Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nál@tok segítenek a nagyszülők?

Nál@tok segítenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Mi annak idején folyamatosan le voltunk passzolva nagy szülőkhöz. Most szülő lettem én is és "kedves" szüleim, a (gyermekek nagyszülei) szinte nullát segítenek. Hihetetlen aktív életet élnek nyugdíjasként, utaznak mindenhova, de a gyereket jó ha havi 2x elvállalja.

Másnál is így van? Vagy csak ez nálunk ilyen?


2011. okt. 27. 19:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem segítenek pedig apósom velünk lakik az én szüleim pedig a szomszédban
2011. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

most ne sértődj meg.

de ha titeket is lepasszoltak miből gondoltad hogy majd megváltozik a helyzet.


amúgy anyósom sem kapkodja halálra magát.

legutóbb mikor elvittem hozzá a lányom mert már őszerinte olyan rég volt ott,elment templomba a gyereket meg elvitte addig a dédihez.aztán megkaptam hogy alig látja.

de ide nem jön soha csak mi vigyük.

2011. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyósék az ország másik végében laknak, így ők kilőve. Amikor ott vagyunk, felajánlják ugyan, hogy menjünk el nyugodtan valahová, de velük nem hagyjuk ott a kicsit. Mindketten közel vannak a 80-hoz, már nem éppen a legfürgébbek. Amint felemelik a bébit, azonnal le kell vele ülniük. Szóval nem nagyon tudnának sajnos vigyázni rá.

Anyukám sajnos már nincs velünk, nem is ismerte az unokáját.

Apukám itt lakik 2 háznyira, de soha semmiben nem segít. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vigyázott a babára, akkor ráadásul még pici volt (2-3 hónapos), így inkább csak az álmát őrizte. Aztán kb. 4 hónapos korától nem törődik velünk, max. havonta egyszer látjuk.

2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
nálam pont az a baj hogy már tolakodás a sok segitség. annyira szeretnék nélkülük élni!!!
2011. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"...ha titeket is lepasszoltak miből gondoltad hogy majd megváltozik a helyzet. ..."


Empátiában reménykedtem, de úgy tűnik hiába.

Nekem úgy tűnik azért is van ez, mert iszonyú aktívak és folyamatosan csinálnak programot maguknak. Ha kérdezem, hogy vállalják-e, akkor megkapom, hogy nem, mert hát ilyen klub, meg olyan klubba "kell" menniük. :(

2011. okt. 27. 20:19
 6/21 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszadó a számból vett ki a szót (szavakat)... :(
2011. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nálunk segítenek, az elején nem mert nem akartam, de már sokat, hétvégén általában mamázik, és hétközben is eljárunk de akkor én is ott vagyok
2011. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nálunk anyukám rengeteget segít nekünk mióta megszületett a kisfiam.Első perctől kezdve jött,segített,soha nem kellett megkérnem rá,magától felajánlotta. Anyósomék viszont ugyanazt csinálják amit Te is leírtál. Utaznak,kirándulgatnak,klubokba járnak stb. Néha azért segítenek egy-két dologban,de közel sem annyit mint anyukám.
2011. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Anyósék nyugdíjasok és nem érnek rá és most derült ki, hogy 10kg felett nem emelhet, hát nem tudtam mosolyogni ezen. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor látták az unokát, aki most 21 hós. Anyukám dolgozik, de hétközben is van, hogy átmegyünk (közeli városban laknak) apukám nyugdíjas, ő jön ki a buszhoz és visz el hozzájuk autóval, meg hétvégén jönnek. Így heti 2 nap találkozunk, de igazán még csak úgy nem vigyáztak rá.
2011. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

te kezdted így a kérdést hogy le voltál "passzolva"


most akkor haragszol-neheztelsz a szüleidre vagy örülsz hogy aktívak. de mikor kéne a segítség sehol semmi.

2011. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!