Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek szerint miért "világme...

Egyesek szerint miért "világmegváltó" dolog az, hogy gyerekük van?

Figyelt kérdés
Nekem is van 2 gyermekem,de valahogy nem értem. Szép dolog az anyaság,szeretem a gyerekeim,de ez egy természetes dolog. Emiatt soha nem gondoltam azt,hogy többet "tettem volna le az asztalra" mint az,akinek nincs.
2011. dec. 12. 07:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Köszönjük szépen az észrevételed.


Esetleg írnál valami okfejtést is, hogy miért is gondolod azt, hogy pl. én több lennék nálad és világmegváltó, mert egy gyermekem van?!

2011. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Anyagi szempontból tényleg "világmegváltó" a dolog. De csak ebből a szempontból. :)


Komolyan válaszolva a kérdésedre, némely -és főleg anyuka- gyakorlatilag már mártírt csinál magából.

2011. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Na végre egy felvilágosult ember. Magam is rühellem az olyanokat, akik a szülői mivoltukat kiváltságként és előjogok vindikálásaként élik meg.

Biológiai ösztön az utódnemzés és nevelés éppúgy, mint az evés, kakálás, szex, alvás, stb stb.

Persze, gondolom, hogy a gyermekáldás csodás (nekem nincs még), nincs is ezzel baj. De sokan szeretik azt a tényt, hogy gyerekük van felhasználni és hivatkozni. Holott nem is kötelező szülőnek sem lenni. A helyükön kéne kezelni a dolgokat.

2011. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A kérdés abból adódott,amit pár napja olvastam. Az egyik válaszoló szerint egy naplopó,kitartott egy gyerekes nő,aki kb semmit nem csinál többet ér mint az,aki nő létére,hitel nélkül, 29 évesen önerőből lakást vesz. Amúgy meg nem kell magadra venni,mert mint írtam egyesek. Ez nem általánosítás.
2011. dec. 12. 07:46
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Részben egyet értek veled, nekem négy gyerekem van, de ezt természetes dolognal tartom. De azért picit igaz, hogy "többet tettem le az asztalra", mert a gyerekek miatt lemondtam egy csomó dologról, mivel a gyerekek miatt nem szabad az ember, éjjel fel kell kelni hozzájuk, nem mehetsz akkor és oda, amikor kedved van, sok aggódás és munka van velük - de ez hozzátartozik, ezt a gyerekkel együtt vállaj az ember. Ezen kivül ha senki nem vállalna gyereket, akkor rövidesen komoly gondok lennének a társadalomban IS.

De ezért a többért nem várom el, hogy szentnek tekintsenek, vagy különösebben nagyra tartsanak, mivel a gyerekeket ÉN vállaltam, nem kényszeritett erre senki.

Mindenkinek saját dolga, hogy akar-e gyereket vagy sem, ha vállalja, akkor minden nehézséggel együtt, és ezért nem jár külön elismerés, ha meg nem, akkor sokkal jobb, mintha külsö nyomásra szül pár gyereket, de nem tudja vagy akarja RENDESEN ellátni, nevelni.

2011. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

második vagyok:


Ha nagyban (politikai szinten) közelítjük meg a dolgokat, akkor fentről sulykolják a jó népbe. Egy bizonyos szintig érthető is a dolog. De már talán túl vagyunk a határon.

2011. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
42%
Pedig az, hogy ha van valakinek gyereke az nagy kincs a mai világban, mert bizony elég rosszul állunka demográfiai mutatókkal, hamarosan elfogyunk. Emellett gazdaságilag is hasznos, mert ha nem lesz fiatal, nem lesz, aki eltartsa az időseket. Megint más kérdés, hogy 3 gyerek kellene egy családba, hogy helyreálljanak a dolgok. Nem kioktatás akar ez lenni csak egy vélemény.
2011. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Persze,én minden álláspontot megértek és elfogadok. Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 12. 07:50
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Az, h kincs a gyerek oké, de kérkedni vele és lebecsülni valakit, mert neki nincs, az már elég csúnya dolog. De azért lehet látni, h aki a gyerekkel kérkedik, annak nincs is más jó pontja az életében. Egy normális ember ugyanis nem kérkedik és nem néz le másokat.
2011. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

érdekes téma.


Hogy lehet egy gyerekkel kérkedni?Miben nyilvánul ez meg?

2011. dec. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!