Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyuka túlféltése és a gyerekn...

Anyuka túlféltése és a gyereknevelés túlmisztifikálása okozhatja ezt a furcsaságot a gyermeknél?

Figyelt kérdés
3 és fél éves kisfiú, még egyáltalán nem beszél, csak egy-két szót mond, de úgy, mint egy egy-másfél éves, úgy "pötyögi" a szavakat és közben mutatja, tényleg az egész gyerek olyan, mint egy másfél éves :( Nem figyel, ha szólok neki, próbáltam vele beszélgetni, legalább az érdeklődését kiprovokálni, mert csak az ajtókkal volt elfoglalva a lakásban...vendégségben voltak nálunk az anyukájával, nekem 2 kisfiam van, az egyikük egyidős ezzel a kisgyerekkel, próbált ő is vele játszani, eltávolítani az ajtótól, de csak az tudta elvarázsolni. Mintha nem lett volna 1000 másik játék itt körülötte :( És még egyáltalán nem szobatiszta, bölcisbe jár ilyen fejlesztő valamire, oviba felvették, de nem tudom, hogy kerül le addigra a pelenka. Játszótéren még sosem voltunk velük, szerintem csak akkor járnak, mikor apuka is ott van, és kb üres játszótérre. Viszont míg bölcsiben van, anyuka gyakran eljön velünk hármunkkal sétálni, játszóterezni (a kicsim 14 hónapos, már ő is imádja a kint rohangálást) a nagyfiam persze minden mászókára felmegy. Ő óvatos típus, megbízom benne hogy nem esik le (meg hát ez nem egy 10 éveseknek való hatalmas akadálypálya azért), de a kérdéses anyuka mindig ledöbben, hogy hát ő még nem meri ide felengedni a T... babát (így hívja a 3 és fél évesét), mert túl szeleburdi. Múltkor 28 fok volt, jöttek hozzánk, anyuka egy szál pólóban, én ujjatlanban, mezítláb, rövidgatyában, a gyerekeim is rövidben, egy rétegben, az ő fia ujjatlan body+hosszú ujjú póló+hosszúgatya és még rajta volt egy kardigán meg egy kalap. És mindezt úgy, hogy 5 percre laknak tőlünk. A T. baba még mindig szokott üveges bébiételt enni, csak 100%-os gyümilét iszik, náluk mindig patinás rend van, minden élére állítva, mondta is a csaj, hogy ez nála valami mánia, és T baba is utánozza. Apuka-anyuka egyaránt gügyödve beszél hozzá, sosem szólnak rá erélyesen, ha hisztizik, úgy tekintik mint sírást és vigasztalják. Ezek csak nekem furák? Vagy baj van a gyerekkel? Lehet ilyen beszédtémát feldobni anyukának, vagy csak megbántom vele?
2012. jún. 8. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
édesistenem.. szerencsétlen kölök. anyukát (de lehet, apukát is), sürgősel el kéne küldeni kezeltetni. Aki ilyen ostoba, az minek nevel gyereket???????
2012. jún. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek egy ilyen kisfiút, ő autista. Az, hogy ennyi idősen még nem szobatiszta, nem beszél, és főleg, hogy egy ajtó ennyire el tudja varázsolni, szerintem gyanússá teszi a dolgot. Nem lehet, hogy az anyuka is azért ilyen fura, mert nincs minden rendben a gyerekkel?
2012. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Egyáltalán nem értek egyet azzal a neveléssel, de nem az én gondom-bajom.

Fura, hogy nem beszél még...egy szót sem mond? A fiúk később kezdenek el beszélni.

A szobatisztaság pedig egyénfüggő van aki hamar van aki később. Az én lányom 2 éves múlt, de nemrég lett szobatiszta, van aki 18 hónaposan az, van aki 3 évesen....

2012. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
3-as vagyok, én is arra gondolok, hogy lehet autista.
2012. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is arra gondolnék, hogy valami nincs rendben a kisgyerekkel, visszamaradott lehet, vagy valami ilyesmi.

De persze az is lehet, hogy alapjában rendben lenne a gyerek, csak mivel a szülők csecsemőként bánnak vele, ő csecsemőként is viselkedik.

Na de azt aztán tényleg nem tudom megérteni, hogy 28 fokban miért kell így beöltöztetni egy gyereket, miközben a szülő persze szellős cuccban flangál.

2012. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
autista vagy erősen autisztikus tüneteket mutat a kisfiú. Ez nem nevelés kérdése. Nem csoda, ha túlfélti az anyuka, hiszen nagyon önállótlan lehet a kisfiú. A többi dolog, meg hát igen, nevelés kérdése is.
2012. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Lehet autista is, csak a súlyosabb formája.Az én kisöcsémre is azt mondták anno 2,5 évesen,mert a védőnő előtt nem szólalt meg (elég undorító nő volt, az én kisfiam sem szólal meg védőnő előtt, pedig rengeteget beszél 2 évesen).Azt mondták,hogy nagyon gyenge autizmus.Most 3.-os és végig kitűnő tanuló, az IQ-ja magasabb mint az átlagé, lehet nektek hihetetlen van még 2 osztálytársa, egy kislány,meg egy kisfiú, mindkettő autista, mindkettő kitűnő tanuló és így 3-an járnak versenyekre.

Persze a kérdező aki írt az anyukáról ott követi el a hibát,hogy gügyög neki, 3,5 éves gyereknek normális beszéd kell, túlságosan féltik mindentől, meg ami nekem durva (szóljatok meg ha nem így van),de 3,5 éves gyermek mióta baba?

Mi a kisfiamat egészséges szinten féltjük,de nem mindentől.Elesik, leporolja magát és megy tovább :)Pedig én is féltem ám rendesen.

2012. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen furcsa mind az enya mind a gyerek viselkedése (hogy mi az ok-okozati viszony nem tudom, mint ahogyan azt sem, hogy most beteg-e a gyerek avagy nem)

Viszont semmiképpen nem ajánlanám beszédtémának feldobni, biztos vagyok benne, hogy megbántanád az anyukát.

Ha kedveled őket akkor el kell fogadni, hogy ilyenek, ha viszont kellemetlen a társaságuk akkor meg kell próbálni hanyagolni a velük való kapcsolatot.

Gyerekorvos+védőnő, ha van valami gond biztosan felhívja rá anyuka figyelmét, aztán, hogy elfogadja avagy sem az már az ő dolga.

ha esetleg ő hozza fel a témát, hogy ezzel piszkálja az orvos akkor finoman meg lehet mondani, hogy valahol igaza van a dokinak.



(múltkor a rendelőben én is belebotlottam egy hasonló szituba, ott a kisfiú már nagy volt, iskolás, de az anyuka jobban gügyögött hozzá, mint én a 1.5 évesemhez, utánuk mentem be a dokihoz és elkaptam a beszélgetés végét ahol a doki elmondta, hogy nem szabad ennyire félteni, ott ha jól vettem ki a szavakból az volt a gond, hogy sokat betegeskedett a fiú, lehet a te ismerősödnél is van valami ilyen vagy volt egy gyerekük akivel valami történt és magukat teszik felelőssé...nem lehet tudni)

2012. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!