Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nál@tok segítenek a nagyszülők?

Nál@tok segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Mi annak idején folyamatosan le voltunk passzolva nagy szülőkhöz. Most szülő lettem én is és "kedves" szüleim, a (gyermekek nagyszülei) szinte nullát segítenek. Hihetetlen aktív életet élnek nyugdíjasként, utaznak mindenhova, de a gyereket jó ha havi 2x elvállalja.

Másnál is így van? Vagy csak ez nálunk ilyen?


2011. okt. 27. 19:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A szüleim még dolgoznak, így nem igazán vállalják el a gyerekeket. Ha kérem, persze egy-egy órát délután vigyáznak rájuk, de azt is ritkán kérem, hiszen tudom, hogy a munka miatt fáradtak. Az anyósomékat annyira nem érdeklik a gyerekek, hogy a 10 hónapos fiamat összesen 2x látták...
2011. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat elég vegyes lett a kép.

Ment mindenkinek a zöld kéz. :)


"..most akkor haragszol-neheztelsz a szüleidre vagy örülsz hogy aktívak. de mikor kéne a segítség sehol semmi...."

Neheztelek, mert heti egy nap azért szükség lenne a segítségre. Ők is tudhatják ezt hiszen anno lepasszoltak minket, pedig én tized annyit se kérnék tőlük, mint anno ők elvártak.

Csak egy kis segítség, ennyi. A 4 éves gyerek az egyik napapát idegenként kezeli, alig ismeri meg. :(


Csak kíváncsi voltam, hogy ez nálunk jött így össze vagy általános jelenség. (A baráti körben nem igen van más szülő még)

2011. okt. 27. 22:40
 13/21 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet! Amikor én kicsi voltam rengeteget mentem egyik mamámhoz aludni ,és napokra maradtam. A másiknál a szünetekbe 1-2 hetet is ott voltam. Mióta én anyuka vagyok egész más a helyzet az én gyermekeimmel.Hozzá kell tennem hogy én egyke voltam, nekem viszont 3 van, és nagyon elkelne a segitség. Olyan szerencsések vagyunk, hogy 6 mamájuk van a gyerekeimnek,ebböl persze 4 dédi. Ha valami miatt el kell vállalniuk 1 órára akkor mintha a fogukat huznák. A dédik már idösek, anyósom "beteg", anyám ha muszály vállalja de általában "sok a dolga". Szóval kezdek besokallni, mertreggeltöl estig velük vagyok, minden nap, a férjemmel ketten, évek óta nem voltunk kettesben sehol. Mindenhova cipelnünk kell a gyerekeket is magunkal. Olyan jó lenne egy napot kikapcsolódni, csak kettesben... ÁLOM!!!
2011. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Igen, amikor csak tehetik - mivel még dolgoznak.

Párom szülei gyakrabban jelentkeznek az unokáért, mert nekik olyan a meló, hogy itthon már csak a szokásos teendők vannak.

Az én szüleim sajnos ritkábban tudják elvállani, pedig nagyon szeretnének több időt tölteni vele. De anyukám munkája nem engedi. :-(

2011. okt. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

nálunk is így volt ahogy nálatok, hétvégén, szünetekben a nagymamámnál voltam :) imádtam ott lenni :)

anyukám meg alig látja az unokáját, talán 2x jött azért, hogy őt megnézze :/

apukám nagyon sokat segít, heti 1x ha elaludt a gyerkőc, elmehetünk kicsit itthonról, 1-2 órára :) ez mondjuk többnyire nagybevásárlás :D

anyósomék segítenek ha kérdem, de nekem meg pont ezzel van a bajom :( mert nem lepasszolni akarom a fiamat, minden megoldok én egyedül is, azért viszem el mert szeret ott lenni. hiányzik, hogy kérjék :( mondjuk tényleg örülnek nekünk csak nekem ez a kattanásom, hogy nehogy másokat terheljek, így meg nehéz :)

2011. okt. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos csak egy nagypapa él már, de ő sokat segít, rá lehet bízni egy-két órára a gyerkőcöt, imádják egymást szerencsére.
2011. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondol a kérdező a "lepasszolás" kapcsán. Én is minden 2. hétvégét a nagyszüleimnél töltöttem míg kicsi voltam. Sokszor a nagymamám jött értem kisiskolás koromban és a délutánt, míg a szüleim haza nem értek, együtt töltöttük. (segített a leckében, ilyenek)


Nekem is rosszul esne, ha a szüleim ilyen nagy segítséget úgy köszönnének meg a szüleiknek, hogy cserébe még kérés ellenére is inkább nyaralnának.


Vagyis megértelek. Ennek magától kéne működni. De ha már nem, akkor ne félj hangot adni a kéréseidnek továbbra sem.

2011. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért, de annyira nyilvánvaló kérdéseknél is jönnek a kötekedők. Nekem itt annyira evidens,hogy jogos a kérdezőtől, hogy kicsit neheztel.
2011. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem segítenek, de nem is bánom, nem is szeretném ha segítenének. Megvan az az egészséges,hetente, kéthetente találkozunk, beszélgetünk, unokázunk kapcsolat és ennyi bőőőőőven elég. Pedig jó viszonyba vagyok mindenkivel, de ha bármi van, azt a férjemmel megoldjuk.

Nem várok el segítséget mert nekik is megvan a maguk élete, munkája, hétköznapi problémáik.

2011. okt. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Iegn.

Fizikilag és anygila is.

Anyámékkal minden hétközap találkozom, vagyis ők jönnek ide dolgozni, ahol mi lakunk, úgyhogy f10ésf4 között gyakorlatilag itt vanna ház másik végében ott van az üzlet)Bárhova el tudok szaldni, ah nem akrom a kicsit vinni.

A másik nagyszülőkhöz hétvégente megyüöünk, de bármikor lehet rájuk is számítani

A fiamat-ő már nagyobb-vizsik minden nyáron nyaralni, msot szilevszetrkor is mennek Erdélybe, ha valami prgram van 7végén , csak átvisszük a 2 gyereket

2011. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!