Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, szülés után hozzátok...

Kismamik, szülés után hozzátok is odaköltözik anyukátok vagy anyósotok pár hétre vagy esetleg hónapra?

Figyelt kérdés

Még csak 9 hetes a Babuci, de már most tervezgeti anyósom, hogy 3-4 hétre odaköltözik hozzánk szülés után. Én nem akarom, igaz Ő lesz az első babánk, de majd belejövök én mindenbe. Anyukám is jönni akar.

Gondoltam 1-1 hét elég nekik.

Ki hogy beszéli ezt meg? Nem vagyok oda anyósomért, sajnos, anyu meg mindenbe beleszólna, kivenné a kezemből a kicsit, " hogy majd ő megcsinálja amit kell".

Tényleg szükségem lesz amjd ennyi segítségre?


2009. júl. 20. 15:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hetet engedtem, azt is azért mert császárral lett.De nekem nem is a kicsi körül kellett a segítség,hanem a háztartásban.Anyum jött,anyóssal csak veszekedtünk volna...nálunk ő az aki dirigálna....azt pedig nem hagyom.
2009. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én boldogultam egyedül is, semmi ördöngösség nincs benne. Ha oda is költözik bármelyikőjük, akkor se engedd, hogy ő húzza-vonja a babát. Mutassa meg, hogy kell, de nem ő csináljon mindent, különben sohase tanulod meg. Inkább segítsenek a házimunkában, főzzenek vagy ilyesmi. Ez nagyon nagy segítség lehet, de az ha a babán lógnak, az semmiképpen sem. Neked is rossz lesz, mert 9 hónapig vársz valakire, aztán meg se foghatod jóformán az első hónapban? Nem jól van ez így, de te tudod.
2009. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen-igen. Ezért nem szeretném, hogy olyan hosszú időre jöjjön valaki, nem főzni szeretnének, hanem babázni.

Kicsit félek ettől a dologtól, hogy nem lehet őket leszerelni. Meg is bántodtak rajta, hogy nem akarom, hogy odaköltözzenek, pedig szerintem egyáltalán nem kellene ezen megsértődni. Nagyon várjuk már a babát, és tudom, hogy csak az örömnket rontanák el.

2009. júl. 20. 15:22
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten kértem, hogy senki ne jöjjön! Ez az első időszak úgy gondoltam, hogy csak hármunkra, az új családra tartozik. Ráadásul a férjem is szabin volt, ő segített mindenben.

Anyukám részéről volt egy kis sértődés, de nem érdekelt. Szerettük volna ezeket az első pillanatokat hármasban megélni. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de nem bántam meg.

Most a másodikat várom és tudom nehezebb lesz, ezért már nem tiltakozom annyira a segítség ellen, lehet anyósomat majd megkérem, hogy jöjjön el egy kicsit, mert a nagyobbik gyereknek szüksége lesz rá, nem nekem, neki. Tehát jöhet. A férjem is dolgozni fog, tehát más lesz a szituáció. Neked kell mérlegelni, te tudod, hogy hogy szeretnéd, mennyit bírsz. Azt hiszem az első hármasban eltöltött napok egy életre szólnak, legalább is nálunk így volt! ;)

boldog babavárást neked!

20 hetes km és egy 3 éves anyukája

2009. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kitalálták, hogy majd jönnek segíteni, de nem engedtem meg, se anyunak, se anyósomnak.

Mi a férjemmel az első 3-4 napban még látogatót sem fogadtunk, senkit sem, együtt akartunk lenni hármasban, mint új család.

Jól meg is sértődtek a nagyszülők, de nem érdekelt minket, úgy voltunk vele, hogy úgyis megnyugszanak és tényleg így lett.

Ezt neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél, és csak az legyen, amit te akarsz, és ne amit más. Ha megsértődnek, az úgysem fog sokáig tartani.

