Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három vagy többgyerekes...

Három vagy többgyerekes anyukák, lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Milyen autótok van? Két gyerekülés és egy bébihordozó elfért benne?

Mekkora a korkülönbség?

Hány gyerekkel volt a legkönnyebb?

Hány gyerekkel volt a legnehezebb?

Sulis/Ovis-gyeses-újszülött felállásban ki viszi/hozza a nagyot/nagyokat?

Hova jártok nyaralni? És hogyan?

Mindent megtesztek mindegyik gyerkőcnek? (Itt elsősorban olyan érdekel, hogy fizetős magzati vizsgálatok, őssejt levétel, adható oltás stb.)

Milyen időközönként van a nagybevásárlás?


Előre is köszönöm:

Egy nemsokára háromgyerekes anyuka


2011. szept. 23. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Régi Opel Omega. Mindent kibír, hatalmas az utastere. Most csak babahordozó és 1 gyerekülés van benne, de elférne a második is. Sajnos a közeljövőben le kell cserélnem, mert megszületett az 5. baba, és így nem tudom egyszerre vinni a gyerekeket, csak a férjemmel együtt 2 autóval.

2. Inkább kort írok. 18,14,13,2 évesek. a pici 3 hónapos.

3. A legkönnyebb a 3. gyerektől volt, ez az állapot már nem változott, 5-tel ugyanolyan.

4. 2 gyerekkel volt a legnehezebb., 4 év a korkülönbség, nagyon eltértek az igényeik.

5. Reggel én viszem a csapatot, mert a férjem 6-ra jár dolgozni, du. általában Ő hozza, ha éppen nem kell túlóráznia.

6. Sátorozni járunk, akár már fél éves babával is. Imádjuk ezt az életformát.

7. Fizetős vizsgálatok: uh, genetika az Istenhegyin megvoltak. Őssejtre nem futotta. Ajánlott oltásokat beadatom.

8. Havonta 1x, a többit menet közben intézem.

2011. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Opel Astra Vectra kombi. Centiméterrel mentünk gyerekülést venni, de elfér hátul 2 ülés és egy hordi. (persze nem a legszélesebb üléseket kell választani de szerencsére nekem vékonyabb fazonú gyerekeim vannak) :))

2. Korkülönbség 2 év és 19 hónap.A gyerekek 4 éves, 2éves és 4 hónapos.

3. Nullával és kettővel:) Nekem az első nagyon nehéz volt, akkor tanultunk mindent, segítségünk semmi, sok programon nem tudtunk részt venni nyilván hogy mindig a gyerek volt az első aki viszont sírós, hasfájós majd rendkívül aktív volt:)

Ehhez képest mikor megszületett a második ő maga a mennyország, nyugodt békés, kedves és mindig úgy fejlődött hogy egy percig se kellett aggódnunk, nincs e vmi baja. Szinte észre se lehetett venni hogy még egy gyerek van.

A harmadikkal így most azért nehéz mert egy bevásárlás is kész tortúra lett illetve bárhová elindulni. Igazából mindegyik gyerek még elég kicsi, türelmet vagy rendes közlekedést hiába is várunk még tőlük, így kicsit kevesek vagyunk rájuk apával kettesben segítség pedig továbbra sincs.

5. A legnagyobbam ovis, apa viszi hozza mivel másik településre jár.

Jövőre a középsőm is ovis lesz ugyanabban az oviban, így ugyanúgy apa viszi hozza. Mikor a legkisebb bölcsibe megy én meg dolgozni akkor valószínű úgy lesz hogy én viszem a kicsit vmi munkahelyhez közeli bölcsibe, apa meg a nagyobbakat.

Ha vmiért nem tud menni értük (illetve most még csak a nagyobbért) akkor nyilván én megyek érte, babakocsival hordikendővel buszozunk.

6. sehova. Évek óta nem voltunk, anyagilag se fér bele illetve nekem ez most nem lenne nyaralás hogy a 3 kicsi gyerek után felváltva rohangálok, idegen helyen rosszul alszanak, rendszerint megbetegszik vagy egyik vagy másik vagy mindhárom.

7. Őssejtet egyiknél se vetettünk le, amúgy rotát, meningitecet, bárányhimlő elleni és kullancsos oltást mindnek adattuk (vagy fogjuk).4d uh-n is voltunk mindhárommal.

8. Heti 2szer járunk kb. egyszer egy közepesebbet, egyszer egy nagyobbat bevásárolni.

Az is egy kész "élmény" autós bevásárló kocsival-sima bevásárló kocsival plusz rá a hordit...Mikor a harmadik is nagyobb lesz akkor nem is tudom hogy oldjuk majd meg.


