Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

2 vagy 3 gyermek pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van és a kezdetekben is így terveztük, de most a párommal úgy érezzük, hogy akár a harmadik babát is bevállalnánk. Egy kicsit viszont bátortalan vagyok még a végső elhatározást meghozni, mert a családunkban is a két gyermek a jellemző és nem tudom milyen lehet hárommal.
2012. jan. 13. 09:35
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontozok le, mert mindenkinek más a véleménye és én elfogadom, mert hát erre vagyok kiváncsi!
2012. jan. 13. 14:03
 22/42 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Nálunk nem feltétlenül volt ez így. Én vagyok a legidősebb, ráadásul másik apától, utánam jön az öcsém 6 évvel, húgom 8 évvel.

Igen, sok minden meg volt nekem engedve, ami a "kicsiknek" már nem. Ugyanakkor sok mindenben én még "szívtam", ők már nem.

Nálunk a középső (öcsém) tartós beteg, így ő volt bizonyos értelemben a kivételezett, anyuval sokkal szorosabb a kapcsolata, mint a húgomnak vagy nekem. Mi sem bizonyítja jobban, ma már csak ő lakik otthon :)

Nem mindenben én voltam az első. Pl. a húgom előbb rakta le a jogsit, mint én. Ő kapott autót, én nem. De én ezt egy cseppet sem bánom. Szerintem ha összességében összeírjuk, hogy ki mit kapott egyáltalán v. elsőként, akkor kb. egyforma lenne a lista.

A szülő dolga az, hogy az ilyenekre odafigyeljen.

2012. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést ajánlom figyelmetekbe.

Bár nem vág szorosan a témához, de mégis :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Nekem négy van.Két fiú ls jét lány.
2012. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Én jelen pillanatban azt érzem, hogy nekem 1 gyermekem lesz. Én úgy érzem, most 2012-ben hogy csakis 1 gyermeket tudnék szépen, nélkülözés nélkül felnevelni. Egy gyermeket el is kell indítani az életben. (Tanulmányok, esetleg kocsi, lakás) Én úgy érzem, hogy ezeket 1 gyermeknek tudnám igazán megadni. Nyilván minden szülő szeretne igazságosan adni a gyermekének, én ezért pl. 3 gyermeknek nem tudnám már megteremteni ezeket a kezdő tőkéket.
2012. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik 3 gyerek párti vagyok,mivel 7 hete beköltözött a hasamba a 3. baba...na,persze,nem szűz fogantatással,ott voltam én is(és akartam is).Én mindig is sok gyerkőcöt szerettem volna.
2012. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Én három gyermeket szerettem volna. Sajnos nem így alakult. Rossz terhességek és még rosszabb szülések után, hideg ráz a gondolatra. :( Ha jönne a gólya, s az ölembe pottyantana egy kislányt, hogy a tied, akkor nagyon örülnék. (két fiam van). Érdekes, hogy régebben, ha arra gondoltam, hogy gyermekem lesz, mindig csak kislányt tudtam elképzelni. Imádom a fiaimat is természetesen. Szerintem, ha a szíved vágya egy harmadik babus, akkor vágj bele. Ahol két gyerek felnő, ott a harmadiknak is lesz hely.
2012. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Nekünk egy babánk van jelenleg és még kettőt szeretnénk 2-3 év korkülönbséggel. Az, hogy mi lesz, hogyan alakul, majd meglátjuk...
2012. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Kettő van, hármat szeretnénk. Nem értel egyet azzal hogy kell adni a gyereknek lakást, kocsit, pénzt. Nincs diplomám de ha akartam volna mehettem volna. Helyette két jó szakmám van (pénzügyi és titkári). Jó fizut kaptam, amiből spóroltam. Van kocsink, igaz 15 éves de megy. Van jogsink, én szüleimtől kaptam a rávalót 18. szülinapra, férjemnek együtt fizettük. Építkezünk, igaz családi kölcsönből de 5 év alatt visszafizetjük lakástakarékból. Most még frankos hitelre vett lakásunkban lakunk de áruljuk.


Férjemnek sincs diplomája, kőműves-burkoló, ő csinálja a házunkat, amúgy 150-200 között keres. Sok diplomás fele ennyit kap.


Ha a gyermekeim tovább akarnak majd tanulni ahogy tudok segítek majd. De nem értek azzal egyet hogy minden h.ülye járjon egyetemre. Hameg eszes, szorgalmad kaphat ösztöndíjat.


Kicsit eltértem, bocsi.

2012. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

2 gyermek párti voltam, amíg meg nem született a harmadik.

Addig nem tudtam elképzelni, milyen lesz hárommal,most másfél év távlatából már alig emlékszem, milyen volt csak kettővel.

A fentebb említett okok miatt tudatosan nem kezeljük a középsőt ”töltelék” gyerekként, igaz könnyebb a dolgunk, mert ő lány. Így az okos nagyfiú,és az édes kisfiú között van egy (okos és édes) hercegnőnk.

2012. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!