Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar az sok embert, ha...

Miért zavar az sok embert, ha egy név gyakori és népszerű? Nem az számít, hogy a hangzása (esetleg a jelentése) tetszen?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy sokan ritka nevet adnak a gyereküknek. Van, ami annyira nem is tetszik nekik, de arra mennek, hogy a lehető legritkább legyen. Ha van egy szép név, ami tetszik, de gyakori, az miért nem jó? Attól nem lesz a gyerek személyisége különlegesebb, hogy ritka neve van. Egyébként sem nagyon létezik olyan név, amit más ember nem visel, így még azt sem lehet mondani, hogy teljesen egyedi a neve. Most már sok ritka névből gyakori név lesz eleve...engem nem az zavar, hogy ritka neveket adnak, de miért szólják le azokat, akik gyakori nevet adnak és mondják, hogy "tucatnév"?
2010. jan. 18. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
az nem tetszik, hogy ha a játszótéren odaszólok a fiamnak, hogy Zsombooor, akkor 5 gyerek kapja föl a fejét
2010. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Igazából én már nagyon untam mikor egy időben mindenki Nikolett,Levente,Dávid és Hanna lett.Nem is lehetett mást hallani.Most meg mindenki Bence.Nagyon egyik sem tetszik,de unalmasak.A lányom egy jól csengő még alig elterjedt nevet kapott,és örülök,hogy eszembe jutott.Ha fiam lett volna,vagy ha lesz egyszer,Attila lesz.Ma már kevesen adják ezt a nevet,nekem tetszik.Én nem szolóm le,de nekem kicsit fantáziátlan.
2010. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
OK, de neked akkor milyen nevek tetszenek? Honnan tudod, hogy az ő generációjában nem lesz az általad kiválasztott névből is sok?
2010. jan. 18. 23:04
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy.

50 éve minden osztályra jutott 15 Pisti, Józsi, Feri, Laci és 15 Mari, Erzsi, Kati . Most minden osztályra jut 15 Marci, Bence, Levente és 15 Anna, Bogi és Jázmin.

Ez így van rendjén.

Újabb 50 év múlva minden tele lesz Benettel, Motunnal meg nem tudom mikkel.

Én próbáltam egy arany középutat választani, kinéztem a 100 leggyakoribb nevet, az én lányom a 40. a listán (2008).

2010. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos abba nem gondolnak bele,hogy egy Zsombort vagy egy Annamáriát nem szekálnak 3 éves korátol élete végéig a neve miatt,nem ugy mint egy Mirtill-t meg Titanillát..(pont most olvastam egy ilyen kérdést).Az egy dolog hogy ritka.na de..na mindegy.Szerintem egy átok a gyereknek ilyen nevet adni,közben meg a Bélát hozzák fel mindig mint "idióta" ,maradi név,de egy Bécire nem néznek hülyén 40 évesen sem az okmányirodában és nem kérdeznek vissza 50*..
2010. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem olyanokra gondolok, akik hagyományos neveket adnak, hanem azokra, akik arra mennek, hogy minél ritkább, furcsább név legyen. Nem Attilára gondoltam. Szerintem az ilyen nevek valamilyen szinten mindig jelen lesznek és semmi baj nincs velük. Épp arra gondoltam, ha valaki ilyen "hagyományos" nevet ad a gyerekének, akkor azt miért szólják le.
2010. jan. 18. 23:07
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos sokan úgy fognak járni,hogy azt hiszik ritka nevet adnak a gyereknek,és az oviban/suliban fog kiderülni,hogy 6 másik gyereknek is ez a neve...

Amikor a fiam született (18 éve) én is azt hittem ritka nevet adtam neki(Dániel)hiszen nem sokszor hallottam ezt a nevet.Amikor én iskolás voltam nem is volt ilyen nevű osztálytársam...A meglepetés először akkor ért amikor oviba ment.A fiam mellett még 3 kisfiúnak ez volt a neve,majd általános iskolában az osztályában is 4 Dániel volt.Ennyit a gyakori nevekről.

A barátnőm is pontosan így járt az Alexandra névvel.Azt hitte különleges nevet adott a lányának,és most,hogy 16 éves minden 3-dik lányt így hívnak..

Ha valaki most a lányának Erzsébet vagy Katalin nevet ad,az biztos,hogy mire 15-16 éves lesz az ritka lesz,mert ma senki nem ad ilyen neveket..pedig a "gyakori" nevek között is vannak nagyon szépek..

2010. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
én egy ősmagyar nevet adtam, ami nagyon szép és ritka, de nem írom le, mert nem akarom, hogy elszeressétek :)
2010. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Intelligencia kérdése, hogy ki szólja le egy gyerek nevét. Mi közünk van hozzá? Semmi.


Én két éve az Orsi nevet adtam a lányomnak, 86. volt a százas listán, (tehát nem túl gyakori), mégis leszólja mindenki... Hát tudod mit, nyasgem az összes leszólónak! :)

2010. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De ilyen neveket, hogy Orsi meg Dániel miért szól le? Mit mond indoknak? Hogy túl gyakori?
2010. jan. 18. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!