Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Ti is be...

Kedves Anyukák! Ti is be szoktátok vonni a rokont a pelenkázásba? Konkrétan a kezébe adjátok a használt pelenkát, hogy dobja ki, meg megpróbáljátok rábeszélni, hogy pelenkázzon ő is?

Figyelt kérdés
Mert velem ez történt, mikor babalátogatóban voltam, nem tudtam mire vélni...
2012. máj. 9. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Csak az unokahugom akivel nagyon jo a viszonyom csak azt szoktam bevonni de hát vele mindennap vagyok:)
2012. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Csak azt akivel olyan a viszony, édesanyám, testvéreim, legjobb barátnőm - neki is van két csemetéje. Csak úgy egy "random" látogatót nem.
2012. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutna rábeszélni senkit.

A fiam már nagyobbacska, a férfiak közül csak apa pelenkázza. A nagyik alkalomszerűen.

A pelenkát általában leteszem a földre és kidobom utána, de a papák néha gyorsabbak. De nem kérem meg őket rá, maguktól teszik.

Érdekes kérdés. Mi történt?

2012. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Persze, nagyszülők, nagynéni szokott pelenkázni. Mondjuk őket kérni sem kell, maguktól csinálják.

Amikor ismerős, barát jött látogatóban, ők is mindig megkérdezték, hogy miben segíthetnek, mit hozzanak, vigyenek. Barátnőm pl. állandóan "elorozza" a kisebbiket pelenkázni, mert neki már nagyobb a lánya, és így nosztalgiázik.

Ha én megyek valahová látogatóban, én sem szeretek csak úgy álldogálni ott, mint egy szobor. Igyekszem magam hasznossá tenni.

2012. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk általában maguk szoktak ajánlkozni hogy segítenek, és én szoktam mondani, hogy köszi de majd én megcsinálom :)
2012. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem, velem ezt a sógornőm csinálta, ha náluk voltunk. Nekem akkor még nem volt gyerekem, ő meg mindig a kezembe nyomta a lányát (nagyobb volt már, 1,5-2 éves) hogy akkor most öltöztessem fel, pelenkázzam, fürdessem meg, mert hogy gyakoroljam.

Nagyon utáltam, hogy ilyen erőszakos, amúgy a kislánnyal semmi bajom nem volt, de pár ilyen alkalom után inkább ritkítottam a találkozókat, vagy akkor mentünk, mikor mások is voltak, és nem csak engem tudott ugráltatni.


Most két gyerekem van. A használt pelenkát eleve nem adnám senki kezébe, ha már én pelenkáztam, nem valami higiénikus. Általában a női látogatók jönnek nézni a pelenkázást, főleg mert a barátnőim még nem szültek. De rábeszélni senkit nem fogok!

Pár hetes babáimat nem adtam volna másnak pelenkázni, a lányomat én is alig tudtam, olyan fürge volt meg úgy tekerte folyton a lábacskáit:)

2012. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Csak annyi történt, hogy kicsit gusztustalannak találtam, mikor a kezembe nyomták a pelenkát.

Meg a "szívélyes invitálást", hogy: bepelenkázhatod, ha akarod. Háát, ez jutott volna eszembe legutoljára. Csak annyit mondtam kevesen, hogy: nem, köszi.

És hallgatás volt rá a válasz, mintha nem tetszett volna az anyukának. De ezt már lehet, hogy csak én képzelem bele, nem tudom. Lehet, hogy semmi baja nem volt ezzel, hogy nemet mondtam.

Csak nekem ez olyan furcsa, én senkit nem akarnék rávenni erre a nem épp gusztusos műveletre. Eszembe sem jutna pelenkát nyomni senkinek a kezébe. Úgy éreztem, hogy a gyerek anyukája azt akarja, hogy én se maradjak ki a "jóból", és pelenkázzak én is. Hogy ne csak neki legyen rossz.

Jó, ezt már lehet, hogy csak én képzelem bele, és valójában nem akart volna így kicseszni velem, lehet, hogy benne fel sem merültek ezek a gondolatok, csak nekem olyan fura volt az egész szituáció, nem tudtam hová tenni ezt a viselkedést.

2012. máj. 9. 14:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nem, soha. Tényleg nem. Ha felajánlkozik, az más, vagy volt hogy terhes barátnőm "gyakorlásból" bepelenkázta a kisfiamat de azt is ő kérte.

Az én gyerekem, nekem se vidám fáklyás menet kivakarni a k.kiból nem várom hogy ezt más csinálja, pláne lelkesen örömködve:)))

És ha máshol lennék és valaki kezembe nyomná a gyerekét hogy na akkor pelenkázzam azt is furának tartanám...

2012. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Igen, te képzeled bele. Neki ez buli, és gondolta megosztja veled. De te túl kényes vagy ahhoz, hogy egy bepelenkázz egy babát, csak ő ezt nem nézte ki belőled. Azt hitte vágysz egy kisbabát megérinteni, rendbetenni, szeretgetni, de tévedett. Minden mást te képzelsz bele. Van akinek ez tényleg nem gusztustalan, mint ahogy te leírtad.
2012. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

hát nem tudom,nálunk mindenki magától ajánlkozott,pelust meg már én is nyomtam (közeli)vendég kezébe...(semmi gusztustalant nem látok benne,becsomagolom,és csak a külsejét kell megfogni..)

Én senkire nem tukmáltam,h pelenkázza a gyereket,max viccből,aki meg akarta,megfogta és vitte...

De én sem szeretek csak úgy állni,szivesen segítek ilyen apróságokban,és bennem,(ahogy lehet anyukában sem)fel sem merül,h ez vkinek gáz lehet...de,mostmár tudom,h de:)

2012. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!