Mindent összevetve a legrosszabb az amikor betegek, így egyszerre mindhárman. Amikor az ember nem tudja melyiket dajkálja melyikhez szaladjon mert mind rosszul van.

2011. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13.57 opel vectra kombi akart lenni :)))
2011. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kérdezhetek még? :)


A harmadik gyerek után a 11 év kihagyás nem volt sok?

Dolgoztál a csemeték között? Ha igen, munkáltatód hogyan fogadta, hogy "már megint" mész szülni?

Nyaralásnál hogyan fér be ennyi cucc egy (vagy két?) autóba? Vagy itt is inkább az van, hogy minél kisebb a gyerek annál több motyó kell neki? Még csak két csemeténk van (3,5 és 2 éves) de már most alig férünk el egy autóban ha 3-4 napra megyünk valahová...

2011. szept. 23. 13:59
 5/11 A kérdező kommentje:

Örömmel látom, hogy közben írtak még :)


Igazából én attól félek, hogy egy káosz lesz az életem a három picivel. De már látom, hogy ez nem félelem kérdése, hanem az lesz és pont...

Igen, a nagybevásárlásnál már most sarkalatos pont, hogy melyik gyerek üljön a bevásárló kocsiba, de akkor valószínűleg az lesz, hogy két kocsival megyünk majd.

2011. szept. 23. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 gyerkőc van.


1. Mivel a nagyok is csak 6 évesek, ezért mindenkinek kell gyerekülés. Seat Alhambra mellett döntöttünk, és nagyon jó, tényleg az élet minden pillanatára megfelel, igaz, 7 személyes, tehát akkor ajánlom, ha terveztek további gyerekeket, vagy nagyon sok cuccal közlekedtek, mert hely az van bőven. :)


2. 2005-ben születtek az ikrek, ezután 2007-ben és 2009-ben szültem még, tehát 2-2 év egy-egy szülés között.


3. Talán meglepő, de 4 gyerekkel a legkönnyebb. Nagyon összecsiszolódtunk, kialakult egy olyan rutin, aminek segítségével gördülékenyen megy minden. A kicsiket is könnyebb nevelni a "nagyokon keresztül", pl. a legkisebb fiam rekordsebességgel lett szobatiszta, mert egyszerűen elirigyelte a nagyoktól a bilit, wc-t. Ugyanez volt az evéssel, nagyobb ágyba szoktatással is. Nagyon akart tanulni.


3. Mivel én az ikerszülés miatt nem tapasztaltam meg az egygyermekes szülők életét, azt mondom, 2 gyerekkel volt a legnehezebb. Első gyerekek, bele kellett mindenbe rázódnunk, és ezt egyből kettővel nem volt egyszerű feladat. Viszont előny, hogy elkerültük a kezdeti egykeséggel járó bonyodalmakat, mint testvérféltékenység vagy irigység. Megszokták, hogy mindenen osztoznak, legyen az játék vagy figyelem.


4. A két kicsi oviba jár, a nagyok most kezdték a sulit. Csak most mentem vissza dolgozni, így most mindenkit én hozok/viszek suliba, oviba, de míg gyesen voltam itthon, addig a párom vitte a nagyokat magával reggel, és ő is hozta haza. Most nekem jobban útba esik, és a munkaidőm is rugalmasabb, ezért viszem én őket.


5. Külföldön élünk, így 1-2 hét Magyarország nekünk a fix nyaralás. Ezen kívül igyekszünk még elmenni valahová, valami új helyre (Európán belül). Hacsak nem egy közeli országba megyünk (ahová autóval egyszerűbb), akkor repülünk.


6. Úgy vagyunk vele, hogy amit megtettünk egynek, azt megtesszük a többinek is. De csak olyanokat, amik meggyőződésünk, hogy szükségesek. Nem vagyunk paraszülők, hogy túlzásokba essünk. Az őssejtet levetettük, de egyéb opcionális dolgokat nem nagyon vettünk igénybe.


7. Hetente vásárolok, egyedül (értsd: gyerekmentesen). Csütörtök este összeírok mindent, ami hiányzik akár a konyhából, akár a fürdőszobából vagy a gyerekek holmijai közül, megtervezem a heti menüt, és ahhoz vásárolok be. Ez nemcsak jó spórolási stratégia, de időt is megtakarítok vele, hogy nem kell nap mint nap boltba rohangálnom. Hét közben legfeljebb pékségbe szaladok be, és ez így tök jó.

2011. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Egy munkáltatónál 3 gyerekem született, az első és a második között dolgoztam is, de mivel a 3.-nál csak 1 év van köztük, akkor nem. Aztán költöztünk, és új munkahelyem lett. Most a két pici között megint nem dolgoztam.

