Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarnak a nagyszülők...

Nem akarnak a nagyszülők jelenleg másik unokát az anyagiak miatt, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Ma beszéltünk anyósomékkal és nemrég édesanyámékkal is, és azt mondták, hogy butaság lenne vállalnunk jelenleg második gyermeket a lányunk mellé. Igazából nem értjük, hogy miért gondolják így. Az tény, hogy albérletben lakunk, de szerintem annyira nem rossz anyagi körülmények közt. Én gyest+családit kapok, oké, az nem valami jó, de a párom kb 230ezret keres havonta. Ebből az albi+rezsi kb 100ezer, hitelünk nincs, hanem havi 30ezret teszünk félre, és gyakorlatilag a többi kajára, pelusra, egyéb dolgokra megy el. Nem értem, hogy miért jelent akkora nagy gondot, hogy albérletbe akarnám szülni a második gyermekem? Hiszen rengetegen vannak így. Kb 5 év múlva tudnánk megvenni a saját lakásunk, azt mondják akkor elég lenne szülnöm, de azért 7-8 év korkülönbség legyen így a két gyerek közt? Szerintem az sok! (Anyumék és a párom és testvére közt is ilyen sok év a különbség, és nem is olyan bensőséges a kapcsolatuk sem..) Mit tegyünk? Most haragítsuk magunkra a nagyszülőket vagy inkább vállaljuk be a kistesót?
2011. aug. 1. 17:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Ez a kérdés teljesen komoly?

Hány évesek vagytok?"


Képzeld felnőtt emberek vagyunk..


"Teljesen el vagyok képedve ezen a kérdésen.

Ne haragudj meg érte,nem bántásból kérdezem,de a következő lépcső ez lenne: azt nem kérdezitek meg hoyg mikor szexeljetek?"


Elképedve?! Én azon vagyok elképedve, hogy normális kérdés volt, erre ilyen választ kapok, kösz..

2011. aug. 1. 18:58
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

??? én nem kérdeztem meg őket.

Akkor szüljék, amikor te akarsz

2011. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az övéké lesz a gyermek,hanem a tietek,n nem hallgatnék rájuk.

Főleg ha van elég anyagi hátteretek is.

De ez az én véleményem.

A ti életetek,nektek kell dönteni,nem a nagyszülőknek. :)

Sok szerencsét!!!

2011. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekkel lakom albérletben (családi házban) gyeden vagyok a 3ikkal a párom keress csak és szinte semmi reményünk a saját lakásra mivel van 1 személyi hitelünk amit még ki kell fizetni :-/ a párom KHR-es mert elkésett egy részelttel :-/

és???


szerintem semmi köze hozzá a nagyiknak

neked és a párodnak kellene dönteni

az egy dolog h elmondja a véleményét de én semmi esetre sem ez alapján döntenék

a 2ik gyerek nem sok kiadással járna mivel elvileg minden megvan max pelus és popsitörlő


nekem a 3ik is ennyivel járt csak :-)))

2011. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is érdekes a felfogásod,ugyhogy nem biztos hogy a válaszolókban van a hiba. Azon kivül ha valamelyik nagyszülőt ezzel haragitanátok magatokra,akkormeg van avélemyényem a nagyszülőről is.
2011. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a ti döntésetek. Ebbe ne hagyjatok beleszólást! Az albérlettel semmi gond nincs.

Nálunk fordítva van amúgy. Férjem, anyum, anyósom mind rá akarnak beszélni 3 éven belül a 2. babára, de én még nem szeretnék... Férjem az, aki minden nap szinte felhozza a dolgot, pedig a lányunk még csak 1 éves...

Nehéz téma, de csak magatokra hallgassatok!

2011. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
én megértem a kérdezőt. mi is úgy vagyunk, hogy sokat köszönhetek a nagyszülőknek. kikérem én is a véleményüket. persze a döntés a miénk.
2011. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!