Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Ti is be...

Kedves Anyukák! Ti is be szoktátok vonni a rokont a pelenkázásba? Konkrétan a kezébe adjátok a használt pelenkát, hogy dobja ki, meg megpróbáljátok rábeszélni, hogy pelenkázzon ő is?

Figyelt kérdés
Mert velem ez történt, mikor babalátogatóban voltam, nem tudtam mire vélni...
2012. máj. 9. 14:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát, igen, erre nem árt gondolnotok, hogy ez van akinek gusztustalan.

Nem szoktam látogatni ezt a rovatot, de már volt szerencsém egy-két kérdést elkapni akár itt, akár másik rovatban, hogy nem jönnek a régi barátok látogatóba, stb.

Aki ilyeneket csinál, az gondoljon erre is, hogy talán ilyenek miatt nem mennek szívesen.

2012. máj. 9. 15:31
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukának buli a pelenkázás és ezért akarja megosztani mással?

Na, ezen jót kellett röhögnöm.

Egyébként én is azt éreztem a sógornőmön, hogy azért adja a kezembe a dolgokat, hogy ne csak ő szívjon. Én sem vagyok kényes, jelen pillanatban 2 pelekás gyerekem van, akik alkalomadtán napi összesen 4 kakis pelenkát is kitermelnek a pisis mellett, de azért a más gyerekét ne én vakarjam már ki a szarból!

Emellett a pelenkázás minden más, csak buli nem...

2012. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Én csak azt nem értem, hogy ha ez gusztustalan valakinek, akkor miért a neten teszi ezt közhírré, és nem az érintett anyukának mondja meg? :)
2012. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy azért csinálta, hogy szívjon vele kicsit más is. Egy anyukának a saját babájából távozó melléktermék nem gusztustalan :) Jó, nyilván nem tapicskol benne boldogan, de rosszul sem lesz tőle. És sok anyuka ilyenkor nem tud elvonatkoztatni, elfelejti a gyerek előtti életét és nem emlékszik, hogy régen ez neki is gusztustalan lett volna.

Én még csak 3 hónapja lettem anyuka, és tapasztalom, hogy így van. Nálam finnyásabb embert nem nagyon hordott a föld a hátán, de a saját gyerekem "gusztustalanságai" (kaki, pisi, puki, bukás, takony stb) egyáltalán nem okoznak gondot. De én nem felejtettem el, hogy más nem szívesen fogdosna egy használt pelenkát. Én se tenném, ha nem a saját gyerekemé lenne.

Szóval szerintem nem akart ő rosszat, csak picit túlságosan elveszett az anyaságban. Ez sok nővel megesik. Én a helyedben legközelebb megmondanám neki, hogy neked ez nem olyan magától értetődő, szórakoztató művelet, mint egy anyukának. Ha normális nőről van szó biztos megérti.

2012. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Rendszeresen meg szoktam kérdezni anyukámat vagy a hugomat, hogy átpelenkázza-e a lányomat. De nem azért, hogy szívjon vele, hanem, hogy mondjuk nevessünk egyet. Legutóbb pl végre igent mondott a hugom, hát jó nagy bénázás és nevetés lett belőle. 6 éves unokahugaimnak rendszeresen a kezükbe adom a pelust, hogy dobják ki. Fújjognak, d eközben meg látszik, hogy szívesen segítenek. Persze ezt csak rokonokkal játszom el.
2012. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Elképesztő... :O
2012. máj. 10. 11:24
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

Akkor az én válaszomon szívinfarktust fogsz kapni :)


Nálunk én is és apuka is pelenkázott minden szó nélkül. Aki még beszállt a buliba, a nővérem, az anyukám sőőőőt az apukám is, aki a nagypapa ugyebár.

Anyukám majd leesett a székről, mert apukám anno minket nem pelenkázott, mert hogy fúj. Bezzeg a kishercegnő unokáját úgy rendbe tette, hogy csak :D


S mindenki örömmel, mert szegény baba nagyon hasfájós volt, úgyhogy nálunk a kaki esemény volt :D (s még ma is az, írjuk a naptárba, mert szorulásos, pocakfájós a mai napig, pedig már 3 éves lesz)


Rokonnak, látogatónak lehet, hogy gusztustalan ha nincs saját gyereke, de akinek van annak nem. Hiszen senki sem úgy született, hogy rögtön levendulaillatú aranycsomagocska távozott belőle egyenest a Klotyómanó részére. :) Szerintem az anyuka bele sem gondolt, hogy ez neked kellemetlen, undorító lehet.

2012. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%
14-es vagyok. Azért az nem egészen így van, hogy akinek van gyereke, annak nem gusztustalan más gyerekének a kakis pelusa. Nekem pl a sajátomé nem gusztustalan, de más gyerekhez hozzá nem nyúlnék, ha be van sz*rva :)
2012. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!