Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van és a kezdetekben is így terveztük, de most a párommal úgy érezzük, hogy akár a harmadik babát is bevállalnánk. Egy kicsit viszont bátortalan vagyok még a végső elhatározást meghozni, mert a családunkban is a két gyermek a jellemző és nem tudom milyen lehet hárommal.
2012. jan. 13. 09:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
Én csak 2 gyermeket tervezek. Nekem a 3 már soknak tűnik, szép a nagycsalád, csak nem nálam.
2012. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

A mi családunkban is a 2 gyerek a jellemző,mondjuk a pároméknál nem feltétlenül. Mindenesetre mi rögtön dupláztunk,ikreink vannak, de készülünk majd nemsokára a 3-dikra. Ha úgy érzitek,sztem vállajátok be,ki miatt mondanátok le róla?

Szóval sztem inkább 3,mint 2,persze ha a körülmények is olyanok. Utána me már szinte mindegy:)

2012. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
24%
én régen mindig 2őt akartam de már meggondoltam magam szerintem csak egy lesz,3gyerek az sok főként ha kicsik még mi is 3an vagyunk testvérek és hát mit ne mondja rémes érzés hogy semelyik gyerekre nem tudsz kellő figyelmet szánni az egyiket vagy elhanyagolod vagy túl sok figyelmet fordítasz rá akkor meg a másik kettő érzi azt hogy nem szereted, így szerintem maradjatok meg a 2nél(:
2012. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

2-t terveztünk 3 lett így már hogy van 3 lehet lesz egy negyedik is úgy 5-10 év múlva (bár a 10 már sok, addigra 41 leszek).

A harmadik védekezés mellett lett, nem így terveztük. De továbbra is 2 gyerek párti vagyok amúgy, csak nekem az élet nem ezt hozta:)

2012. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Az utoló válaszolótól kérdezném, hogy így hárommal milyen a kettőhöz képest? A nevelés illetve anyagi szempontból? Kellőképpen tudsz velük foglalkozni?
2012. jan. 13. 09:59
 6/42 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem terveztünk előre. Igaz, ga gyerekek előtt én is úgy gondoltam, hogy nekem majd 2 lesz, a környezetemben általában mindenhol két gyerek volt. Aztán szépen jöttek egymás után a gyerekeim, 5,5 év alatt megszületett a 3 nagy. És mennyire jó volt:))) Soha nem gondoltam arra, hogy sokan vannak. Szépen nőttek és még mindig hiiányérzetem volt, főleg, ahogy ők egyre önállóbbak lettek. Eltelt 8-9 év és egyre többször került elő a baba-téma a férjem és köztem. Eleinte csak viccesen, de egyre komolyabban... és láss csodát, gyógyszer és megfelelő védekezés mellett újra kismama lettem...Először persze megijedtünk, de utólag nem dönthettünk volna jobban! Ismét egy kisbaba, megfiatalodtunk, újra babázhattunk.. Azóta már ő is 3 éves, a legidősebb meg már elmúlt 19.. Nálunk 4 gyerekkel lett igazán teljes a család:D
2012. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Mi hármat terveztünk, aztán másodjára ikrek lettek, így meg is lett a három rögtön, 21 hó különbséggel. Most hogy már a kicsik 17 hósak (épp ma :-) ), már nagyon sokkal könnyebb, és szerintem tudok velük kellőképp foglalkozni. És nekik is jobb, van kivel játszani. Még egy babáról beszélgettünk a párommal, de csak egy jó év múlva szeretnénk próbálkozni, hogy mire megérkezik, a többiek ovisak legyenek. Pontosan azért, hogy vele is kellőképp tudjak foglalkozni. Lehet hogy a többiek csak délig lesznek akkor is majd ovisok, de ez a jövő zenéje. Most még mind a 3 itthon van, lányom is csak 4 évesen fog oviba menni.

Szerintem nyugodtan vágjatok bele, nem véletlenül beszéltetek róla, merült fel. :-)

2012. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

a 4 es vagyok...hát pont nem jó hogy engem kérdezel róla :) mert nekem kicsi köztük a korkülönbség, és maximalista is vagyok így én azt mondom (az én érzésem az) hogy nem jut elég idő egyikre se külön-külön (amennyit én szeretnék rájuk fordítani) elképzelésem sincs mi lesz ha visszamegyek dolgozni, még ennél is kevesebb jut majd rájuk.

Türelem és rengeteg plusz tartalék, energia kell hozzá szerintem.

Illetve segítség se árt, vagy egy talpraesett, segítő apuka (nálunk ez nem nagyon van mert a férjem rengeteget dolgozik, hétvégén itthon sincs, hétköznap 6ra ér haza, konkrétan egy órát van a gyerekekkel, abban segít hogy bevásárol meg ilyesmi az is valami de éjjel nem kelt soha egyikhez se stb.)

Vagy a másik hogy nagyszülők, vagy egyéb rokonok tudnak e segíteni az is sokat számít nekünk ez sincs.

Mivel most anyagilag se jobb a helyzetünk (van hitelünk, egyik svájci frankos ráadásul) ezért pénzem sincs rá hogy megfizessem a segítséget.

Borúsan hangzik és lehet ha 2 év múlva megkérdeznél, máshogy nyilatkoznék:)

Remélem jönnek majd más 3 gyerekes anyukák is ide a kérdésedhez és leírják hogy milyen fantasztikus és mennyi plusz energia szabadult fel bennük és nincs is ennél szebb dolog hogy 3 gyerek.

Én most kicsit negatív vagyok bocsi:)

Anyagilag hát családi adókedvezmény miatt 35 ezerrel többet kapunk, de az mintha nem is lenne, annyival drágább az élet, a benzin, a plusz egy gyerek. És ha azt elveszik (mert ugye sose tudni meddig lesz ez így) akkor annak is lőttek.

A családi pótlék az 48 ezer 3 gyerekre. De az is ugye elmegy a legkisebb dolgaira (úgy értem az a plusz 16 amit utána kapunk) pelenka, kaja, gyógyszer stb.

2012. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
2 gyerekünk van, 3-at terveztünk, majd meglátjuk jöhet-e...
2012. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is hármat akartunk, lett is három, én már most vágyom negyedikre csak elfogyott a hely a házban. :D

Én imádom a kicsi csecsemőt babusgatni, az ovissal autózni, az iskolással leckét írni, és igaz hogy emellett főzni és takarítani csak akkor van időm ha apuka besegít, de én nem bánom ha rumlisabb a lakás, a kaját meg házhoz hozzák 680Ft/adag áron, ennél olcsóbban én se nagyon főznék fejenként.

Hozzáteszem, nekem mindegyik gyerek között 4-4 év van, tehát nem olyan kevés. Lehet hogy 2-3 pelenkással nem bírnék.

2012. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!