Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van és a kezdetekben is így terveztük, de most a párommal úgy érezzük, hogy akár a harmadik babát is bevállalnánk. Egy kicsit viszont bátortalan vagyok még a végső elhatározást meghozni, mert a családunkban is a két gyermek a jellemző és nem tudom milyen lehet hárommal.
2012. jan. 13. 09:35
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Nekem 1 van, de én 4-et szeretnék.. :)
2012. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
2 lanyunk van , ferjem szeretne 3-at is de en ugy erzem nincs tobb energiam.Ha becsuszna persze megtartanank.Es egyetertek azzal h nem kell lakat es kocsit tolni a gyerek ala.De nem baj ha meg tudom tenni persze.Van egy ismerisom aki (ferfi) azert nem akar babat mert majd nem tud neki lakast adni.Hat ez kiakaszto.....
2012. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Sajnos bizony vannak akik így vélekednek. Nálunk is van az ismerősi körünkben egy pár akik éppen ezek miatt nem szeretnének gyereket, mert ebbe a világba ők nem vállalnak, de a motorról és a luxusról kellene csak egy kicsit lejebb adni. Aki erre nem képes az meg sem érdemli, hogy részese legyen a világ legcsodálatosabb dolgába, egy gyermekbe. Meg talán jobb is, ha az ilyen nem is vállal. Mi a férjemmel minimum 2 gyerkőcöt szerettünk volna, hogy testvérként nőjenek fel és talán bővül is a kis csapat. :)
2012. febr. 24. 08:23
 34/42 TKI Ibolya ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van.Imádom,hogy sokan vannak!Mindig is kettőt szerettem volna,hogy legyen testvérük,mert azt nem lehet pénzen meg venni,már mint a testvéri szeretetet.De a második után valahogy még is volt egy kis "űr". Mióta megszületett a pici fiam azóta teljes a család!A nagyok imádják (7 és 9 évesek) a pici pedig rajong értük(1 éves)!!!!
2012. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó, hogy vállaltatok még egy picit. Valahogy én is úgy érzem, hogy van egy kis űr ahová még hiányzik egy 3. baba, de sokszor viszont azt érzem, hogy háromra már nem lenne energiám. :)
2012. ápr. 4. 13:22
 36/42 Sókristály ***** válasza:
100%

Én is 2 gyerek párti voltam, ezt ezt hoztam otthonról. Aztán becsúszott a 3. Ráadásul 2 fiú után kislány. Imádtam 3 gyerekes lenni. Érdekes módon nálunk nem a 2 fiú, hanem a két kisebb nőtt össze nagyon, gondolom a kis korkülönbség miatt. Egészen kereknek tűnt az élet, de amikor a legkisebb lassan 10 éves lett, elgondolkodtunk még egy babán. De nem akartuk, hogy ekkora családban egykeként nőjön fel, úgy döntöttünk, ketten jöjjenek egymás után. 2 év korkülönbség lett köztük.

És simán lehet ennyi gyerekre is figyelni, csak arra kell ügyelni, hogy azzal is foglalkozz, aki csöndesebb, kevéssé nyomakvó. Úgy működik ez a gyerekszám kérdés (már gondolom egy bizonyos pontig), hogy ahogy nő a létszám, úgy jönnek elő az újabb és újabb tartalékaid, és tanulod meg kezelni a helyzetet.

A gyerekeknek is csak jó. Ha 2 között nézeteltérés van, mindig tudnak kihez fordulni.

Amúgy bennem is megvan az a bizonyos érzés, hogy a szívemben lenne még helye egy kicsinek, még a nevét is kiválasztottam. Biztosan azért, mert a nagyok is 3-an voltak egyszerre picik. Sajnos ez most már nem megy, elértük a saját határainkat.

2012. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Nekem is két gyermekem van, de nagyon irigylem a három- vagy többgyermekes családokat. Mi négyen vagyunk testvérek, van már hét unoka is, és a legjobb, mikor ünnepekkor összejön a család :-))

Nálunk egyrészt anyagiak miatt nem jöhet a harmadik, másrészt meg a férjem nem is akar többet. (talán pár év múlva más lesz a véleménye, és a helyzetünk is változik, addig irigykedem :-)

2012. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Akár csak én írtam volna ki a kérdésedet. Mi is 2-t terveztünk, de most hogy a kicsi már 1,5 éves nagyon gondolkodom a 3. babán. A férjem idáig hallani sem akart róla, de most mintha már ő is hajlana rá, de csak pár év múlva. Hátha nekünk is lesz 3. babánk :)
2012. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Én amióta az eszemet tudom 2 vagy 3 gyereket szerettem volna.Aztán megismerkedtünk a férjemmel,megszületett a kisfiúnk és a párom nem akart több gyereket...egy darabig én sem,aztán valami megváltozott mindkettőnkben és elhatároztuk,hogy jöhet a következő,aki sajnos 5 hónapja várat minket.. :-(
2012. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

A Párom egyet szeretett volna,most kettő kint játszik,a harmadik alszik a kiságyban :-)


Őszintén szólva: imádom,hogy hárman vannak!! Imádtam a kettőt is,de imádom a hármat is!!


Ne másokat nézzetek,csak Magatokat!!! Ha Ti úgy érzitek,hogy még egy gyermeket szeretnétek és anyagilag sem vág a földhöz,akkor vágjatok bele nyugodtan a "Baba projektbe"!!


Üdv:3 lányos

2012. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!