Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom, nap mint nap...

Nem bírom, nap mint nap kiakadok, csapkodok, kiabálok, el akarok menekülni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 kicsi gyerekem van (a második ikerpár lett nem így terveztük), jó tudom nem kellett volna vállalni de mikor vállaltam semmi nem ilyen volt mint most. Segítségem nincs, anyagilag a béka feneke alá kerültünk az utóbbi időben, a nagyobb gyerekemről közben kiderült fejlesztésekre szorul nem számíthatok úgy rá mint egy normál 4 évesre szóval fejletlenebb viselkedésben figyelem és magatartás zavaros. Külön foglalkozásra kell hordani. Az ikrek kicsik felváltva ébrednek, felváltva esznek a férjem rengeteget dolgozik és már nem bírom a terheket. Védőnőnek szóltam, semmi reakció. Pszichológust kerestem, alkalmanként 6-7 ezer ft! (heti 1x minimum mennem kéne de nem tudok még ha lenne is rá pénzem, mivel hova teszem a gyerekeket, de nincs is rá pénzem ennek töredéke sem).

Ami ingyen van az a pszichiáter (ambuláns) ott meg annyit csináltak hogy felírtak nyugtatót, na most azt én hol vegyem be 3 kicsi gyerek mellett??? Elalszok mellettük és valami bajuk esik?

Most légyszi ne írjátok hogy honnan van akkor netem mert ez a tévével csomagban össz.4000 ft, ez nem lenne elég pszichológus magánrendelésre.

Félek hogy valami rosszat fogok tenni, megütöm valamelyiket vagy ilyesmi.

Már mindenen túl vagyok indulatkezelés szintjén próbálok aludni amikor ők is, de nem hagynak egyszerűen, próbálok 10ig elszámolni mielőtt szólok, de fél percre nem lehet egyedül hagyni őket, szétkapják a lakást én meg pakolok utánuk egész nap stb.

Mi a megoldás valaki tudna segíteni valami ötlettel? A sok bajom között nem látok már ki úgy érzem.:(


2012. jan. 10. 13:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Én a balatonnál,hallod Győrbe jár a férjem barátja dolgozni,beszélek vele aztán küldd le őket majd elleszek velük valahogy,az összesen csak hat gyerek az enyéimmel együtt.Utána csere?
2012. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
6 gyerek??? jesszus :)) Hát azt hiszem kiugranék az ablakon....
2012. jan. 10. 14:12
 13/34 anonim ***** válasza:

ezt a viselkedést szülés utáni depressziónak hívják. úgy tudom. a baj itt tényleg az hogy nincs kivel beszélned, ide nem elég csak a párod vagy a netes fórumok. barátnők kellenek, egy jó beszélgetés, 1-2 nap után már kicsit nyugodtabb lennél. (Tudom tapasztalatból, igaz nekem nem volt ilyen súlyos.) Én is kiakadtam nap mint nap és a páromon vezettem le a feszültséget amikor megjött. Mindenért beszóltam neki. Nekem sincs senkim itt, a szüleim, barátaim 120km-re vannak tőlünk, párom szülei pedig semmit nem segítenek. 1 hónapban egyszer 1-2 napra elmegyünk anyukámékhoz ahol újra feltöltődöm és fellélegezve jövünk vissza.

Nem tudsz elmenni a barátnődhöz, ha nagyon jóban vagytok biztos nem ellenkezne ha vinnéd a gyerkőcöket is. vagy a Te szüleidhez?

2012. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni,legalábbis én ezt tettem,hogy próbáld őket egy időben alvásra szoktatni.Amikor a fiam már 7-8 hónapos lett,vagy kicsit nagyobb,már nem engedtem,hogy délelőtt aludjon,hanem délben együtt altattam el őket.Az nem járja,hogy alszik délelőtt,majd a másik délbe,mire felébredt,újra altattam a kicsit.Kész káosz volt,alig vártam,hogy nagyobb legyen a kicsi.Muszáj valahogy egy kis szabadidőt csinálnod magadnak,amikor nem mást csinálsz,csak magaddal foglalkozol,olvasol,pihensz,tévézel netezel.

Mondjuk nejed abból a szempontból sokkal nehezebb,hogy ikrek a kicsik.A nagy alszik még ebéd után?Jár esetleg oviba?

2012. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Oviba elvétve jár a problémái miatt. Néha igen de most is itthon van. Próbálom magam tartani és biztatni hogy 1-2 év és jobb lesz a helyzet mikor közösségbe járnak de basszus az nagyon messze van még, addig félek hogy megőrülök, megbolondulok, nem beszélve arról a borzalmas érzésről hogy mennyira car anya vagyok.

Próbálom én egy időre szoktatni őket pici koruk óta de egyszerűen mindig van valami amire "fogjuk" hogy mi bajuk, kicsinek a hasuk fájt, aztán 4 hós koruk óta fogzanak, most megtanultak járni, lelőni se lehet őket alváskor is csak áll az egyik sírva a kiságyban ringatni kell stb.

Nagyon elrontottam asszem:((( De sírni meg nem bírom hagyni őket hosszasan.

2012. jan. 10. 14:31
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást kívánok neked,sok erőt,mást nem tudok tanácsolni.Majd pár hónap múlva újra írok,hogy mi a helyzet veletek,remélem addigra javul a helyzet,bár tudom ez most neked nem segít.
2012. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, most a fiam közgyógyára váltottam ki B6 vitamint, de egyébként is párszáz forint, meg vettem egy nagy doboz Magnéziumot egy drogériában egy ezresért talán, szedek napi 2 magnéziumot és egy B6-ot, meg mellé valami polivitaplex nevű vitamint és használ.

Megszűntek a pánikrohamaim, pedig naponta 3-szor is volt szívritmuszavarom meg 100-as pulzusom, és üvöltöztem, felment a pumpa.

Próbáld ki hátha neked is bejön, szerezz be vitaminokat, nekem tényleg bejött.

2012. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Ja hát ezektől a B vitaminoktól még rohadtul éhes is vagyok és nem fér rám még x kiló...:(( Magne b6-ot szedek .

Köszi a válaszokat azért.:(

2012. jan. 10. 14:53
 19/34 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzek én is, mint Te.Bár nekem "csak" két gyerekem van, de a nagyobbik fiam hiperaktív és egyszerűen kicsinál idegileg, a kicsi( 16 hónapos) szerencsére jobban kezelhető.Azt vettem észre, hogy egész nap üvöltözök, tiszta idegbeteg vagyok, 5 éve egyetlen gyerekmentes napom sem volt.Rosszullétek jöttek rám, volt, hogy az ágyból sem tudtam felkelni, orvoshoz mentem, idegkimerülésem van, sok pihenést javasoltak:)

Segítségem nincs, a férjem estig dolgozik, sajnos az utóbbi hetekben már olyan gondolataim vannak, amitől bűntudatom van és utálom magam emiatt, de néha egy hajszál választ el, hogy fogom magam és elmenekülök, legalább 1-2 hétre, mert nem bírom tovább.

Én sem tudom mit tegyek, így Neked sem adhatok tanácsot, de biztos segítene, ha legalább heti pár órára lenne kire bízni a gyerekeket és mi addig tudnánk pihenni, magunkkal foglalkozni vagy csak úgy nézni ki a fejünkből és nem csinálni semmit.

Én sem bírom már így.De változtatni sem tudok a hétköznapjaimon, próbáltam, de nem ment.

2012. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszi nem vagyok egyedül ezekszerint :(
2012. jan. 10. 15:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!