Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek? "Férfi dolgozzon...

Egyetértetek? "Férfi dolgozzon, nő gyereket neveljen, háztartást vezessen"? /Régi elv/

Figyelt kérdés
Pár évtizede még az volt a természetes és abszolút bevett szokás,hogy a nő a gyerekeket neveli,és háztartást vezet,a férfi pedig keresi a pénzt.Régen a férfi volt a kemény,a család ura,ők "fölényben" voltak.Mára azonban ez már teljesen megváltozott.A nő is dolgozik.Sok esetben határozottabb jóval,mint a férfi.Nem egy válásról tudok,ami azért történt,mert a férfi elnyomja a nőt,a férfi eltörpül a nő mellett.Ti mit ítéltek helyesnek?A férfi dolgozzon,nő otthon legyen,vagy az arany középutat,illetve,hogy a nő is ugyanúgy dolgozzon,már az is jellemző,hogy az apuka jön el GYES-re/GYED-re...
2012. szept. 25. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is amondó vagyok, hogy az a legjobb az egész családnak, ha mindkét fél ugyanúgy gondolkodik. Ha apuka ragaszkodik hozzá, hogy anyuka, csak gyereket neveljen + háztartás, anyuka meg hevesen tiltakozik, az már régen rossz.

Ha a férjem így gondolkozna én nem mentem volna hozzá.


Valószínűleg én nem arra születtem, hogy szüljem sorba a gyerekeket, és itthon üljek. :)) Imádom a munkámat, a munkahelyemet, mindig is szerettem dolgozni járni, most már 5 éve vagyok itthon egyhuzamban, a hócipőm tele van, pedig imádom a 2 gyerkőcömet, de most már mennék vissza, viszont mivel a férjem jobban keres, egyértelmű volt, hogy nekem kell maradnom a gyerekekkel. Nem is volt kifogásom ellene, de most már elég az egész napos gügyögésből, itthon létből, minden napom ugyanolyan, így januárban lesz a kicsi 2 éves, én meg megyek vissza dolgozni.

Tehát én személy szerint nem értek egyet vele, de teljes mértékben el tudom fogadni, hogy van akinek a csak és kizárólagos gyereknevelésben, főzésben mosásban, a család kiszolgálásában teljesedik ki az élete. Mások vagyunk mindenkinek más az igénye.


Én nem bánom, hogy a 21 században élek és nem mondjuk 100 évvel korábban. :))

2012. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy ezeket a helyzeteket legtöbbször a kényszer hozza, nem saját döntéseken alapul. Azaz pl. apuka nem azért marad otthon gyesen, mert annyira szeretne napi 24 órában a kisgyerekével és házimunkával foglalkozni, hanem mert munkanélküli lett, nem talál új állást, feleségének viszont van hová visszamenni, és valamiből ugye élni is kell. Hasonlóképpen sok nő azért nem tud visszamenni a munkahelyére, hiába szerette, mert már nincs meg a munkahely, nem akarják visszavenni, nem tud részmunkaidőben visszamenni, stb. Lehet, hogy csak én élek valami hátrányosan sújtott környéken, de nekem itt ezek a személyes tapasztalataim családi és ismeretségi körben. Nálunk a legtöbb családban apa és anya is dolgozik, legalábbis ez a cél, persze előfordul, hogy éppen valamelyiknek nincs munkája, de ez csak átmeneti, ők is keresnek. Az anyukák többsége, akit ismerek, nem is tudott /akart otthon maradni 3 évig a gyerekkel, a legtöbben 2 éves kor körül mennek vissza, ahogy lejár a gyed. Viszont jó pár anyuka 6 órában dolgozik, és ugyanoda tudtak visszamenni, ahol előtte voltak, cégen belül, esetleg más munkakörben.

Nekem azért nem tetszik ez a felállás, hogy férj dolgozzon, feleség meg otthon üljön és tartsák el, mert ettől nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerül. A házassáogk fele válással végződik, azért régen ez nem így volt. Vajon mit kezd magával egy nő, aki egyedül marad 2-3 gyerekkel, sosem dolgozott, nincs semmi tapasztalata exférj meg mondjuk fizet havi 20ezer gyerektartást, ha éppen fizet? Miből fogja eltartani magát és a gyerekeit? Szerintem ez nagyon vékony jég... De tegyük fel, nem is válás, hanem mondjuk a férj elveszti a munkáját és nem talál újat 1-2 hónap alatt, vagy súlyosan lebetegszik. Na, akkor mihez tudnak kezdeni? Nincs B tervük, ez a gond.

2012. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is arra voksolok,hogy ha a két fél meg tud egyezni,ott nincs elnyomás, konfliktus.

Mi pl. nagyon jól állunk! Még a babánk megszületése előtt kérdezte a férjem,hogy el tudom-e képzelni,hogy nem megyek vissza dolgozni később sem.

Mondtam,hogy nem! Engem nem elégít ki pusztán csak az,hogy otthon legyek. Én más fajta habitusú vagyok, nekem kell a munkám.

Ennyire ismer már és mondta,hogy gondolta,hogy ez lesz a válasz!:)

2012. szept. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%
Ez az elv régen nagyon jól bevált, kár, hogy sok pasiban még mindig megvan, pedig a feleség dolgozik. DOLGOZIK, mégis csak az övé a háztartás, a gyereknevelés. Ez így nem korrekt! Jó lenne, ha a férfiak rájönnének, h nem csak ők fáradnak el a nap folyamán, nem csak a nők tudnak mosogatni, mosni, főzni, takarítani. Az én férjem legalább a gyereknevelésben részt vesz ugyanannyira mint én, de úgy kell rászólni, hogy vigye már le a szemetet, vagy teregessen ki, ne kelljen mindent nekem csinálni.
2012. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!