Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar az sok embert, ha...

Miért zavar az sok embert, ha egy név gyakori és népszerű? Nem az számít, hogy a hangzása (esetleg a jelentése) tetszen?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy sokan ritka nevet adnak a gyereküknek. Van, ami annyira nem is tetszik nekik, de arra mennek, hogy a lehető legritkább legyen. Ha van egy szép név, ami tetszik, de gyakori, az miért nem jó? Attól nem lesz a gyerek személyisége különlegesebb, hogy ritka neve van. Egyébként sem nagyon létezik olyan név, amit más ember nem visel, így még azt sem lehet mondani, hogy teljesen egyedi a neve. Most már sok ritka névből gyakori név lesz eleve...engem nem az zavar, hogy ritka neveket adnak, de miért szólják le azokat, akik gyakori nevet adnak és mondják, hogy "tucatnév"?
2010. jan. 18. 22:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Orsi lányomra azt mondják, hogy "jééé, milyen név ez? tudtad, hogy a jelentése medve meg ló?" (na ezekre mit mondjak? azt szoktam mondani, hogy tudtam... miért zavar?)
2010. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Orsi az Orsolya ugye?mert az szép név,de a közvetlen ismerőseim között akiknek 1-től 6 éves a gyerekük nagyon sokan adták az Orsolya nevet.A volt férjem kislánya aki 2,5 éves is Orsika..Én Andreát adtam a lányomnak..unalmas névnek találják,de nekem nagyon tetszik..
2010. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Orsolya. :) Nekem nagyon tetszik, és a közeli távoli ismeretségünkben sincs egy Orsi sem. Ugyanígy tetszik az Andi is, egy cseppet sem unalmas.


Nekem tetszenek a sűrű nevek is, Virág, Hanna, stb. stb.. nem tudom, biztos én vagyok ilyen kicsorbult, de nekem szinte minden név tetszik... (kivéve az erőltetett magyarosítottak, mint pld. Dzsenifer, meg Dzsesszika és társai).

2010. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szólom le,mindenki olyan nevet ad,amit akar,de a Dzsenifer és társait magamban megmosolygom.

Nekem/nekünk az számított igazán,hogy a párom vezetéknevéhez(Sárik) menjen és ne lehessen becézni(kicsinyítő képzővel: ka-ke stb).Lányunk van,Vandának hívják.Van belőle,de nem egy tucatnév.Ha fiunk ett volna,Solt lett volna,de nálam futottak még a Vajk és Zalán nevek,leginkább azért mert magyar nevek és ugyancsak nem becézhetők ahogy fenn írtam.

2010. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kifejezetten viszonylag ritka nevet kerestem, de olyant, ami tetszik is. Tanítottam sok évig, és nekem nagyon fontos volt, hogy senkit ne ismerjek, akit így hívnak. Ezért volt elég nehéz. Meg azért, mert a férjem is tanár, és ő se akarta, hogy bárkihez is köthető legyen a név. Végülis nem sikerült teljesen, gyerekkoromban ismertem valakit, akit úgy hívtak, mint a lányom, de ezen valahogy túltettem magam :)

Valószínűleg ez a mi egyedi hülyeségünk :)

2010. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is régi magyar nevet adtunk a gyerekeinknek,amik nagyon ritkák.Azért,mert egyrészt fontos volt,h magyar név legyen,és másrészt nagyon tetszenek.

Én nem szólom le más névválasztási szokásait,mert mindenkit más motivál.Engem zavarna,ha minden második gyereknek ugyanaz lenne a neve mint az enyémnek,de tudom,h van aki direkt olyan nevet keres ami nem ritka.(Egyébként a gyerekeim ovis csoportjában két Krisztofer van,amit nem is gondoltam volna.:)))

Én akkor szoktam csak az ilyesmihez hozzászólni,mikor valaki a annyira keresi az "ismeretlen" nevet a gyerekének,h nem vesz figyelembe bizonyos dolgokat,pl azt,h az ószövetségi neveket főleg egy bizonyos vallási csoport követői adják,és emiatt esetleg kínos helyzetbe kerülhet a gyerek.De azt is észrevettem,h ez általában nem érdekli a névadó szülőket,lehet,h csak nekem ennyire furcsa.

Én megértem azt,aki azért ad hagyományos nevet a gyerekének,h bármilyen nyelvre lefordítható legyen ha esetleg külföldre kerülnek,de cserébe szeretem,ha megértik,h én viszont pont azt szeretném,ha gyerekeim nevéről külföldön is tudják,h magyar,ezért lefordíthatatlan,ősi a nevük.Mindenkinek más a fontos.Ha ez nem így lenne,mindenkit Bélának hívnának,mint a Legényanyában.:))))

2010. jan. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Először is én Orsi vagyok és szerintem nagyon jó név, bátran ajánlom mindenkinek:) A lányomnak aki 6,5 hónapos a Panna nevet adtam,mert nagyon passzol a vezetéknevéhez,és mikor megtudtam hogy lány ez volt az első név ami eszembe jutott. Egy Pannát sem ismerek és először attól féltem hogy ez csak egy becenév :D, de aztán ugye kiderült hogy nem. Nem tudtam mennyire gyakori, vagy kit hívnak így. Egyszerűen beleszerettem. Páromnak először nem tetszett, ha végül nem akarta volna ezt a nevet a lányunknak akkor biztos valami kis "egyszerű" magyar neve lenne. (pl: Viki, Réka, Petra, Nóra)
2010. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%

Én sem értem, hogy miért szólják le a kicsit gyakoribb neveket. Semmi rosszat nem látok abban, ha valaki Anna, Jázmin, Bence és társaik nevet ad a gyermekének. Azt gondolom, hogy inkább legyen szokványos neve a gyermekemnek, mint ritka és különleges. Az ismeretségi körünkben a két legfurcsább név: Szulamit és Szaffi. (még a helyesírás jelző is aláhúzta)

Amikor mi nevet kerestünk a kisfiunknak, nem érdekelt minket mennyire gyakori, csak az volt a fontos, hogy mind a kettőnknek tettszen és menjen a családnévhez. Illetve még annyi, hogy régi magyar név legyen. Így lett Botond.

2010. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!