Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van és a kezdetekben is így terveztük, de most a párommal úgy érezzük, hogy akár a harmadik babát is bevállalnánk. Egy kicsit viszont bátortalan vagyok még a végső elhatározást meghozni, mert a családunkban is a két gyermek a jellemző és nem tudom milyen lehet hárommal.
2012. jan. 13. 09:35
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

A szüleim 2 gyereket terveztek..aztán 6an lettünk (3.terhesség iker, az egyik én vagyok). Sosem éreztük h sokan lennénk inkább még akartunk volna, meg anyám is akart, de jobb hogy nem lett, rossz körülmények...elváltak...

Én és párom most tervezzük az elsőt, egyenlőre egyet szeretnénk de biztos vagyok benne h nem állunk meg egynél, de lehet kettőnél sem.

Ha úgy érzitek h jó lenne még egy harmadik, szerintem vágjatok bele!

19L

2012. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

Mi 3-an vagyunk tesók, soha nem éreztem azt, amit az egyik válaszoló írt, pedig nálunk az egyikünk nagyobb odafigyelést igényelt, plusz nem egy apától vagyunk.


A férjeméknél a 2 a jellemző. Én világ életemben 3 gyereket akartam.

Az 5 éves házassági évfordulónkon már öten leszünk :) 4 éves lesz a nagy, 2,5 a kicsi, amikor a pici születni fog.

2012. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Én vállalnék 3-at, párom eleinte 1-et akart, de most hogy megvan, már 2-t szeretne. :) :)
2012. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

4-es válaszlóknak köszönöm az őszinteségét, mert persze a szeretet és az öröm sokszor a nehézségeket és a negatívumokat háttérbe szorítja, de attól még vannak.


Köszönöm az eddigi válaszokat nagyon sokat segítenek a mérlegelésben és talán, ha a lehetőségek azért valamennyire adottak akkor nyugodt szívvel merjük vállalni még egy kis élet felnevelését. :)

2012. jan. 13. 12:32
 15/42 anonim ***** válasza:
Mi 4-5 gyereket terveztünk. Nagy családot szeretnénk a férjemmel. Elsőre ikreink lettek, két fiú. Szeretnék még két lányt is és még egy fiút vagy lányt. Ha bírom idegekkel.. :-D
2012. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Ezért most lehet, hogy kapni fogok a háromgyerekesektől, de én azt látom a környezetemben, hogy a középső gyerekek mindig valahogy „furák”. Akivel beszéltem erről, azt mondta, azért nehéz 3-ból 2.-nak lenni, mert vannak dolgok, amiket a nagynak már lehet, a kicsinek nem, vagy amit a kicsi még nem tud, a nagy már igen, de olyan nincs, hogy a középsőnek lehet valamit csak – vagyis őt ide-oda „csapják” a másik két tesó kategóriája között.

Ennek alapján én a 2 vagy a 4 (vagy még több) gyereket tartanám jónak. :)

De ez csak egy vélemény, mondom, ezt látom az ismerőseimen.

2012. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

16. válaszoló, egyetértek. Én is sok helyen látom ezt. Pl. pároméknál, ő a középső, ő segít otthon a legtöbbet. Mégis a nővére mindent megkap, mert hogy ő az első, ő fog lakást kapni, őt támogatják anyagilag, a húga meg jaj a kicsi, ő szintén mindent megkap, párom meg szinte semmit.

1. válaszoló voltam. (Amúgy köszönöm a lepontozást, nem értem kinek fáj, hogy én nem akarok 3 gyereket...)

2012. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

11 es vagyok

szerintem ez a dolog nem a gyerekszámtól függ, mi 6 an voltunk, a legidősebb mindent megkapott amit csak akart, ruha, kozmetika, kaja, utazások külföldre!! a többi 5 meg le volt sz@rva... többszörösen levetett ruha, kaja ha éhesek voltunk csináljunk magunknak...jaa hogy nincs miből..a házból nem mehettünk ki, csakis suliba aztán irány haza takaritsátok ki a házat és a nővéretek szobáját..

itt most azt hangsulyozom h a legidősebb, mivel ő az elsőszülött részesült mindenben a többi, akár mennyi nem kapott semmit.

2012. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

a 4 es vagyok :) utolsó x..d le a lepontozást:)) van akinek nincs jobb dolga mint ezzel hülyéskedni. Nem hiszem hogy a kérdező csinálta volna.

Na on: szóval jaj ne is mondjatok ilyet, nekem a középsőmmel kapcsolatban pont ezek a félelmeim amiket írtok (mivel mostanában fordult ki kicsit önmagából és nem tudom eldönteni egyenlőre hogy tesóféltékenység+plusz dackorszak együtt vagy "középső gyerek szindróma" ) amúgy én is középső gyerek voltam, de más nemű szóval semmit nem éreztem ebből amit írtok hogy fura lettem volna vagy kevésbé szeretnek:)

2012. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Igen valahol egyetértek a "középső gyerek" témával, mert ő se nem a legnagyobb se nem a legkisebb, de ez inkább felfogás kérdése. Mert lehet a kisebbik.... vagy nagyobbik gyerek viszont az egyneműeknél pl.nagylányom, kislányom, még kisebb lányom vagy nagyfiam, kisfiam(ő a középső), kislányom.
2012. jan. 13. 14:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!