Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi kedvezmény igényemet...

Családi kedvezmény igényemet nem vették figyelembe? Többi lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok kislányommal és minden hónapban kapok az OEP-től egy adatlapot,mely kelleni fog a jövő évi adóbevallás elkészítéséhez.Ezen az adatlapon van egy táblázat, melyben feltüntetik az összevont adóalapba tartozó jövedelmeket és itt az tűnt fel nekem,hogy a "nyilatkozat alapján érvényesített családi kedvezmény összege: 0 Ft " szerepel. Férjem még nyilatkozott is a munkáltatóm felé és igazolást is hozott a munkahelyéről,hogy ő nem igényli a családi kedvezményt,mivel megegyeztünk,hogy én igénylem. Remélem érthetően írtam le.Azért aggódom,hogy el lett tolva valami,mert a munkáltatóm a TGYÁS igénylésemet sem adta be amikor kellett volna és attól tartok,hogy ismét ők kavartak be.Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van elég adótartalma a gyedednek az adókedvezményhez?
2011. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hűűű,ez jó kérdés.Mit kell nézzek ezen a papíron,hogy válaszolni tudjak kérdésedre?
2011. júl. 2. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
mennyi a levont adóelőleg összege?
2011. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
6651 Ft
2011. júl. 3. 09:02
 5/8 anonim ***** válasza:

hát akkor nagy valószínűséggel nem vették figyelembe.

Hívd fel őket és kérdezz rá.

Aggódni ne aggódj, mert (tudom ez nem nagy vigasz) de jővőre visszaigényelheted, be kell adni a lehető leghamarabb a bevallást (januárban) és akkor egyben visszakapod , szóval el nem veszik ez az összeg, illetve akkor a férjed is igénybe tudja venni a maradékot.

2011. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!! Örülök,hogy nem vész el ez a pénz.
2011. júl. 3. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Adójóváírást is igénybe veszel?

Ahhoz hogy kapd az adókedvezményt, legalább 109 ezer kell legyen a bruttó gyeded. Ha ennyi nincs, akkor kaphatod csökkentett összegben, de ha a bruttó gyed 60000, vagy kevesebb, akkor nem tudod igénybe venni.

2011. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,kértem adójóváírást.A múlt hónapban fél hónapom TGYÁS volt 41710,- kaptam,fele GYED 34570,-volt.Ebben a hónapban még nem utalták a GYED-t,de kb.78000Ft lesz.
2011. júl. 4. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!