hogy itthon vagyok,és tudom őket nevelgetni.De valahol még sem érzem helyén valónak,hogyha az adott legkisebb elmúlt 1 éves,alig várom,hogy újra terhes legyek.Legyen negyedik?Hogy álljak le?Ja,és a férjem sincs ellenére.
2012. szept. 27. 15:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

16.25-ös pottyantani???

Azt a wc-be szokták..ne haragudj!

Ha valaki úgy dönt,hogy egy gyermeket vállal azért,amiért..engedtessék meg neki!

Ha valaki 3-4-5 gyermek nevelését vállalja..hajrá!

Ettől egyik fél sem lesz több-sem kevesebb!

Nem vitát akarok szitani,de diszkriminativnak érzem azt a kijelentésedet,az egy gyermekesekkel szemben!

2012. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az én kérdésem nem az egygyerekesek ellen szól.Én itt egy szót sem ejtek róluk.Én szeretnék többet.
2012. szept. 27. 17:03
 13/22 anonim ***** válasza:
36%
nem szerettem volna vitát robbantani. csak gondoltam azért érzed kellemetlennek a több gyerek vállalását,mert a manapság nem divat sokat szülni. a pottyantani meg csak egy szó,nem kell rajta lovagolni. én sem forgatom ki más mondanivalóját. elnézést,ha mellé fogtam és nem ezért érzed kellemetlennek a 4. baba világrahozatalát.
2012. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Zsófi,a válaszod teljesen helytálló volt,szerintem.Én értem mire céloztál.
2012. szept. 27. 17:21
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

17.01-es hsz vagyok!

Kedves Kérdező!

Bocsánat,h nem a kérdésedre írtam először!

Csodálatos dolognak tartom,ha egy nő több gyermek nevelését is vállalja..ha Nektek ehhez minden adott,ne is gondolkodj!A Ti életetek úgy lesz majd teljes!


Kedves Zsófi!

Értettem ,a hsz-el mire céloztál..és ezt sérelmeztem.Mert ,abban úgy írsz,hogy aki csak egy gyermeket vállal,az csak pottyant és nem szül???


És..igen..pejorative jött le a válaszod!Vállalom,hogy rám "nyomjátok" a 0-át !!!


Az egy gyermekes 30-30 év fölöttiek védelmében írtam!!!!

Én is az vagyok és nem a karrier miatt áldoztam fel én sem a meg nem született 2-3 gyermekemet!!!

Na általánositsatok kérlek,csak ennyit szeretnék!!!

2012. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Szegény Zsófit lepontozta a sok 30 év felett 1 gyermeket szülő anyuka!! :) Zsófi, ne foglalkozz velük én sem értem, hogy nagyon sokan (tisztelet a kivételnek) miért részesítik előnyben a karrierjüket a gyermekvállalással szemben. Természetesen teljesen más dolog az, ha valaki csak azért szül 30 felett és csak egy gyereket mert nem engedheti meg magának hamarabb és nem engedhet meg magának több gyereket! De Zsófia csak azokra célzott akik tényleg csak a karrierjük miatt nem hajlandóak beáldozni magukat az anyaságért cserébe!Nem kell rögtön 0-ra pontozni szegényt :)
2012. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szerintem két dolgot kihagytál, ami kell még a több gyermekhez: egészség és megosztott figyelem.

Ha jó az egészséged és képesnek találod magadat arra, hogy több gyermeket ugyanúgy kellő odafigyeléssel nevelj, akkor hadd jöjjenek azok a gyermekek, Isten adjon mindnyájatoknak egészséget, boldogságot.

Nekem kettő van, de érzem, hogy egészségileg már csak egyet bírnék, így nekünk hárommal lesz teljes a család. :)

2012. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Legyen! Bár mi is megtehetnénk. De én egy egy gyerekes harmincas anyuka vagyok másfél szobában. Nem, nem karrerista. Csak későn küldte el a Jóisten a páromat. Ha egy tízessel fiatalabbak lennék, biztonságban, jólétben, szeretetben, boldogan vállalnánk mi is.
2012. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
szülj amennyit csak tudsz, mind lelkileg, mind anyagilag! A gyerekek az élet értelmei!
2012. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is így éreztem. Most, amikor a legkisebb gyerekem született (6 hetes), nagyon nagy öröm, és egyben szomorúság tört rám. Örültem, hogy egészséges kicsi fiam született, problémamentes terhesség és szülés volt, ugyanakkor nagyon elszomorodtam, tudva, hogy nem lesz több gyerekem. Anyagilag megtehetnénk mi is, de a józan ész azt mondja, álljunk meg. Úgyhogy bármennyire is fáj, nálunk nem lesz több baba.
2012. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!