Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom, nap mint nap...

Nem bírom, nap mint nap kiakadok, csapkodok, kiabálok, el akarok menekülni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 kicsi gyerekem van (a második ikerpár lett nem így terveztük), jó tudom nem kellett volna vállalni de mikor vállaltam semmi nem ilyen volt mint most. Segítségem nincs, anyagilag a béka feneke alá kerültünk az utóbbi időben, a nagyobb gyerekemről közben kiderült fejlesztésekre szorul nem számíthatok úgy rá mint egy normál 4 évesre szóval fejletlenebb viselkedésben figyelem és magatartás zavaros. Külön foglalkozásra kell hordani. Az ikrek kicsik felváltva ébrednek, felváltva esznek a férjem rengeteget dolgozik és már nem bírom a terheket. Védőnőnek szóltam, semmi reakció. Pszichológust kerestem, alkalmanként 6-7 ezer ft! (heti 1x minimum mennem kéne de nem tudok még ha lenne is rá pénzem, mivel hova teszem a gyerekeket, de nincs is rá pénzem ennek töredéke sem).

Ami ingyen van az a pszichiáter (ambuláns) ott meg annyit csináltak hogy felírtak nyugtatót, na most azt én hol vegyem be 3 kicsi gyerek mellett??? Elalszok mellettük és valami bajuk esik?

Most légyszi ne írjátok hogy honnan van akkor netem mert ez a tévével csomagban össz.4000 ft, ez nem lenne elég pszichológus magánrendelésre.

Félek hogy valami rosszat fogok tenni, megütöm valamelyiket vagy ilyesmi.

Már mindenen túl vagyok indulatkezelés szintjén próbálok aludni amikor ők is, de nem hagynak egyszerűen, próbálok 10ig elszámolni mielőtt szólok, de fél percre nem lehet egyedül hagyni őket, szétkapják a lakást én meg pakolok utánuk egész nap stb.

Mi a megoldás valaki tudna segíteni valami ötlettel? A sok bajom között nem látok már ki úgy érzem.:(


2012. jan. 10. 13:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Nekem egy 10 hónaposom van, angyali viselkedéssel, mégis sokszor vagyok idegbajos. A főváros közepén lakom, megszoktam a pörgést a sok barátot stb, és a terhesség alatt elkopott mindenki mellőlem. Mennék, barátnőznék, vinném a lányomat is, de a barátnőimnek nincs gyereke, ezért az enyémmel sem tudnak sokat kezdeni, így velem sem. :(

Rosszul esik, magányosnak érzem magam, és tök be vagyok fordulva. A családom messze lakik, a párom napi 18 órát dolgozik.

Miután olvastam az írásaidat, elgondolkodtam, hogy egy szavam sem lehet, hozzád képest királylányosan meseszépen telnek a napjaim.


Egyik ismerősöm erre esküszik.

[link]


Kicsit drága, de szerinte csak ez segít ebben az esetben.


Jó lenne, ha közelebb laknál, szívesen átjárnék hozzád, nekem van ugyan jogsim, csak nincs mit vezetnem. :(

2012. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom orbáncfű teát ihat-e egy szoptatós kismama, vagy citromfű teát. Az orbáncfű nagyon hatékony!
2012. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
15:51es: merre laksz?
2012. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

15:51 vagyok

Belváros, Uránia mozinál.

2012. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
ááá, azt hittem közelebb, összejöhettünk volna gyerekekkel kicsit beszélgetni:) de mi messze vagyunk, Lehel tér:(
2012. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy látom a leírtak alapján, itt két probléma van, az egyik az, hogy túl vagy terhelve, a másik pedig anyagi jellegű. Az anyagi részében nem tudom, mit tudnék segíteni így tanács szinten, az ilyen hiteles dolgokkal nem nagyon vagyok képben, de talán a családsegítőben lehetne próbálkozni (azt írtad, a gyermekvédelmiseknél voltál, nem tudom, hogy ugyanarra gondolunk-e).


