Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most emiatt tényleg szar anya...

Most emiatt tényleg szar anya vagyok, aki bután beszél a gyerekével?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm itt volt a minap, 1 hetes a babám, és cseréltem a pelenkáját, és beszéltem hozzá ilyen viccesen, és mondtam neki, hogy te kis szarzsák, erre ma már hallom vissza egy másik csajtól, hogy a hátam mögött ez a csaj, aki itt volt már mondogatja, hogy milyen buta vagyok, ez mennyire morbid, hogy így beszélek a gyerekemmel. Őszintén, más nem szokta mondani, hogy te kis szaros vagy szarzsák?
2012. jún. 12. 19:32
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, nem csináltál a világonm semmi rosszat, a csaj meg a jelek szerint nem a barátnód.
2012. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam, hogy ilyet nem mondanék a gyerekemnek, de bennem semmi rosszindulat nem volt az irányodba. Egyébként 22 vagyok, szóval a 30 közelében sem járok.

Ha már arról van szó, hogy kinek hülye a viselkedése és ki beszél butaságokat az a "barátnőd" és nem te.


Na meg azt sem hiszem, hogy emiatt rossz lenne a kapcsolatod a gyerekeddel. Én hívtam már Antikrisztusnak az enyémet még is imádom...szóval.

2012. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét, pont ezért nem pontozok soha sem, de ezt már akkor is túl soknak tartottam, hogy már tudat alatt vagy rejtetten de nem tűnik jónak a kapcsolatom a gyerekkel.... tervezett baba volt és nagyon szeretjük, nem tudom, hogy a "barátnőm" is meg itt még mások is mért csinálnak ebből akkora problémát, teljesen aranyosan mondtam neki, még azt sem érti mit mondok, és ezt nem azt jelenti, hogy innentől így fogom hívni, csak akkor abban a pillanatban ez jött a számra kedvesen, mert jól teli rakta a pelust, amúgy meg nem így beszélek vele nap, mint nap. Mondtam valamit, ami valakinek még belefér, valakinek nem, de túlzásokba ne essünk, hogy egyből szét kell kürtölni, meg morbid vagyok a gyerekkel, most meg már a kapcsolatom is rossz vele... mindegy hagyjuk is.. megkaptam a választ, és a válasz az, hogy mindenki más.. valakinek belefér, valakinek nem:) Köszönöm a válaszokat, és még egyszer NEM PONTOZTAM LE SENKIT!!!
2012. jún. 12. 20:28
 24/47 anonim ***** válasza:
82%
Jajj, ne is foglalkozz olyanokkal, akik szerint ha nem kicsesládikózod, és csodatündérkebündérkevirágnak meg akármi más hülyeségnek hívod, akkor a gyerek és a szocializáció..... Ők a tökéletesek, de akkor én sem vagyok az, de le.....om az ő véleményüket, elég, ha a 10 éves nagy lányom azt mondja, hogy nincs nálam jobb anya, hozzám bújik és átölel, na, ilyenkor mehet mindeni a fenébe a tudományos elméleteivel, úgysem ők mondják meg a tutit, hanem a gyereked. A kicsi fiamat én is hívom kis szarosnak, mondom viccesen, semmi baja nem lesz belőle.
2012. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
73%
Én is mondtam a fiamra hogy szarzsák. Sőt, most már 3 éves, és nem kincsesládikózni szoktam, hanem uzsidoboznak hívom néha mert kicsit kikerekedett. Vagy viccesen hájgúnárnak, dagi dögnek. De ez csak poén, és jókat röhög rajta ő is. Nem lett pszihopata, nem nehezen kezelhető, és lelki sérült sem lesz egy kis viccelődéstől senki... Szeretetből mondtad, én is abból. Kinek mi köze hozzá? Én képtelen voltam mindig is gügyögni, de nem azért mert nem imádom a gyerekem hanem mert egyszerűen nem jön a számra. Szerintem nem mondtál semmi rosszat!
2012. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
88%
Hűha, az én általános, apám általi megszólításom meg 3-4 éves koromtól kezdve P*csös [ö] volt (nőivart gazdagítok, tegyük hozzá), mégsem sérültem le lelkileg ennek következtében, levágtam a poént és elvigyorodtam, kész. Azzal értek egyet, aki a hangnem fontosságát hangsúlyozza a szó alakjáéval szemben, sokkal jobban számít az. A gyerek sem fog komolyan venni, ha kiérzi a tréfás kedvet a stílusodból.
2012. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
77%

Hát, most kapaszkodjatok, én a 3 és fél hónapos kisfiamat is rendszeresen szarosnak, kulagépnek, disznócskának stb nevezem. Hívjátok a gyámügyet :)

Szerintem nincs ebben semmi rossz, én így becézgetem a babámat. Én attól vagyok rosszul, amikor valaki babócázik, pocaklakózik, kispasizik stb. Csak én nem szólok be emiatt, mert elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák.

Egyébként elkerülhetetlen, hogy a gyerek csúnya szavakat halljon. Meg kell tanítani neki, hogy ezeket a szavakat nem illik kimondani (úgyis mondogatni fogja). És szerintem a szar nem egy olyan ocsmány, alpári szó, szinte már hétköznapi. Nem kell álszenteskedni, szerintem kevés olyan anyuka van, aki soha nem használja ezt a szót.

2012. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
78%
A lányunk 10 hónapos, és minden kakinál leveszem a "Szarzsákot":))))))))))))))))))) KÖVEZZETEK MEG!!!!!!!!!!!!:)))))))))))))))))))))
2012. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Nem igazán hiszem, hogy egy ilyen pici baba esetében a szavaknak lenne jelentőségük, inkább a hangsúlynak, hanglejtésnek. Én amúgy az enyémet kulagyárosnak hívom :D :D
2012. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
85%

Látom vagyunk páran gaz, galád anyák, akik nem (csak) tüdérbogyóznak, kincsemgyöngyömboldogságomoznak....

A stílus a lényeg, a hangsúly.... De ennél nagyobb gondja senkinek se legyen....


Én elfogadom ha más nyálasabbnál nyálasabb elnevezést használ, nem minősítem, de viszont is elvárom.

2012. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!