Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit segít anyósotok...

Nektek mennyit segít anyósotok, anyukátok?

Figyelt kérdés

Nem elvárásképp kérdezem csak kíváncsi vagyok.

Mind anyagi,mind fizikai segítségre gondolok.


2012. jún. 26. 13:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
SEMENNYIT!!! 2 gyerek van.
2012. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag nem segítenek (nem is kell), fizikailag meg rengeteget. Főleg a gyerekekre való vigyázásra gondolok, mind anyósomék, mind az én szüleim sokat vigyáznak rájuk, nem kell lemondanunk a kettesben töltött időről a férjemmel.
2012. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 300km-re laknak.

Anyagilag semmit, nem is fogadnám el, persze a gyereknek mindig vesznek ezt-azt.

Fizikailag az anyósom semmit, anyukám havonta 1x jön hozzánk 2-3 napra.

2012. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%
Sokat, sőt rengeteget. Anyukámmal együtt lakunk, ő mindig segít. Most is babáz:) Van 2 gyerkőc, egy nagyobb és 1 pici, és most 2 is jön. Nem is tudom, mit tennék nélküle. Ha arról volt szó, ment a nagyért oviba, suliba, dajkálta éjjel, ha el kell mennem, vigyáz rájuk, eteti, pelusozza.... De napközben is elaltatja, ha arról van szó. Anyós is segít, ha megkérem, vigyáz rájuk, de anyu az igazi:)
2012. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Anyukám már nem él, anyósomék meg 300 km-re laknak, és nyugdíjasok mindketten. Szóval nem nagyon van lehetőségük rá.
2012. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
36%

Anyósom sem anyagilag, sem fizikailag semmit, nem is bánom. Csak ünnepekkor látja a gyerekeket, a 22 hónapos fiamat egy kezemen meg tudom számolni, hányszor látta, de a majdnem négy éves leányzót se sokkal többször. A most nyolc napos legkisebbet még nem látta, egyelőre nem is szorgalmazza, hogy meglátogassa, én meg ekkora gyereket nem viszek kétszáz kilométerre.

Anyukámék anyagilag nem tudnak segíteni, fizikailag akkor és abban segítenek, amikor és amiben kérem, szívesen és azonnal ugranak, ha szükségünk van valamire, de nem nagyon kérem őket, azt gondolom, hogy magamnak szültem a gyerekeket, nekem kell gondjukat is viselnem.

Amikor a legpicibb megszületett, két napot a nagyok anyukámmal voltak, meg háromszor is elfogadtam, hogy ő főzzön ránk a múlt héten, de még csak 8 napos a törpincs. :-)) Ezt a hetet már egyedül csinálom a gyerekekkel, a férjem is dolgozik (múlt héten kivett pár szabadnapot).

2012. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Semmit. Anyum nem él, anyósomat nem érdekeljük. Mindig újra és újra megpróbálom vele felvenni a kapcsolatot mert a szívem szakad meg amikor a fiam sír a mama után...de mindig zátonyra futok. Ez van.

Anyagilag se segített sose senki még inkább tőlünk várja mindenki ( 3 kicsi gyerek mellett) hogy majd kifizessünk ezt azt.

2012. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Szívesen segítenének, de természetesen nem engedjük/igényeljük, hiszen azért vagyunk mi már egy külön család! Szép lenne, ha anyumnak kéne mondjuk mosni/vasalni a bugyijaimat, vagy anyósom súrolná a konyhakövet nálunk. Én szégyellném magam nagyon, ha bármilyen munkát velük csináltatnék! Gyereket imádják, ajándékot kapnak, mesélnek nekik, néha (ritkán) vigyáznak rájuk. Nem így a jó szerintetek?
2012. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Anyukám nagyon sokat segít, minde nap ő megy a fiamért az oviba, ad neki uzsonnát míg odaérek érte munka után, játszik vele, ha beteg általában ő marad otthon vele, nekem nem kell táppénzre mennem. Gyakran kapunk ruhákat és játékot tőle, illetve a lakásunkat is úgy vettük, hogy kaptunk tőlük kölcsön egy nagyobb összeget, amit még nem kezdtünk el törleszteni - nem is erőltetik.

Anyósomék sajnos nagyon messze laknak, évente 1-2x tudunk menni hozzájuk pár hétre. Imádják a fiunkat, de sajnos nem tudnak részt venni a mindennapjainkban, pedig nagyon szeretnének. Ők anyagilag sem tudnak minket támogatni, sajnos nem állnak úgy, inkább mi adunk ha tudunk valami kicsit.

2012. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%

8as válaszolónak: de szerintem is így normális. Azt el se tudom képzelni mit csinál az aki teljességgel vagy jó nagy részben a nagyszülőkre hagyatkozik mind anyagiak mind tennivalók, segítség terén, és a nagyszülő megbetegszik, lerokkan ne adj isten meghal...

van nem egy ilyen ismerősöm akik nem egy hanem 2-3 gyereket is vállalnak erre hogy majd a nagyszülő kifizeti helyettük az elmaradt számlát vagy a gyerek szülinapját.

2012. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!