Viszont ami jelenleg szerintem fontosabb, hogy túl sok teher van rajtad, és ezen kéne valahogy változtatni. És mivel a három csemetének nem te vagy az egyetlen szülője, én úgy gondolom, hogy a férjednek/párodnak kéne elsősorban ebben részt venni, amikor éppen nem dolgozik. Tudom persze, munka után mindenki fáradt, meg pihenni szeretne, na de neked mikor van olyan, hogy "munka után"? Ha eddig nem nagyon voltak felosztva az otthoni teendők, akkor fokozatosan kéne az apukát is bevonni. Mi az, amit ő csinál meg? Mit tudna ezen felül még átvállalni, ha csak részlegesen is? Pl. amikor nem dolgozik, vigyáz-e a gyerekekre? Mondjuk akár csak annyi időre, hogy egy órát elmenj sétálni, kiszellőztetni a fejed. Amikor a fiam kisebb volt, nekem nagyon sokat segített, hogy tudtam, van mire várni, mert hétvégén ha más nem is történik, de akkor egy órára elmehetek a környéken sétálni, közben zenét hallgattam, és nem gondoltam semmire.

Aztán tudom, hogy kívülről könnyű okoskodni, de hidd el, nem rossz szándékkal írom, de lehet, hogy az otthoni teendőket kicsit hatékonyabban is lehetne szervezni (nyilván nem könnyű három kisgyerekkel, de ha van pár nyugodt perced, szerintem próbáld meg végiggondolni, hogy mi az, ami a napi munkában átszervezhető, leegyszerűsíthető, előre elvégezhető). Sokan csinálják, hogy előre főznek, akár több ételt is, aztán adagonként megy be a kaja a fagyasztóba. Ez lehet, hogy egyszerre kicsit több idő, viszont utána jópár napig nincs rá gond. Aztán csak reggel kiveszed, délben megmelegíted, és lehet is enni.


A védőnőt meg zaklasd még egy kicsit, mert ez így nem járja. Mondd meg neki kerek perec, hogy mit szeretnél tőle. Ne csak azt, hogy már nagyon nehezen bírod ezt, hanem hogy mit vársz, szóval hogy adjon valami tanácsot. Ha konkrét problémával keresed meg, csak válaszol rá valamit érdemben.

Most így ennyi jutott eszembe, remélem tudsz valamit hasznosítani a leírtakból.

2012. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

15:51 vagyok

A Lehel tér, a Nyugati mögött?

Kb 20 perc tőlünk gyalog. Villamossal kb 10.

Szerintem nem olyan nagy távolság. Mennyi idős a gyermeked?

írj privit ha gondolod.

2012. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Épp tegnap borultam ki a férjemnek...hát átadni a teendőket..hétvégén egyáltalán nincs itthon, hétköznap 6ra ér haza. Este fürdetni és letenni a gyerekeket segít (az is valami tudom) de éjjel nem kel egyikhez se mert hogy ő dolgozik. Én ezt valahol értem is mert kimerítő a munkája, fáradt és emberéletek múlhatnak rajta ha ő nem lát ki a fejéből a kialvatlanságtól. Előre főzés hát próbáltam azt is de a fagyasztónk irtó kicsi nem férnek bele szinte csak az alapanyagok (hús, de leginkább zöldség, főzelékféle ).

Anyagi oldal, azt nem is gondoltam hogy azt meg fogja tudni itt oldani nekem valaki, csak úgy leírtam azért,hogy a férjem 2 helyen dolgozik és elvileg jól meg is lennénk abból a pénzből de gyakorlatilag jó része már a hitelekre megy.

2012. jan. 11. 08:03
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Épp tegnap borultam ki a férjemnek...hát átadni a teendőket..hétvégén egyáltalán nincs itthon, hétköznap 6ra ér haza. Este fürdetni és letenni a gyerekeket segít (az is valami tudom) de éjjel nem kel egyikhez se mert hogy ő dolgozik. Én ezt valahol értem is mert kimerítő a munkája, fáradt és emberéletek múlhatnak rajta ha ő nem lát ki a fejéből a kialvatlanságtól. Előre főzés hát próbáltam azt is de a fagyasztónk irtó kicsi nem férnek bele szinte csak az alapanyagok (hús, de leginkább zöldség, főzelékféle ).

Anyagi oldal, azt nem is gondoltam hogy azt meg fogja tudni itt oldani nekem valaki, csak úgy leírtam azért,hogy a férjem 2 helyen dolgozik és elvileg jól meg is lennénk abból a pénzből de gyakorlatilag jó része már el is megy hitelre.

2012. jan. 11. 08:20
 30/34 A kérdező kommentje:
elnézést nem tudom miért ment el kétszer ugyanaz...
2012. jan. 11. 08:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!