Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy egy amúgy...

Lehetséges-e, hogy egy amúgy stabil családi háttérrel rendelkező gyerekből felnőttként bűnöző lesz/droghoz nyúl, vagy bármi más módon félresiklik az élete?

Figyelt kérdés
Tehát anyu-apu szereti őt, és egymást is, biztos anyagi háttér, intelligens nevelés, megfelelő kommunikáció és figyelem egymás iránt.

2012. jan. 8. 07:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Ha olyan társaságba kerül,amelyik rossz befolyást gyakorol rá. Már az iskolában is működik a "csordaszellem". Ha a szülő mindent megad a gyerekének,akkor ő még többet akar. Belőlük lesz többnyire,aki alkoholhoz,droghoz nyúl,mert van rá pénzük.

Ha nem is lesznek bűnözők,de az életük könnyen félre siklik majd. Ha a szülő nem tudja nekik felnőttként is biztosítani a luxust,akkor erre nagy az esély.

Természetesen nem lehet általánosítani,de a környezetemben sok ilyen esetet látok.

2012. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Lehetséges, mert hiába a jó családi háttér a környezet akkor is hatással van rájuk. Ismerek is egy.srácot apa anya imádja egymást. Nagyon tündériek. Megvan mindenük de szó szerint. A srác mégis napi szinten drogozik. Sajnos ezt teszi a rossz környezet és ilyen emberek sok helyen vannak nem tudsz nagyon tenni ellenük.
2012. jan. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Lehetseges. Csaladi pelda.

Mi negyen vagyunk testverek, nagyon jo gyermekkorunk volt, teljesen normalis szulokkel es hatterrel rendelkezunk. Az egyik testverem magatartasa viszont gyermekkoratol kezdve erosen devians volt, mindig azt nezte, hogy mit csinalhat, ami rossz, a szuloknek, nekunk nem tetszik. Mindig ment a sajat feje utan, ha mondtal neki valamit, akkor csak azert is megcsinalta. Soha nem merte fel a kovetkezmenyeket.

Es ezt ugy kepzeld el, hogy tenyleg gyermekkoratol, eloszor csak piciben, utana egyre durvabb dolgokat csinalt. Egyre rosszabb tarsasagba kerult, egyre messzebb ment.

A figyelemmel nem volt gond, nem lett volna erre szuksege, O kapta a legtobb figyelmet, mindig, mindenbol kihuztak a szuleim amibol lehetett es mi is sokat segitettunk neki, tamogattuk, nem hanytunk a szemere semmit.

De ezert sokszor egyebkent koszonet sem volt, termeszetesnek vette, hogy a csalad ugyis segit.

Felnottkent is ilyen maradt a magatartasa, majd mar olyan dolgot tett, amikor nem tudott neki senki sem segiteni, bortonben is volt.

Meg kell, hogy mondjam: jot tett neki. Hatarozottan jot. Mintha kicsereltek volna.

Rolunk (tehat a masik harom testverrol) annyit, hogy mi teljesen atlagos eletet elunk, egyetemet/foiskolat vegeztunk, joban vagyunk a szuleinkkel nagyon, remek csaladi eletunk van, gyermekeink. Szoval a szuleink egeszen biztosan nem rontottak el semmit, egyszeruen a testverem szemelyisege mindig is "kulonleges" volt.

2012. jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne lehetséges, éppen úgy, mint ahogyan simán lehet ezek hiányában is tisztességes életet nevelni.
2012. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Mármint tisztességes életet élni. :D
2012. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. Példa rá a fiútestvérem. 20 évesen már túl van 1 év javítóintézeten, lopott, csalt, hazudott, rátámadt a szüleimre, drogozott, ivott. Még most se javult meg csak stagnál. Nem dolgozik (persze 8általánossal nem sok meló van amúgy se de nem is akar) nem csinál semmit csak élősködik a szüleimen, ők már egyzser kidobták pár napra de az sem érdekelte. Visszakönyörögte magát de nem változik semmi. Nélküle mintacsalád lennénk. Ez van. Mindig azon gondolkozunk, hogy honnan kerúlt ő ide hozzánk.
2012. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ja, és 3an vagyunk testvérek, kifejezettem jómódú a család, a szüleim 30 éve szeretetben élnek. Senki nem iszik, még csak nem is dohányzik nálunk. Semmi erőszakot nem láthatott soha otthon de még csúnya beszédet sem szóval...érthetetlen.
2012. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Zacher Gábor szerint nem lehetséges. Illetve olvastam interjút egy drogossal, ő is ezt mondta, nem lehetséges.

És ők azért biztos találkoztak jó pár drogossal.

llletve aki azt mondja a szüleim jók és én lettem ilyen nem az ő hibájuk-csak azért van, mert védik a szüleiket és nem őket akarják felelőssé tenni


De ők azt mondták ilyen családi háttérrel nem lesz drogos.

És én hiszek nekik, mert egyikük szakember a másik meg ebben él és csak tudja miért lett drogos.

2012. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit írtok, mert én is úgy gondolom/gondoltam, hogy nem lehetséges. Főleg a nyílt kommunikáció és figyelem miatt. Ha ez valóban megvan, akkor a fiatal elmondja a szüleinek, milyen társaságba keveredett, vagy hogy tervezi kipróbálni a cigit/piát/drogot, és megbeszélik a szülőkkel.

Persze a fenti példákból pont az jön le, hogy ha valakinek olyan temperamentuma van, akkor azon semmilyen szülő nem segít.

Azért ez totál elkeserítő, ha igaz...


Köszi az eddigi válaszokat, szívesen várom a többi véleményt is!

2012. jan. 9. 09:56
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem Zacher Gábor erről nem tud érdemben nyilatkozni mert nem ez a foglalkozása, nem tudhatja mi van vagy mi nincs a háttérben. Egy drogos véleménye pedig szintén nem mérvadó. Az én öcsém egyetlen problémájamax. Az lehet a családjával vagy inkább aszüleivel, h. Halálra lett kéyneztetve. Mondjuk ő nem drogos de nagyon rossz úton jár. 2 sokkal idősebb lánytestvér mellé érkezett. 12 és 15 év korkülönbséggel végre fiùként. Szó szerint hülyére lett kényeztetve, ennyi a bűne a szüleimnek és most isszuk a levét.
2012. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!