Ti ehhez mit szoltok?

Figyelt kérdés
Engem egy kicsit megdobbent, hogy a fiatal nok ennyire tajekozatlanok. Van 3 baratnom, 23,24 es 28 evesek, es egyszeruen olyanokat mondanak, hogy az agyam eldobom. Az egyik mikor 29 hetes terhes voltam ezt mondta :"de ilyenkor meg nincs keze meg laba, nem?" egy masik: " ha megszulsz a koldokzsinorral mi lesz?log ki beloled es ugy marad? Vagy visszahuzodik?" mikor felvilagositottam, a valasza ez volt:"ja en azt hittem, az a te koldokodbol no ki" mire a harmadik, ez a legdurvabb..egy babycenteres illusztralt videot mutattam neki, mert lattam, hogy fogalma sincs..hetrol hetre bemutatja a video, hogy mi tortenik a mehben, es epp mutattak, ahogyan az a reteg, ami bevonja a magzatot, darabokban valik le rola, mire azt kerdezte a csaj, hogy epp a ferfi spermaja valik e le a baba borerol...tobbet inkabb nem is irok, szamomra ez teljesen durva, hogy ennyi idos lnyoknak szinte fogalmuk sincs, hogyan szuletik a baba, es foiskolat vegzett lanyokrol van szo, nem butak. Ok, ha egy ennyi idos fiu nem tud ilyeneket, sok meg felnott korban sem, de konyorgom legalabb egy no legyen mar tisztaban a sajat testevel, es, hogy mi zajlik le benne... Nem provokalo kerdesnek szanom es le is lehet pontozni, de varom a velemenyeket. 34hkm
2012. máj. 28. 17:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
bocs az elozot ketszer dobta be ez a hulye telefon... Igen legfokepp ezert megodbbento, mert nem 15eves csitrikrol van szo, es ismerem oket, amugy tenyleg normalis, ertelmes lanyok, nem gondoltam volna, hogy pont ok fognak ilyen baromsagokat osszehordani... Es tenyleg nem hiszem, hogy pl az iskolak tul nagy figyelmet forditananak erre pl biologia oran..kiveve aki olyan szakon tanul vagy orvos, de meg a kozesiskolakban is edes keves, amit errol elmondanak, pedig szerintem kene...mert ez azert kicsit hasznosabb es fontosabb az eletben, mint a logaritmus es tarsai..
2012. máj. 28. 17:47
 12/23 anonim ***** válasza:
Jajj elozo vagyok, ugy olvastam veletlenul, hogy ok voltak 29 hetes terhesek:D nem baj, akkor is durva!!!! En 5 evvel ezelott is tudtam az ilyen dolgokat, hogy nem a koldokbol no ki a koldokzsinor:D jezusom, ez borzaszto!!!! Nagyon butak!!!
2012. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt is nagyon sok butaságot lehet olvasni. Én csak hüledezem, mikor végigfut rajtuk a szemem. Nemrég valaki írta, h 5 hetes terhes és, h előző nap szexelt a férjével. Utána meg pánikolt, h a babával lesz valami baj emiatt. Én meg rögtön azt hittem, hogy valami kamasz kamuzik. Odaírtam, h ha a kérdést egy okos, értelmes, a gyermekvállalásra felkészült nő írta volna, akkor nem kérdez ilyen hülyeséget. Szerintem minden magára adó nő tudja, h mik a terhesség alatti szex ellenjavallatai. Erre kiakadt a kérdező és törölte a hozzászólásomat.

Én egyszerűen nem hiszem el, h ilyet megkérdezne valaki.

Persze nálunk a családban is előfordul ilyen. Pl. mikor rokonom volt kb a terhessége 24. hetében és azon gondolkodott hangosan, h a köldökzsinór vajon hova is csatlakozik. Valamint nővérem és köztem 6 év van. Ő 19 évesen már szexelt, de nem olvasott utána a nőgyógyászati témáknak. Egyszer nekem kezdte ecsetelni, h milyen fura csípő érzése van. Mondtam neki (13 éves voltam), h menjen el dokihoz, mert az fertőzést jelent. Totál meglepetten mondta el nekem a vizsgálat után, h igazam volt.

