Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládos Édesanyák! Lelki...

Nagycsaládos Édesanyák! Lelki kérdést feszegetnék. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a 3. 4. 5. többedik babáknál is úgy van ez, hogy érzed a következő baba hiányát? Úgy értem, hogy amikor még csak a kisfiam volt, egyszer csak eljött az az idő, amikor azt éreztem, hiányzik még valaki közülünk. Hát ő megérkezett. :) Most ketten vannak, de amennyire 3 gyereket szerettem volna, annyira vagyok elbizonytalanodva. Nem tudom, fogom-e tudni, mikor jöhet a 3. Persze az sem baj, ha nem fogom érezni, és majd így érzem teljesnek a mi kis családunkat.... Semmi nem baj, mert így is nagyon boldog vagyok. Egyszerűen kiváncsi vagyok, hogy máshol, ahol tervezték a nagycsaládod, ott Ti is éreztétek, hogy még vágytok egy másik babára? Nem tudom, érthető a kérdés.....Olyan bénán fogalmaztam, bocs!

2012. jún. 5. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy éreztem, éreztük, ezért vállaltunk be 3.-at és 4.-et. A 4. után meg azt éreztük, hogy elég lesz. :)
2012. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én is éreztem a 2.után hogy egyet még szeretnék.Most hogy megvan a 3.nagyon érzem hogy nem szeretnék többet.Azt szoktam mondani hogy ha lottón nyernék egy zsák pénzt akkor sem kellene több gyerek.
2012. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ÜMhmmm, értem. És mikor éreztétek a hiányt? És mikor tudtátok, hogy oké, elég! Mennyi idős volt akkor a legkisebb?
2012. jún. 5. 17:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még két gyerekem van a kicsi 19 hónapos de egy pár hónapja úgy érzem szeretnék 3. babát.

De sajnos az anyagiak miatt még nem lehet.

2012. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

1. baba után , amikor ő 17 hónapos volt, fogant meg a testvére.

2. baba 1 éves volt, amikor úgy gondoltuk, hogy jöhet a 3.


Mindháromszor elsőre sikerültek, így akkor jöttek(jön), amikor nagyon szerettük volna.

Nagyon-nagyon szerencsések vagyunk:)

2012. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jajjj, dejó! Szívből gratula! De még, még, még! Válaszolkat szeretnéééééék! :)
2012. jún. 5. 17:56
 7/16 Sókristály ***** válasza:
100%

Én tipikus egy gyerekesnek indultam. Aztán amikor a fiam 3 éves lett, elkezdtem vágyni egy újabb babára. Ő is fiú lett. Szinte a születésétől éreztem, hogy szeretnék még egyet körülbelül 2 év múlva. A sors közbeszólt, a lányom 1 évvel a fiam után született.

Akkor úgy voltam vele, hogy ennyi gyerek pont elég. Néha fellobbant bennem a vágy, de csak amolyan félgőzzel. Hosszú történet lenne, le sem írom, de 10 évvel a lányom után alig vártam, hogy újra terhes legyek. Újabb kislány érkezett a családba. Akkor már tudtuk, hogy a nagy korkülönbség miatt hamarosan még egyet vállalunk. Így ez a döntés akkor még nem annyira szív, mint inkább ész kérdése volt. Ő fiú lett. Ő most 1 éves. Imádom minden porcikáját, a legbújósabb, legkedvesebb kis gazember a világon :-)

És lehet, hogy én nagyon hülye vagyok, de annyira lenne hely a szívemben még egy babának! Még a kórházban voltunk, amikor először beszéltünk erről a férjemmel. Ő is ugyanígy érez. Fontolgattuk is néhány hónapig (még neveket is választottam), de rájöttünk, hogy nem menne. Nálunk 5 gyerekkel teljes az élet, a következő már mindent borítana.

Szóval igen, vagyunk néhányan, akiknél csak az eszünk tud megálljt parancsolni.

2012. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én mostanában kezdtem el sóvárogni egy babáért. Újra. A szívem nagyon vágyik hármaskára, de az eszem azt mondja nem lehet. Sem anyagilag sem érzelmileg nem vagyunk úgy a férjemmel, hogy egy új kis jövevény jöjjön. Kopkop elég fiatalok vagyunk, hogy akár 10év múlva lehessen egy 3aska. Addig csak vágyok rá.
2012. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 héten belül érkezik az 5. babám, eddig mindig 10 - 11 hónapos volt a legkisebb, amikor űjra terhes lettem.

Általában már a szülés után közvetlenül a szülőágyon mondtam, hogy jöhetne a következő, és így is gondoltam, éreztem. Most is maximálisan azt éprzem, hogy nem szeretnék megállni az 5. baba után sem, nem is igazán tudom nálam mikor fog az bekövetkezni, hogy határozottan ne akarjak több gyereket.

30 éves vagyok, úgyhogy még rengeteg időm van.

2012. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is az ötödiket várom, a legkisebb 15 hónapos. de hatodik nem lesz! :)
2012. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!