Mi nem vagyunk olyan családcentrikusak, én meg amúgy is utálok segítséget kérni, mikor magam is jól elvagyok, mi azért döntöttünk így.

Viszont van olyan barátnőm, aki kifejezetten igényelte, hogy helyette mossanak főzzenek stb.

Nekem egyáltalán nem esett nehezemre szülés után bármit is csinálni. Nem azt mondom, hogy egyből nagytakarítottam, de azért nem úszott el a lakás.

Mindenki mást bír, mindenkinek másra van szüksége. Az a lényeg, hogy NEKED jó legyen, és nem az, hogy anyósodnak vagy anyukádnak jó legyen. Nyugodtan mondd el nekik, mire vágysz és mire nem.

De még van időd, még van pár hét addig :)

Jó babavárást!

2009. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

nálunk ugy van/lesz hogy mi megyünk anyámhoz 1 hétre min,mert ő segit belerázódni mindenbe.én ennek nagyon örülök,mert kell a segitség azért.jó elég sok mindent tudunk,mert a barátnőmnek 2 picurja van és sokat jártunk hozzájuk babázni.anyosról meg annyit,hogy mi alapból anyóssal élünk,és ha időre szülok ő pont nem lesz arra itthon mire kijövünk a kicsivel a korházból,mert mütik és utána egy honapra megy rehabra.de egyébbként ő sok vizet nem zavar.

könnyü szülést mindenkinek.

35 hetes első babás kismama

2009. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az anyósom az első napokban jött (de nem aludt nálunk, az nem lett volna egyátalán jó); utána hetente 2-3 napot volt, aztán most hetente "látogatni" jön az unokáját 1-1 napra, vagy mi visszük hozzájuk. Nagyon jól jött a segítsége, próbált tanácsokat adni, az első babafürdetést ő mutatta meg ; de ahogy írta itt valaki, a legnagyobb "haszna" ilyenkor a segítségnek, hogy főzött, mosott. Annak hogy állandóan ott van melletted valaki előbb-utóbb csak hátránya lesz. Mindent ő akar csinálni, tényleg kiveszi a kezedből, hogy "majd megmutatja"- és Te sokkal lassabban tanulod meg. Tehát segítséget úgy kérj, hogy ne folyamatosan legyenek ott, hanem időszakosan. a férjednek pedig van 5 napja, amit azért jó kivennie; mert ő van ott melletted. Mi is nagy nehezen "hoztuk össze", hogy most miért sír a gyerek; hogyan kell fogni ; melyik az eleje hátulja ?:); de egymás előtt "bénáztunk" :) Mostmár ahhoz képest szuperügyesek vagyunk mindketten :)

2009. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

15:24 vagyok.

Ha nem segíteni jönnek, hanem babázni, akkor jöjjenek a baba 3-4 hónapos korában, akkor már tényleg lehet őket dögönyözni.

Egy újszülött csak alszik egész nap, nagyjából úgy 20 órát, nem túl sokat lehet vele kezdeni...

2009. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, nagyon jó lenne háromasban lenni.

Akkor szerintetek nem várhatják el tőlünk, hogy beleegyezzünk az odaköltözésbe, ugye?

2009. júl. 20. 15:26
 10/22 anonim ***** válasza:
szia.a párom kivette az apa szabiját+ még 1 hetet és 3-an ismerkedtünk egymással.Nekem annyi segítségem azért volt,hogy anyukám és anyósom főztek és minden nap hozták,de ide nekm ne költözzön senki.egyébként szerintem neked se lesz sok dolgod.én mielött elmentem szülni,jol kitakarítottam a lakást,még mielött hazajöttük volna apa is,igy csak ami épp apró dolgokat csináltam csak.mosogatni a párom mosogatott,teregetni is ő.a bab körül meg még annyi minden sok nincs,csak sokig tart.amég tisztába teszed utána megeteted,aztán ha szerencséd van alszik a másik etetésig.addig aludj te is vagy beszélgess,vagy pihenj.
2009. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!