2012. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

:) A leírásod alapján én is ismerek hasonlókat, az egyik - számomra - megdöbbentő esetben egy 35 éves nő, aki túl volt a doktorián, felmutatott napközben a Holdra, és azt mondja nekem, hogy "Te jó ég, nappal látszik a Hold.. ez normális?!". :)


Ha teljesen őszinte vagyok magamhoz, akkor nem tudom egyértelműen csak őket hibáztatni. Az iskola és különösen a tanárok (!) feladata nem is annyira az ismeretanyag megtanítása volna (persze az is), hanem hogy megszerettessék az adott tárgyat a diákkal, felébresszék bennük a kíváncsiságot, elérjék, hogy a diákok saját kíváncsiságuktól hajtva olvassanak utána dolgoknak.


Ha visszagondolok a tanáraimra, talán 2-3 lehetett, aki úgy adta le az anyagot, hogy alig vártam, hogy otthon belenézhessek, és még többet tudjak meg róla. A többinél már az óra felénél a szünetre koncentráltunk. Én ebben látom a probléma gyökerét.


Ja, és ne felejtsük el, hogy az iskola mellett a szülőkre is hárul némi felelősség ezügyben.

2012. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%
Én se tudom mi van ezzel a köldökzsinórral,pedig elmúltam 30.És ennek az az oka,hogy ez nem is érdekelt soha,mert nem akarok szülni,egyszerűen nem mélyedtem bele ilyen részletekbe:)
2012. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hat igen... a szulok hibaja is. Nekem pl. olzan kapcsolatom van anyukammal, hogy semmit nem szegyelltem megkerdezni, amire kivancsi voltam kiskoromtol kezdve. Kerdezgettem a terhessegerol mar 12 eveen, elmondott mindent normalisan, nem morbid modon, amit tudnom kellett. Az a legdurvabb, hogy en tenyleg totalisan le vagyok dobbenve, mert iserem ezeket a csajszikat, es ok az utolsok akikbol valaha is kineztem volna ilyen butasagot.... Vagyis talan az egyikukbol, o eleg egyszeru teremtes, o a 28 eves!! es tavaly nem vedekeztek a baratjaval, az aktus utan manap! felhivott, hogy azonnal menjek vele terhesegi tesztet venni.. no comment... Nem azt mondom, hogy tudjanak annyit, mint az aki mar terhes, vagy mar volt es tenyleg utana jar mindennek, es elegge felvilagosult, de legalabb ennyi idosen legyenek vele tisztaban, hogy ha szexelnek valakivel, akkor masnap nem fogja kimutatni a teszt a terheseget, es tudjanak rola, hogy mikor es hogyan eshetnek teherbe. Ezer kerdest olvasok arrol itt, hogy lehet e terhes, ha a fiu csak 3x duta be neki, meg ilyenek.... Istenem, erre nem is tudok mit mondani, es a legdurvabb, hogy ezeknek a kerdeseknek a krealoi nem feltetlenul 16 evesek!!:S Ez a lany, aki azt hitte, hogy a koldokombol jon ki a koldokzsinor, o pl azt is megkerdezte mi az a gatmetszes, amikor epp azt mondta a ferjemnek, hogy szeretnek anelkul szulni.... paff
2012. máj. 28. 18:34
 17/23 A kérdező kommentje:
Bocsi az elgepelesekert, a billentyuzetemm mar elegge a veget jarja:) Kedves elottem szolo: az, hogy nem akarsz gyereket, es nem erdekel ez a tema az ok, de szerintem ez a koldokzsinor tema alap muveltseg, amit egyszer altalanosban, meg utana meg kozepiskolaban is megtanitanak, csak altalaban akkor a tarsasag meg annyi idosen leszarja a temat:)
2012. máj. 28. 18:38
 18/23 anonim ***** válasza:
2012. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom,szerintem nem csak a 20on éves korosztályra igaz ez a mai tinikről ne beszéljünk inkább.22 éves vagyok,mikor terhes voltam a kisfiammal sok mindent akkor tudtam meg pedig 5ös voltam biológiából,mindig utána olvastam 5ösre érettségiztem belőle,érdekes nekem is volt egy kérdésem anyukámhoz,mondom olvastam tanultam de afölött,hogy mi lesz a köldökzsinórral szülés után azon mindig átsiklottam,és kétségbeestem,hogy jaj az hogyan kerül ki belőle.Ma már nevetek magamon,de nagyon megijedtem.De pl olyan apróságokat csak terhesen tudtam meg,mikor láttam az Uht,hogy egy 11 hetes magzatnak vannak lábai,kezei,van feje mindene,addig nem tudtam,hogy ennyire korán kialakulnak,de a 29 éves barátnőm sem tudta mikor meséltem neki,kérdezte tényleg azt hitte csak egy kis zsák van meg egy kis gömb.szerintem ha terhesek lesznek utána olvasnak.
2012. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
*belőle
2012. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!