Nem volt sok a 11 év. sokan riogattak, hogy nehéz lesz visszaszokni a babázásra, de az első pillanattól természetes volt. Most meg már pláne előny, hogy a nagyok már nagyok:)

A kisbevásárlás nálunk napi program. A nagyokat beviszem a faluba, a legnagyobbat a buszhoz, a kicsikkel meg irány a bolt. A bevásárlókocsira pattintom a babahordozót, a 2 éves meg a beülős részben, vagy magában a kocsiban ül. A kocsi alatti tartóra teszem a kosarat, és abba vásárolok.

A nagybevásárlásnál ugyanez a felállás, csak ott nagyobb a kocsi, így sok minden befér a két gyerek mellé. Ha meg akad kísérőm, mondjuk valamelyik nagy, akkor én vásárolok, Ő meg tolja a kicsiket az ikerkocsiban.

2011. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok:))

Nem kell ám félni:) Nagyban függ a gyerekek típusától is az hogy nehéz vagy könnyebb boldogulni velük:) Nekem ketteském angyal természetű ( a többiekhez képest) az elsőm pedig úgynevezett kétemberes volt mindig is szóval most is úgy vagyok még (pedig ő a legnagyobb) hogy ha vhova megyünk, vagy vmit el kell intéznünk együtt akkor ő az akire több figyelmet kell fordítanom, gondoskodnom bizonyos időközönkénti megállásról, mozgásról, rendkívül válogatós így kajáról innivalóról, "szórakoztatásról".

Ketteske esetében nem kell ennyi fakszni egy elinduláshoz:) Rugalmasabb és hamarabb tanuló típus, szinte észrevétlenül mindent eltanult a nagyobbtól.

Hármaskám meg hasfájós és rossz alvó egyenlőre szóval lehet hogy vele csak épp most nem annyira egyszerű, de mondjuk kisgyerekként meg már könnyebb lesz.


Az utolsó válaszolótól viszont merítettem egy jó ötletet az egyedül bevásárlás témakörét :))

Nagyon jó ötlet és valóban praktikusabb és gyorsabb is.

Mert mostanában rendszeresen megtörténik hogy a 3 gyerekes bevásárlás miatt nem azt veszek amit akartam, bizonyos dolgokat kihagyok, mást meg megveszek amit nem is akartam...mert valamelyikük mindig épp eltereli vagy az én vagy a férjem figyelmét:)

2011. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

-nincs autónk

-a gyerekek kora: 2,14,17

-nem tudnám megmondani, hogy nehezebb vagy könnyebb, minden szakasznak meg voltak a maga nehézségei és szépségei is

-nálunk a nagyok már önállóan közlekednek

-anyósékhoz és anyuékhoz járunk "nyaralni"

-nem, semmi ilyesmire nem tudunk/nem akarunk költeni

-hetente van nagybevásárlás


Imádom, hogy 3 gyerekem van!!! Tökéletes állapot. Én főállású anya vagyok, nem mentem vissza dolgozni, lehet, hogy ez továbbra is így marad.

2011. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Huhh, jó sok kérdést tettél fel!

Mi most várjuk az ötödiket (5 héten belül).

A korkülönbségek: 1-2. között 19 hó, 2-3. között 2 év, 3.-4.között 20 hó, 4. és 5. között max. 17 hónap lesz.

Az autónk 7 személyes (Chrysler), így természetesen elférnek benne a gyerekülések.

Azt, hogy hány gyerekkel volt legnehezebb/legkönnyebb, így nem tudom megmondani...

A legnagyobb most kezdte a sulit és több különórája is van, a két következő ovis (az egyiknek szintén vannak különórái), a legkisebb még itthon van. Reggel Apa viszi a 3 nagyobbat, a délutáni "begyűjtés" általában az én feladatom (szülés után pár hétig biztosan segítségre lesz szükségem).

Fizetős mgazati vizsgálatokat, őssejt-levételt és ilyesmit nem vettünk igénybe, de egyébként amit fontosnak tartunk, azt megadjuk nekik (egészséges kaják, vitaminok, különórák, utazás, stb.), de úgy, hogy ne kényeztessük el őket. Nyaralni külföldre és belföldre egyaránt járunk, van, hogy nagszülőket is viszünk magunkkal, de van, hogy csak magunk megyünk.

Nagybevásárlás 3 gyerekkel hetente egyszer volt, néggyel már hetente kétszer megyek (de természetesen nélkülük).

3 gyerekig bírtam segítség nélkül, de mikor a 3. gyerek fél éves volt, felvettünk egy babysittert, aki azóta is jár. 4 (illetve lassan 5) gyerekkel már jól jön a segítség... :-)

Gratulálok a gyerekekhez és sok boldogságot kívánok!

2011. szept. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!