Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire vettétek figyelemb...

Ti mennyire vettétek figyelembe névválasztáskor, hogy milyen gyakori a név?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek voltak fontosak névválasztáskor:


- A keresztnév és a vezetéknév, jól hangzó legyen, illjenek egymáshoz.

- Felnőttként is viselhető legyen a neve.


Nem vettem figyelembe, hogy mennyire gyakori!

2012. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Én figyelembe vettem, nem akartam tucatnevet. Nekem tucatnevem van, mindenhol minimum három van belőlem. Nem szerettem. Amúgy a nevemmel nincs bajom.
2012. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Vagyis kimondottan szempont volt, hogy ne extrém nevet kapjon a gyerek, így természetes, hogy valamennyire megszokott lesz.
2012. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én olyat próbálok választani h ne is legyen nagyon gyakori és túl extrém se legyen, amit akkor hallanak először mikor mondom hogyan fogják hívni a gyereket.

Szerintem az a fontos hogy felnőttként is viselhető legyen, aztán illjen a vezeték névhez, és az sem elhanyagolható hogy a szülőknek tetsszen!

2012. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 porcukormókus ***** válasza:
100%
Nálam fontos szempont volt, hogy ritka legyen, de persze ne olyan, amit ha meghallanak az emberek sírjanak a röhögéstől.. :)
2012. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Minket nem érdekelt a gyakoriság. A férjemnek régóta ez a kedvenc női neve, és mikor még csak összejártunk bulizni, haverkodni, az egyik ilyen átnevetgélt estén megmondta, hogy én szülni fogok neki egy Annát. (2 év múlva így is lett. .) )
2012. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a lányom is Anna lett. :-)
2012. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
próbáltam, de nem sikerült :) az első gyereknél hamarosan felkerült a százas listára, a másiknál meg mindig rajta volt, de nem sikerült mást találni. mindenesetre fontos volt, de nem elsődleges.
2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekünk van: Vid, Dominika és Ziva.

Mire felnőnek, nem biztos, hogy ritka névnek fog számítani :)

2012. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Elso gyerekemet apa nevezte el, Danika lett. Gyakori nev, elso haromban van. Kislanyomnak en adtam nevet. Tucatnevem van, mindig is utaltam, hogy barhova megyek, legalabb ot masik ilyen nevu van. Igazan ritka nevet szerettem volna a lanyomnak, Eliána lett. :-)
2012. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!