Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hülye lennék? Nem bírok...

Hülye lennék? Nem bírok leállni a gyerekvállalással! Ahogy cseperednek, mindig újabbat szeretnék. Miért? Már 3 van!

Figyelt kérdés
Három kisgyerekem van.5 éves a lányom,3 éves a kisfiam,és 15 hónapos a legkisebb lányom.Imádom a babákat.Persze,szuper,ahogy növögetnek,de ismét babát szeretnék.Népes családot szerettem volna mindig is.Anyagilag jól állunk,mindnek lenne/van külön szobája is.Én bár szeretem a munkám nagyon is,nagyon jó,hogy itthon vagyok,és tudom őket nevelgetni.De valahol még sem érzem helyén valónak,hogyha az adott legkisebb elmúlt 1 éves,alig várom,hogy újra terhes legyek.Legyen negyedik?Hogy álljak le?Ja,és a férjem sincs ellenére.
2012. szept. 27. 15:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mi tart vissza?? Ha mindketten szeretnetek, es anyagilag is megtehetitek akkor nincs min gondolkozni. En pl tudom magamrol, h kiakadnek, ha harman lennenek.:-)
2012. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha megtehetitek, akkor vállaljatok be még egyet. Ahogy írod, hely, anyagi jólét van, kedv mindkettőtök részéről szintén, tehát mi a gond? :)

Köztem meg húgom között 18 hónap van, és ennél nem is lehetne jobb. Mondjuk húgom becsúszott, de anyuék örömmel várták. Ne parázz feleslegesen ezen, hogy a legkisebb még csak 15 hónapos. :)

2012. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem a korkülönbség miatt parázok,hanem attól,hogy nem bírok leállni.Örülnöm kéne,hogy van 3 egészséges,gyönyörű gyerekem,ehelyett nekem már a pici lányom 2 hónapos korában azon járt az eszem,hogy még egy...
2012. szept. 27. 15:37
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Hajrá!!!:)

A leírásod alapján semmi akadálya.

Minden adott, a férjeddel együtt szeretnétek, akkor mi a gond? Te valószínűleg elbírsz velük, lehet, hogy a 4. után már úgy fogod érezni, hogy ennyi gyerekre van erőd/türelmed. Ne félj, olyan nincs, hogy nem bírod abbahagyni...:D

Nekem 2 van, bár megtehetnénk, hogy legyen 3, de nem lesz, nekem lelkileg erre a 2 gyerkőcre van kapacitásom, nem lenne türelmem 3.-ra.

2012. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Minden adott, lenne helye, alapja a gyermekvállalásnak, te és a párod is vágytok rá, mindent meg tudsz adni neki érzelmileg is, ha ennyire boldoggá tesz az anyaság! Nem kell leállni, amíg a vágy megvan,és az észérvek sem szólnak ellene! Sok boldogságot nektek és drukkolok a negyedik babához! Mi is 3-at szeretnénk, de ha érezni fogjuk a vágyat és meglátjuk az akkori alapokat, lehet, hogy lesz négy :) Nem vagy hülye, de egyáltalán! :) Ez nagyon izgalmas, szerintem! :) jó érzés lehet nagyon! Mi az elsőt várjuk még úton sincs, sajnos... de biztos sokszor eszembe jutsz majd a jövőben! :)
2012. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Egyik ismerősünknek 8 gyereke van. Sokáig én is úgy éreztem,hogy nagyon sok gyereket szeretnék,az Elsőt hogy hazahoztuk a kórházból,már azt kérdeztem a Páromtól,hogy mikor lesz következő? Felébredt bennem az Ősanya :-)

Egyszerűen imádtam a terhességeket és az anyaság apró-cseprő örömeit,a nehézségekkel hamar megbirkóztam (persze volt olyan is,amivel nem,de arra ki emlékszik??) :-)

A nagyom 5,a középső 3,a kicsi pedig csak 2 hete töltötte be az 1 évet.

Nekem ez az első nem probléma mentes terhességem,és megvallom őszintén,hogy parázok egy sort,elvette a kedvem attól,hogy pár év múlva még egyet bevállaljak (egyébként a 30-as éveim közepe táján megtettem volna!)


Ha adottak a körülmények,akkor miért ne vállalnátok? Majd le fogsz tudni állni,ha eljött az ideje! :-)


Üdv: 3 lányos,21hkm

2012. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
én bevállalnám..szerintem ha meglesz a kész család létszám már nem fogsz vágyni újabb babára :))
2012. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha igy erzel es megvan hozza minden ami kell akkor nyugodtan vallad be a negyedik babat. En teljesen az ellenteted vagyod. 1 kisfiam van es en nem igazan rajongtam a baba korszakert. Elmosolyodok a kepek lattan de orulok, hogy vege van. Az en kapacitasom a beka fenek alatt van ilyen teren, ugyhogy le a kalappal elotted. :)
2012. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

:) Tudom mit érzel! :)

Az első két gyerekem 14 hónap korkülönbséggel született akkor azt mondtam soha többet. Aztán 2 éves lett a kicsi és újra beindult nálam a babázhatnék. így a második és a harmadik között majdnem 3 év van, és hogy ne legyen legyen kiszorítva a kettősből, másfél évre rá született még egy.

Most van négy fiam 7, 6, 3, másfél évesek. Több nem lesz úgy tűnik. Ikerlányok pár év múlva talán bevállalnék :)

2012. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
én is azt kérdezem,amit azelső: akkor mi tart vissza? megvan mindenetek, anyagiak, ház, szeretet, akarat. akkor? csak azért mert a mai 30 felettiek épp hogy egyet ki tudnak pottyantani,mert a karrier a fontos? a világon ez a legszebb dolog,főleg e között a sok nyomorúság és hanyatlás között! párom nagyszülei 7-en voltak testvérek, az enyémek 5-en, a szüleink 6-an. mára ez a szám átlag 1,5-re redukálódott. szerintem ez a borzasztó! Hajrá! én nagyon szurkolok nektek! és kívánok még ennyi babát, mint amennyi most van! :)
2012. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!