Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig egyetértetek pároddal...

Mindig egyetértetek pároddal a gyereknevelés zűrősebb kérdéseiben?

Figyelt kérdés
Nálunk ilyen téren katasztrofális a helyzet:férjem jóformán csak hétvégén szembesül a gyerekneveléssel,dackorszakkal,hisztikkel,hétköznap én vagyok a fiunkkal.Kialakult egy "rendszer"ami működik...amíg apa meg nem jelenik.Próbálok következetes lenni,és igen:én vagyok a szigorúbb,vagyis nekem kell a "nemeket" kimondani. Férjem persze a kis időben,amit együtt töltenek kerüli a konfliktust vele,mindent megenged,és ha én valamire nemet mondok,vagy rászólok a fiunkra,férjem az ellenkezőjét csinálja.Persze a gyerke látja ezt és így én vagyok a gonosz mostoha.Nálatok megy az együttműködés?
2012. jún. 10. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is hasonlo a helyzet. De a ferjem probal neha szigoru lenni csak szerintem nem a megfelelo pillanatkor. Ezert altalaban a gyerekek ilyenkor elviselhetetlenul elevenek. Mi meg osszekapunk a nevelesen.
2012. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kb egyforma elképzelésünk van az alapokról, ezt még gyerekvállalás előtt teszteltük is párszor (unokahugot, unokaöccsöt vállaltunk be 1-2 hétre)akkor ami differencia volt az még tisztáztuk. Tehát mire a saját gerekek jöttek már nem volt véleménykülönbség. És nálunk nem megy a kijátzszás egymás ellen, mert egyeztetünk egymással :)
2012. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én megmondtam a férjemnek, míg pocakos voltam, h egy dolgot ne kövessünk el. Hogy amit én megengedek, ő megtiltja, vagy fordítva. Persze ez nem minden helyzetben tartható 100%-osan, de van egy olyan "varázsmondatunk" hogy megkérdezzük a kisfiunktól, h "és apa/anya mit mondott megeheted/játszhatsz vele/ stb.?". Őszinte még , elmondja. Na, ahhoz igazítom én is, meg ő is a választ! :)
2012. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még csak 17 hónapos a kicsi lányunk, de elmondhatom, hogy a párom tiszteletben tartja az elveimet.Így ami nekem nem, az neki se..ha még is próbálkozna, akkor őt is nevelem!! :D

Persze vannak problémák, mert ő nem tud "haragudni" a gyerekre.Pl engedi neki, hogy üsse, és még röhög is rajta és tetszik neki...én mondogattam sokáig, hogy így ne játszanak mert probléma lesz..na valamelyik nap a lányom, a fotelba mögé ült, és tiszta erőből kezdte el verni a hátát..gondolhatod mennyire tetszett neki, egyből jött az ő nevelése..Én csak azt ismételtem, hogy "én megmondtam"! :)

Na szóval szerintem nincs olyan hogy anya és apa mindenben egyet ért, de meg kell találni a középutat.Egyértelmű, hogy mi anyánk vagyunk mindig a "rosszak", hisz mi vagyunk egész nap a gyerekkel, apukák pedig sokat dolgoznak, és azt a kicsi időt is szeretnék szépen eltölteni a gyerekkel..

2012. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tanács kedves előző, ha hosszú házasságot akarsz akkor felejtsd el az "én megmondtam" kezdetű mondatokat
2012. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De jót írtál előttem szóló...ja, ez az egyik dolog amiben nálunk sincs megegyezés. Ha apa otthon van, gyűri, tekergeti, hintáztatja...stb. Aztán néha belerúg a fiacskánk az oldalába, hasába...(a nagy kapálódzás közben). Akkor meg apa haragszik....mondom neki, még kicsi,miért haragszik? és ő meg miért "tekergeti", ez lesz a vége, hogy oda-oda rúg. De ennek ellenére ugyanúgy csinálja , mert -úgy látszik- ez a ffiak "vérében" van....:)
2012. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit írtál én is írhattam volna, bár nálunk mindennap itthon van mert itthon dolgozik. Én nagyon nehezen viselem, hogy a kedves, megértő, gyengéd anya szerep mellett nekem kell a szigorú, szabályokat megkövetelő, betartató apa szerepet is magamra vállalnom, ha azt szeretném, hogy a gyermekeim jól neveltek legyenek.

