Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kinőtt, nem használt ruhákat...

A kinőtt, nem használt ruhákat hol kell le adni a kórházakban?

Figyelt kérdés

Hiába hívom a kórházat, ahol szültem, senki se tudja megmondani.

Volt egy nő, aki közölte telefonba (nem tudom melyik osztályon dolgozhat), hogy vigyem be őket, de ne legyenek foltosak, mert az nem kell nekik.


Valaki tudja, hogy hova lehet vagy kell leadni a ruhákat?


Tényleg nem lehet foltosat leadni?


Köszi a segítséget!


2012. ápr. 7. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnéninél is le lehet adni,és van egy ilyen egyesület is aki foglakozik így használt ruhákkal.

A védőnéni nekünk is azt mondta,hogy lehetőleg ne legyen foltos,szakadt.

A kórházakban nem tudom.

2012. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Kedves, hogy adományozol, de megértem, hogy foltosat nem fogadnak el. Oké, hogy legalább ruha, na de én sem lettem volna boldog, ha a kórházban "összehányt" ruhát adnak a gyerekre, még ha ki is van mosva.
2012. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem foltos egyik ruha se, csak nekem ezzel kezdte rögtön.


Viszont, amikor ott szültem, akkor olyan ruhákat adtak a gyerekekre, amik egyrészt agyonmosottak, másrészt foltosak voltak.


Ezért nem igazán értem.


De megoldom, inkább eladom a ruhákat.

Én nem fogok senkinek se könyörögni, hogy odaadjam!

1 hónapja hívogatom őket, már a szülészemet is megkérdeztem, de ő is annyit mondott, hogy a csecsemősökhöz forduljak.


A védőnőt nem láttam a lányom 4 hónapos kora óta.

Ennyit erről.


Köszi.

2012. ápr. 7. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj fel egyből a csecsemősökhöz. Azt nem lehet?

Mondjuk én a vöröskeresztnem fogom beadni a ruhákat. (nem használt felnőtt ruhákat is)Itt van nem messze tőlünk.

De el is adhatod legalább lesz belőle egy kis pénz.

2012. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is elsőre a védőnőt mondtam volna. Nálunk a védőnő és a gyerekorvos egy rendelőben vannak, és ott le lehet adni a kinőtt ruhákat, ill. akinek kell, onnan lehet elvinni.

A kórházba csak a koraszülött osztályra vittünk be nagyon pici ruhákat (44-es, 50-es), de nálunk őszintén nagyon örültek neki. Természetesen foltosat, koszosat mi sem vittünk, bár nyilván tudtam, hogy ők is ki fogják mosni, fertőtleníteni, vasalni használat előtt. (az enyémeken mindig tiszta ruha volt a kórházban).


Ezen kívül le lehet adni Vöröskeresztnél, Máltai vagy Baptista szeretetszolgálatnál is, érdekldőj telefonon. Én karácsony előtt a Baptistáknál adtam le egy nagy szatyorral a cipősdobozos ajándékgyűjtőknél (Bp-en a Westend előtt).

2012. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!