Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek? "Férfi dolgozzon...

Egyetértetek? "Férfi dolgozzon, nő gyereket neveljen, háztartást vezessen"? /Régi elv/

Figyelt kérdés
Pár évtizede még az volt a természetes és abszolút bevett szokás,hogy a nő a gyerekeket neveli,és háztartást vezet,a férfi pedig keresi a pénzt.Régen a férfi volt a kemény,a család ura,ők "fölényben" voltak.Mára azonban ez már teljesen megváltozott.A nő is dolgozik.Sok esetben határozottabb jóval,mint a férfi.Nem egy válásról tudok,ami azért történt,mert a férfi elnyomja a nőt,a férfi eltörpül a nő mellett.Ti mit ítéltek helyesnek?A férfi dolgozzon,nő otthon legyen,vagy az arany középutat,illetve,hogy a nő is ugyanúgy dolgozzon,már az is jellemző,hogy az apuka jön el GYES-re/GYED-re...
2012. szept. 25. 18:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat,rosszul írtam:nem egy válásról hallottam,ami azért történt,mert a nő elnyomta a férfit.
2012. szept. 25. 19:00
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Anyósom szerint még mindig az az elv van érvényben, h férfi dolgozik, nő gyereket nevel kihalásig. Hála az égnek a fia ,a férjem nem osztja ezt a véleményt. De ugyanakkor nem is nyomom el, nem akarok szuperkarriert építeni. Viszont ha itthon van mondjuk szabinapon, akkor ugyanúgy segít mindenben. Szerintem ez a 21. században elvárható. Igen, olyan házasságról is tudok, ahol a férfi el van nyomva, még abba sem szólhatott bele érdemben, h mi lesz a gyereke neve (!!), de arra azt mondom, "ki milyen virágot..." és valószínűleg neki ez dominancia kell.
2012. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Mindig konfliktus forrása,ha bármelyik fél elnyomja a másikat. Más,ha valaki önként vállalja,hogy otthon marad vagy netán pont fordítva,hogy pár hetes,hónapos gyerek mellett dolgozik, míg a baba bölcsiben van (ez sem mennyei helyzet,de van,aki rákényszerül). Szerintem nincs nemhez kötve,hogy ki dolgozzon, ki legyen főállású szülő. Anyatejjel ugye csak az anyuka van ellátva, fejés nem mindig megoldható, így ez akadályozhatja, ezt leszámítva egy édesapa is tökéletesen helyt tud állni egy gyerek mellett. Ha szülés előtt a nő volt az,aki többet keresett,akkor férfiúi hiúságból nem jó elesni a plusz jövedelemtől.
2012. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Itthon vagyok a gyerekkel,mosok főzök takarítok.

Szeretem ezt, megmondom őszintén, nem vágyom vissza dolgozni!

Nem kell nap mint nap kelni, dolgozni menni, gyereket vinni hozni, mellette ugyan úgy megfőzni, takarítani....

Magyarán mondva eltart a férjem, de közösen döntünk mindenben, közös a keresete, nem kell beszámolnom mi mire ment el, pénzt kérnem...

Így alakúlt, nem is tudnék vissza menni dolgozni, mert nem tudnánk azt megoldani, hogy Ovi zárásra haza érjék melóból.

Nem vagyunk gazdagok, de amit szeretnénk azt megvan, nekúnk ez így jó.

2012. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Mi anyagilag jobban állunk, mint a legtöbben, ezért van takarítónő, aki jelentősen megkönnyíti a mindennapokat.

Így teljesen jól működik, hogy mind a ketten dolgozunk, felváltva megyünk a gyerekekért és a férjem is volt itthon gyed-en.


Úgy gondolom, hogy akkor tud működni bármilyen családmodell, ha azt mind a két fél kielégítőnek találja. Ha ez úgy valósul meg mint nálunk vagy úgy, hogy anyuka otthon van, vagy akár úgy hogy apuka van otthon, az már csak részletkérdés. És persze jó pletyitéma a szomszédoknak :-)

2012. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk senki nem nyomja el a másikat, viszont én jobban keresek mint a férjem. Pont ezért alakult úgy, hogy a második babánál 1 éves kora előtt vissza kellett mennem dolgozni :( /az elsőnél még valahogy kihúztuk 2 éves koráig/. Szeretem a munkám, mindig szerettem dolgozni, most mégis azt mondom, hogy bárcsak eltartana, és nekem lenne semmi más dolgom "csak" gyereket nevelni + házimunka.
2012. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nincs egyértelmű recept. Az a lényeg, hogy mind a két félnek jó legyen. Ahogy itt írta valaki, hogy ő nem is vágyik vissza a munkahelyére, ha ő ebben a helyzetben örömmel neveli a gyerkőcöket, akkor nekik az az ideális. Én szeretem a munkámat és a munkahelyemet is, a gyereknevelés mellett is vállalható, nekem meg az az ideális.
2012. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
egyetértek. Amerikában például még mindig ez a módi... kár hogy nem ott vagyunk. Fene ezt a nagy emancipációt, most szavazhatunk, dolgozhatunk, takaríthatunk, moshatunk, főzhetünk, gyereket nevelhetünk, rohanhatunk állandóan. Kellett ez nekünk?
2012. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Ma egy fizetésből igen nehéz megélni, és így a nőnek is ki kell vennie a részét a munkából, mert különben jelentősen rosszabbul élnének. Mai világban már azért sokkal könnyebb dolguk van a feleségeknek, rengeteg automata gép van így jelentősen csökkent az otthoni munkára fordított idő.

Nekem azzal sincs bajom ha apuka is elmegy gyes/gyedre, hisz pontosan annyira az ő gyereke mint az anyának. Ott is az érvényesül, hogy a mai világban ha már nem szopik egy baba akkor egy apa is eltudja látni.

Én a Gyedet is csak úgy engedném, hogy 1 évig csak az anya 1 évig pedig csak az apa vehetné igénybe. Sokkal igazságosabb lenne, és a gyerek is jobba járna. Nem mellesleg pedig az anyának sokkal könnyebb lenne munkába visszaállni, ha nem 3-4 évig lenne otthon hanem csak 1-2. évig.

Mielőtt megvádolnak és is nő vagyok.

2012. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
sajnos ez manapság nem csak elv , de sokkal inkább megélhetési kérdés. Én nőként valahol az arany középút mellett tenném le a voksom. 2 gyerekem van 5 év korkülönbséggel, közöttük 2 és fél évet dolgoztam. Annyira nem is mondanám, hogy az anyagiak miatt csak úgy voltam vele, hogy hiányzott a pörgős melóm ezért visszamentem igaz csak részmunkaidőben a gyerkőc 2 éves koráig. De a munkát nem tudtam élvezni újra. túl soknak éreztem a nyomást, mindig az bölcsiben hagyott gyerkőcre gondoltam. Most a kicsit tuti nem adom már be, sőt én azt pártolnám ha az anyák, a gyerekek elsős koráig otthon maradhatnának, és utána lenne több lehetőségük otthonról dolgozni, vagy rugalmas beosztásban. De hát ez tudom, hogy egy nagyon rózsaszín álomvilág. Szerintem mikor a gyerekeim már egyre önállóbak lesznek nekem sem lesz elég a háztartásbeli szerep kész leszek majd új kihívásokra, de addig valahogy arra vágyom, hogy velük tudjak megalapozni egy olyan bensőséges lelki, bizalmi viszonyt ami majd könnyedén átsegít minket a kamaszkoron, a felelős felnőtté válásig.
2012. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!