Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit segít anyósotok...

Nektek mennyit segít anyósotok, anyukátok?

Figyelt kérdés

Nem elvárásképp kérdezem csak kíváncsi vagyok.

Mind anyagi,mind fizikai segítségre gondolok.


2012. jún. 26. 13:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%
4-es vagyok. Azért nem kell annyira hangsúlyoznia azoknak ezt a külön család vagyunk szöveget, akiknek nem segít senki. Igen, mi is külön család vagyunk, de nálunk anyukám is a család tagja. A család azért család, hogy a tagjai segítsék egymást. Én elviszem anyut bevásárolni, ha a nyugdíja elfogy hó elejére, akkor adok neki, ha nekem kell ő ad, orvoshoz viszem, ha beteg, ellátom. Ő meg szeret minket, imádja az unokáit, világ életében ilyen volt, nincs ezzel semmi gond. Az a természetes, hogy mindenki ott segít, ahol tud. Ezért család a család.
2012. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Mesélje már el, aki lepontozott, hogy miért tette, mi rosszat írtam....
2012. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
46%

Szóval aki egyedül is megoldja az már hú de "f@sza" meg olyan egyedi este, hogy fényezi magát?? Jesszus micsoda egy elkényelmedett világ ez már.

Gondolkozz már, anyátoknak volt segítsége? Hányan segítettek nekik?? Ráadásul akkor nem volt automata mosógép, mosogatógép meg egy csomó luxus dolog. Mégis megoldotta egyedül. Most vagytok elkényelmesedve, ennyi és bántjátok azt aki egyedül is képes rá hogy megoldja. Pedig ez a természetes, és ez a marha nagy kényelem, hogy anyukám főz takarít meg felkel a másikhoz meg mittomén, az a természetellenes. De hát hajrá, pontozzátok le, aki még képes egyedül is a dolgokra....

2012. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Álljon meg a menet. Ki bántotta azt, aki egyedül is megold mindent? Ne vidd már el más irányba a beszélgetést, jó!

És nem arról van szó, hogy ki helyett ki csinál meg mit, hanem hogy kinek van segítsége. Akinek van örüljön, mert az felbecsülhetetlen, akinek nincs, az meg ne tartsa magát többre, mert ő a f@sz@ gyerek, és mindent megcsinál. Le lehet írni a véleményt objektíven, miért kell nekiugrani a másiknak? Mire jó a te általad megütött hangnem??? Lehet segítségre lenne neked is szükséged, olyan frusztráltnak tűnsz :)

2012. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Tippelek: fényezed magadat, hogy te milyen bezzeg anya vagy, mindent megoldasz,"


Szerintem a hangnem itt kezdődött, de mindegy én csak erre reagáltam.


Egyébként köszi "figyelmességed", tökéletesen elvagyok segítség nélkül, nincs miért frusztráltnak lennem, de azért kedves tőled ez az aggódás:)

2012. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

semennyit sajnos....

anyu dolgozik még, nagy ritkán tud jönni, de akkor egész nap unokázik.

anyósom nem csinál semmit, de el van a saját kis világában, nem igazán kíváncsi ránk.

nem panaszkodom, eddig jól megoldottam, bár olykor-olykor azt sem tudom fiú vagyok e vagy lány.:)

2 gyerkőc van

2012. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A mi családunkban ez a természetes, hogy segítünk egymásnak. Nem azért mert KELL, hanem mert SZÍVESEN tesszük. Sajnálom azokat, akiknél a segítség valamiféle pejoratív fogalom, és csak a negatív dolgot tudják elképzelni róla. Én mindig segítek azoknak a családtagoknak is, akik nem szorulnak rá, csak tudom, hogy valamit egész egyszerűen ketten könnyebb. Nekem segített anyu és apu, amikor terhes voltam, vagy kisbabával itthon, de nem azért mert nélkülük megpusztultunk volna, hanem mert szerettek volna. És ez természetes visszafelé is. Sokat vagyunk együtt. A külön család nem azt jelenti, hogy mostantól csak kétheti egy vasárnapi ebéd és egy délutáni mese a megengedett. Mármint a normális családoknál nem.


Ez most azoknak szólt, akik lenézik azokat akiknek van segítségük. Sajnálom hogy nektek nincs, de azért nem kell az összetartó családokat ledegradálni.

2012. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Pedig ez a természetes, és ez a marha nagy kényelem, hogy anyukám főz takarít meg felkel a másikhoz meg mittomén, az a természetellenes"


Nem, a természetes az az összetartó család, ahol az a természetes, hogy részt veszünk egymás életében akár pozitív, akár kicsit kényelmetlenebb dolgot kell megosztani. Rossz lehet, ha valakinek nem ilyen a családja.

2012. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg mindenkinek legyen meg a saját élete, ne vegyünk részt egymás életében. Ha valami extra nagy baj van, vagy épp valami nagy dolog történik és kell egy kis segítség akkor oké, de a mindennapos részvétel a másik életében. Tudod mikor tudom elképzelni? Ha pl. beteg leszek, vagy elveszítem valamimet vagy mittomén, de nem tudom ellátni a családom, na akkor segítsenek. Egyébként élje csak mindenki a saját életét.
2012. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Akkor éld te egyedül. Másoknál szerencsére nem így van.
2012. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!