Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztáskor figyelembe...

Névválasztáskor figyelembe veszitek, hogy egy név mennyire népszerű éppen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem az a főbb szempont, de mindenképpen szempont, hogy ne legyen divatnév.
2011. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt szempont. Mivel a férjem gimnazista kora óta arra vágyott, hogy a fia Máté legyen, így az lett, függetlenül attól, hogy ez az egyik leggyakoribb név.
2011. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem volt fő szempont, de azért szempont volt, hogy ne olyan nevet válasszunk, amiilyet minden 2. gyereknek adnak. Emma, Lili, Levente, Bence, Máté ... és társaik. Bár szép nevek, de nagyon gyakoriak.
2011. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindhárom gyerekünk azt a nevet kapta,ami nekünk tetszett. Nem érdekelt,hogy divatos-e vagy sokaknak van-e ilyen neve.
2011. márc. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem diák korom óta "szerelmes" voltam a Koppány névbe. "Meghaltam" volna ha nem lehetett volna Koppány fiam. (lett is) Én sem vettem figyelembe, hogy mennyire népszerű a név. Csaba egy elég névszerű név, de ezt adtuk neki, mert nagyon tetszett, és a családnevünkhöz simán a Koppány nagyon nem ment, mert férjem német... Viszont, én ragaszkodtam hozzá, hogy csak magyar eredetű nevet választok. Így lett a második fiúnk Bendegúz.:)

Szóval, a népszerűség nem érdekelt.

2011. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem pl. a Koppány és a Bendegúz azért tűnnek gyakori neveknek, mert a mi gyerekkorunkban senkit nem hívtak így, most pedig azért lehet hallani. De azért még mindig messze vannak a gyakoritól. :) A Csaba sem az a divatnév már!
2011. márc. 7. 08:53
 7/19 anonim ***** válasza:
MI figylembe vettük, mindkettőnknek gyakori nevünk van, ritkábbat szerettünk volna. És találtunk is.
2011. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele egyébként, hogy akkor zavar, ha egy név népszerű, ha még szokatlan is. Na ez így üti egymást, de jó szó ez a "divatnév", köszi első! :)

Szóval a kisfiam Áron, tavalyelőtt 14. volt a népszerűségi listán, mégsem zavart, mert nem olyan név, amit pl. nagyanyáink soha nem hallottak még.

De pl. nem hívnám Zoénak a lányomat, pedig 10 éve az volt a kedvencem, mert csak a tévében hallottam, egyetlen külföldi filmben. Ma viszont már azért vannak Zoék szép számmal.

De a férjemnek is igaza van: a legnépszerűbb neveket (Bence és Jázmin) még mindig kevesebb, mint minden századik gyerek kapja! Szóval távol állnak még attól, hogy minden harmadik gyereket így hívják.

2011. márc. 7. 09:00
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!

Se 11 éves nem érdekelt, se 2 éve. Olyan neveket adtunk a gyerekeinknek, ami tetszett.



Baromira nem érdekelt, hogy most éppen az "ősimagyarnevetagyrekenek" divat van.

2011. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A nagyfiam Lehel,az oviba és ma már az iskolába is ő az egyetlen,amúgy illik hozzá,a pici Áron,és nem"toplista" alapján választottuk.A fő szempont az volt hogy magyar legyen.Ma is ugyanigy nevezném őket.Amúgy mi a véleményetek a neveikről?A szülészeten a Brandon,Kevin,Romeó és Luca volt a menő tavaly juniusban.
2011. márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!