Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarnak a nagyszülők...

Nem akarnak a nagyszülők jelenleg másik unokát az anyagiak miatt, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Ma beszéltünk anyósomékkal és nemrég édesanyámékkal is, és azt mondták, hogy butaság lenne vállalnunk jelenleg második gyermeket a lányunk mellé. Igazából nem értjük, hogy miért gondolják így. Az tény, hogy albérletben lakunk, de szerintem annyira nem rossz anyagi körülmények közt. Én gyest+családit kapok, oké, az nem valami jó, de a párom kb 230ezret keres havonta. Ebből az albi+rezsi kb 100ezer, hitelünk nincs, hanem havi 30ezret teszünk félre, és gyakorlatilag a többi kajára, pelusra, egyéb dolgokra megy el. Nem értem, hogy miért jelent akkora nagy gondot, hogy albérletbe akarnám szülni a második gyermekem? Hiszen rengetegen vannak így. Kb 5 év múlva tudnánk megvenni a saját lakásunk, azt mondják akkor elég lenne szülnöm, de azért 7-8 év korkülönbség legyen így a két gyerek közt? Szerintem az sok! (Anyumék és a párom és testvére közt is ilyen sok év a különbség, és nem is olyan bensőséges a kapcsolatuk sem..) Mit tegyünk? Most haragítsuk magunkra a nagyszülőket vagy inkább vállaljuk be a kistesót?
2011. aug. 1. 17:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Most a ti babátok lenne vagy a nagyszülőké? Ebben nehogy már a nagyszülők döntsenek! Ha ti szeretnétek még egy babát, úgy érzitek, anyagilag is bírnátok, hát rajta! A döntés csakis a tiétek, a nagyszülők max. örülhetnek a babának!
2011. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy a nagyszülők elmondják a véleményüket, de azért nem hiszem, hogy megharagudnának azért, mert ti másképp döntötök. Az unoka áldás, ők csak a megélhetéseteket féltik, ami érthető, de csak ti láttok bele a saját pénztárcátokba, úgyhogy ha szerintetek mehet, akkor vágjatok bele. Ebből nem lesz harag szerintem, aki ilyenért megharagszik, annak a szavára amúgy sem érdemes adni...


Mi négy gyerekkel élünk albérletben külföldön, már rég lehetne saját ingatlanunk hitelmentesen, de nem tervezzük lekötni magunkat. Mégsem élünk mélyszegénységben. Úgyhogy ez nem jelent semmit, vágjatok bele, ha mindketten úgy érzitek! Ez a ti döntésetek legyen egyedül!


Hajrá!

2011. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy egy párnak legyen e gyereke nem a nagyszülők döntenek.
2011. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Szentem ez a Ti dolgotok, és ha nem a nagyszülőktől vártok anyagi segítséget, akkor nem hiszem hogy van beleszólásuk. Bár az én családomban is van erre példa, de ott úgy gondolom igaza van a nagymamának. Unokatesómnak van egy 3 és egy 1 éves gyereke. Ő és a párja sem keres valami nagyon jól, anyukájától kapott házban laknak, és túl sok erejük sincs a gyerekekkel foglalkozni, eléggé lusták, de mikor náluk voltunk vendégségben akkor mondták, hogy hát akarnak még egy gyereket, mert nagycsaládot szeretnének. Erre mondta a lány anyukája, hogy szerinte ez egyáltalán nem jó ötlet, inkább ezt a 2 gyereket neveljék fel tisztességesen. Már most állandóan le vannak amúgy passzolva a nagyinak, meg a dédinek, pedig a szüleik nem csinálnak jóformán semmit.

De nálatok, ahogy olvastam nem ez a helyzet, szóval szerintem ha szeretnétek babát, és tudjátok vállalni akkor hajrá! Az meg, hogy albérletben laktok, nem hinném, hogy akadály lenne, sokan vannak így.

2011. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy a nagyszülők miért szólnak bele?

Majd, ha már úton lesz a következő unoka neki is örülni fognak, mint az első gyermeketeknek!

Szerintem nyugodtan bevállalhatjátok.

Mi is albérletben vagyunk egy pici babával, ha 1 éves elmúlik próbálkozunk a következő babával, mert mi sem vagyunk már túl fiatalok (30,33) és nem akarunk köztük nagy korkülönbséget.

Mi kicsit kevesebből gazdálkodunk, de eddig is megvolt mindenünk és ezután is így lesz!

2011. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Most ti, szülőként komolyan még mindig azt teszitek amit a nagyszülők mondanak?


Saját családotok van, persze, hallgassátok meg a véleményüket, de ne aszerint éljetek ahogy azt ők szeretnék. Nem vagytok már kisgyerekek, felnőtt emberek vagytok önálló döntésekkel! Ha ti úgy érzitek, hogy jöhet a következő baba, és anyagilag is bírnátok akkor miért ne jöhetne? Ez csak a ti kettőtök döntése. Nem értelek komolyan. :)

2011. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól álltok anyagilag.

Én a 3. babát is albérletbe szültem,a 4. már a sajátomba.

2011. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oké, persze, tudom, hogy a mi életünk, persze a mi döntésünk, csak sokat köszönhetünk nekik, sok mindent tettek értünk, gyakorlatilag ha ők nem lennének, akkor a kezdetekben nem is tudom mi lett volna velünk. Amikor a lányom született, akkor még a páromnak nem volt meg az állása. Szinte mindent ők vettek meg a lánynak, a kiságyat az egyik mamáék, a babakocsit a másik, stb. Én munkanélkülit kaptam terhesen, párom minimálbérért dolgozott, szóval mélyről kezdtük. Szerintem lehet megint attól félnek, hogy mi van, ha megint betör a krach, és valamiért a párom elveszti a munkáját vagy mit tudom én, de most ezért ne legyen tesó?
2011. aug. 1. 18:01
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

"Megbeszéltük anyósomékkal és anyukámékkal"??????????


Ez a kérdés teljesen komoly?

Hány évesek vagytok?


Ne haragudj,de a gyermekvállalás pont nem az a téma,amit bárkivel is megbeszélnék. Ez a mi közös döntésünk a mi magánügyünk. Ez alól mondjuk egy kivétel van,hogy ha mondjuka költségeitek nagyrészét ők állják, de még ebben az esetben sem feltétlenül érdekelne a véleményük.


Teljesen el vagyok képedve ezen a kérdésen.

Ne haragudj meg érte,nem bántásból kérdezem,de a következő lépcső ez lenne: azt nem kérdezitek meg hoyg mikor szexeljetek?

A gyermekvállalás az egy bensőséges intim dolog, két felnőtt közös döntése.


Szerintem,ha úgy érzitek szivetek vágya,és amúgy is kis korkülönbséget terveztek,és úgy gondolod hoyg megvan hozzá az az anyagi feltétel ami kell, akkor vállajatok babát.


De azt inkább ketten vitassátok meg, és ne a szülőkkel és ne velünk.

2011. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

bár nem albérlet, de épp építkezés előtt vagyunk, a negyedkész házban lakunk hárman. Hogy elkerüljük a hasonló beszélgetéseket/kioktatásokat, mint nálatok, eleve nem is szóltunk a 2. terhességről csak 18 hetesen. Így nincs választásuk. Amúgy sem az ő dolguk.

Megj: saját félkész házba bevállalom a 2 gyereket, de albérletbe én se vállalnám, szóval a nagyszülők álláspontját is megértem. De ismétlem: a gyerekvállalás nem az ő dolguk. Nem is tudom, honnan jutott eszetekbe velük megvitatni az ilyesmit...

2011. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!