Már többször megpróbáltam vele megértetni, hogy ez mennyire nem tetszik nekem és néha van is némi változás, de csak ideig-óráig.

Sajnos a gyerekek is érzik a különbséget. Nagyon szemtelenek tudnak lenni az apjukkal,szinte pajtásuknak tekintik(ő a jópofa, akinek ugrálni lehet a fején)és a legrosszabb, hogy sokszor akkor sem szól rájuk, ha nagyon elvetik a sulykot. Ilyenkor nekem kell figyelmeztetnem a gyereket,viselkedése helytelenségére (ettől persze én vagyok a rossz, a szigorú)és amikor megkérdezem a férjem, hogy miért nem szólt rá, megrántja a vállát és közli, hogy megszokta már, hogy így viselkedik vele.

Olyan is előfordult már(na akkor közel voltam ahhoz, hogy összepakolok és lelépek a gyerekekkel)hogy a lányom belerúgott az apja lábába, mire (miután a férjem megint nem tett semmit)büntetésbe küldtem, ami persze nem tetszett neki, hisztizni kezdett.Erre mi volt a férjem reakciója? A gyerekek előtt leteremtett engem, hogy:" most muszáj volt ezt csinálnod, mikor tök jó volt a hangulat eddig?" Ezen aztán jól összevesztünk, mire ő elkezdett veszekedni a gyerekkel, hogy látod most mit csináltál? Miattad így összeveszek anyával!

Ilyen 2x fordult elő. Második alkalommal elmagyaráztam neki, hogy a következő alkalommal összecsomagolok.

Értem én, hogy egyikünk sem születik mintaszülőnek, még az sem aki előtt pozitív példaként állnak a szülei, de ha én veszem a fáradtságot és olvasgatok a témába vágó cikkeket, fórumokat, ezt talán ő is megtehetné a gyerekei érdekében ha már rám nem hallgat.

Na jól kipanaszkodtam magam, ne haragudj érte.

2012. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindenben :(

Pl. én arra tanítom a gyerekeket, hogy játék után pakoljanak össze kint és bent is, de ő erre nem figyel.

A kaja egy másik sarkalatos pont. Én nem szeretem agyonsózni és cukrozni az ételeket, ő igen és persze a fiainknak az kell, amit apa eszik-iszik. És mivel apa nem issza meg a sima vizet, csak szörpöt, teát vagy üdítőt, ezért olyankor a gyerekek sem isszák meg...

Vagy pl. én nem szeretem gyógyszerrel tömni a gyereket, csak ha már tényleg muszáj, ő viszont az első köhintésre antibiotikumot adna nekik. Egy példa erre: múlt héten belázasodott a kisebbik fiúnk, szerencsére itthon tudtam vele maradni. A doki már írta is fel az antibogyót, de én rákérdeztem, hogy valóban kell-e. Azt mondta, ha csak 3 napig lesz lázas, akkor nem, mert vírusos betegség, de ha tovább, akkor igen, mert bakteriális fertőzés. Persze hogy 3 nap után kutya baja volt a gyereknek! És nem kapott gyógyszert, csak mézes-citromos hársfateát, Sinupret cseppet és C-vitamint! Na meg hagytam működni a szervezetét, lázcsillapítót csak 38,3 felett kapott. Ha a párom maradt volna vele itthon, akkor tök feleslegesen kapott volna antibiotikumot és már 37,5-nél lázcsillapítóval tömte volna...

Amúgy nagyon szeretem őt és nagyon jó apa, de sajnos elég korlátolt és begyöpösödött felfogású tud lenni :)

2012. jún. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Azért bíztató,hogy van, akiknél működik, és vigasztaló, hogy van, akik hozzánk hasonlóan, nem mindig egyformán gondolkodnak a nevelésről.N em tudom,hogyan lehetne ezt megoldani, nálunk a megbeszélés falra hányt borsó:ami elméletben működik, az éles helyzetben már megint vita forrás. Azt vettem észre, hogy csak és kizárólag ezen veszekszünk, amúgy olyan szép lenne minden...Hát kitartást nektek, és ha van jó öletetek, szívesen olvasom!
2012. jún. 11. 10:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Eltelt 9 év, talán már fel is nőtt az a gyerek. Hogy vagytok? Sikerült dűlőre jutni a pároddal?
2021. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!