Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy egy amúgy...

Lehetséges-e, hogy egy amúgy stabil családi háttérrel rendelkező gyerekből felnőttként bűnöző lesz/droghoz nyúl, vagy bármi más módon félresiklik az élete?

Figyelt kérdés
Tehát anyu-apu szereti őt, és egymást is, biztos anyagi háttér, intelligens nevelés, megfelelő kommunikáció és figyelem egymás iránt.

2012. jan. 8. 07:39
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
hát igen... "intelligens nevelés" :)
2012. jan. 9. 10:14
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

De még menyi van!

Ha leírnám betelne az oldal, de lehet az egész weblap.

Rendőr vagyok, több évet töltöttem gyermek-védelmisekkel, és ifjúság-védelmisekkel, most fogdán dolgozom. Tapasztalat van bőven. És sajnos nem mondhatok sok jót.

Hiába figyel oda a szülő, ha a gyerek rossz társaságba keveredik, hazudik, átveri a szüleit lépten nyomon és nem állíthatsz mellé testőrt, te sem mehetsz vele folyton.

Egyébként a jó anyagi háttér sok esetben rengeteget ront a dolgon, pláne ha agyerek kapcsolatba kerül a drogokkal.

2012. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológusként is csak azt tudom mondani, hogy a család csak egy tényező ezen az úton. Sok olyan helyzet van, ahol mondjuk van 2 normális életet élő, csodaszép és okos gyerek, és van egy, akivel nem tudtak mit kezdeni: ugyanaz a környezet, merőben más gyermekek.
2012. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

De pont az ellenkezőjét mondod,mint amit írsz. illetve azt, amit Zacher Gábor (azért túlzásnak érzem kijelenteni, nem ez a munkája, hát mégis mi?-a mostani drogos fiatalok is hozzá kerültek, ő küzd a drogok betiltásáért stb stb), normálisan nevelt gyerek nem züllök el.

Az öcséd meg nem volt normálisan nevelve. Az agyon kényeztetés nem tűnik intelligens nevelésnek.

És biztos, hogy minden drogos hátterében áll valami ilyesmi, itt is egyértelmű, minden hozzászólás ahol a tesó lecsúszott, ott van, bezzeg én... És ez elég már egy 5 évesnek, ha ezt hallja, bezzeg a másik gyerekemmel, nővérével nem volt gondom-és ezt érzi is meg hallja is-hát persze hogy annyi az önértékelésének.

2012. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez bezzegelést hallgatni, a gyerek szubjektív valósága is eltérhet a csáládétól, magatartászavarok sem függenek a neveléstől, illetve temperamentummal születünk, ugyebár. A nevelést hibáztatni - hárítás.
2012. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
És igen, Zacher Gábor nem pszichiáter, hanem toxikológus, azaz belgyógyász. Hozzá kerülnek a már mérgezésessé fajult esetek, de ezer meg ezer fiatal van pszichológusoknál, pszichiátrián, vagy csak a nagy világban, aki nem jut el a toxikológiáig. Számomra sem mérvadó Zacher véleménye. Belgyógyászként nagyszerű celeb lett, de semmiképpen nem gondolom, hogy kompetens lenne egyéb kérdésekben. Szubjektív tapasztalata lehet, de hát az a szomszéd néninek is lehet.
2012. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Még egy: akkor szerinted minden otthonról hozott önértékelési gondokkal küzdő gyermekből züllött drogos lesz? Nem. Nem lesz, és azért nem, mert ha annak a gyereknek nem olyan a temperamentuma, akkor nem fognak rá ezek a tapasztalatok ilyen módon hatni. Ha hajlamos erre, akkor pedig nevelhetik akárhogyan, ha jön egy inger, ami ezt váltja ki, akkor úgyis arra fog haladni...
2012. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Fordítva. tudod a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Bár tudom nehéz ez a fajta gondolkodás.

Szóval Zacher Gábor szerint, Nem minden problémás hátterű gyerek lesz drogos, de minden, jó legyen, akiket ő ismer, drogos problémás családi háttérrel rendelkezik.

És egyébként valóban igazad van, a habitus számít, de a nevelést kell ehhez igazítani. ha elfogadod a habitusát a gyereknek, nem lehet nevelési probléma.

De ha elkezded egy eleve rossz habitusú embert, még a földbe döngölni, veréssel, szidással stb, bekövetkezik a menthetetlen. Jobb esetben drogos lesz, rosszabb esetben kinyírja a szüleit a gyerek. Ahogy erre is számtalan példa van.

2012. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nagyon sok olyannal találkoztam, ahol a habitushoz igazodó nevelés sem vált be. Soha nem lehet kijelenteni olyat, hogy egy probléma bekövetkeztének van egy biztos feltétele. Nincsen.
2012. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én vagyok akinek az öccse problémás. Végül is már megbeszéltétek a dolgot nélkülem csak annyit mondanék, hogy az öcsém nem hallgatott semmilyen "bezzegelést" (ezt nem is tudom honnan veszed, csak találgatsz meg dobálózol). Hogy is "bezzegelhettek" volna neki amikor ekkora korkülönbség van mi már szinte felnőttek voltunk amikor Ő belépett a kisgyermekkorba ráadásul Ő fiú mi meg lányok voltunk. Sehogyan sem lehetett volna minket egy kalap alá venni Arról meg nem is beszélve, hogy amikor én voltam 15 éves azt se tudtam mi az a drog vagy honnan lehetne szerezni vagy egyáltalán, most meg rendelsz az internetről és kihozza a postás. :O És tényleg...Zacher Gábor toxikológus, nem hiszem, hogy fél napokat beszélget a belőtt, ájult gyerekekkel arról, hogy ugyan meséld már el mi van otthon.

Nem tudom ez az "intelligens nevlés" amiről beszéltek mit jelent de ha majd lesz gyereked és netán problémás lesz, kíváncsi leszek rá, hogy akkor is nagyon okos leszel-e vagy állsz és nézel majd értetlenül, hogy vajon miért lett ilyen? Mert szerettem és mindent megadtam neki amit tudtam? Akkor ezért vagy hülye meg itt rontottad el. Ha erőteljesen neveled, netán néha elcsattan egy-egy pofon meg keménykedsz vele stb...akkor meg azért vagy hülye. :p Nem tudod jól csinálni. Ha szerencséd van normális felnőtt lesz a gyerekből ha nincs akkor meg így jártál ha fejed tetejére állsz is.

2012. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!