Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes anyukák, hogyan...

Többgyerekes anyukák, hogyan boldogultok a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi,

-hány gyermeked van?/mennyi idősek?

-hogyan tudod ellátni mellettük a háztartást?

-van-e segítséged?

-jut-e időd magadra?

-jut-e időd a párodra?


Nekem még csak egy 6 hós babám van, de már gondolkodok a másodikon is. Sokat vagyok egyedül, mert a férjem sokat dolgozik, néha az anyósom tud segíteni az esti órákban.

Előre is köszönöm.


2010. dec. 14. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, a harmadikat várjuk.

Sorban haladok akkor:)

1.4 és 2 évesek

2. a háztartást szerintem jól el tudom látni nincs patikai tökéletesség, meg elvágólag minden, de azért tisztaság van

3.nincs segítségem, nincsenek nagyszülők, se rokonok.

4.jut időm magamra de igazából már megtanultam kevéssel is beérni:) egy jó kávé reggel 6kor egyedül amíg mindenki alszik:) este egy könyv havi egyszer lelépek vásárolgatni amíg apa vigyáz a gyerekekre, nekem most ennyi a kikapcsolódás. (egyenlőre még, ha meglesz a harmadik akkor gondolom már ritkábban)

5. erre szokták mondani hogy ha 2-3 gyereket sikerült összehozni akkor ezekszerint VAN időm a páromra :)

de viccet félretéve este 8kor fektetés van utána 11-ig egymással vagyunk, vacsorát készítek, nem tévézünk max. megnézünk vmi jó filmet együtt, vagy nem is szól semmi,csak beszélgetünk.

Sajnos ez hogy kettesben legyünk még várat magára. A házassági évfordulónkon ami nemsoká lesz viszont kettesben leszünk pár órát, mert egy barátnőm épp látogatóba jön hozzánk és felajánlotta hogy este itt marad a gyerekekkel (amikor azok alszanak már) így mi leléphetünk pár órára:)

2010. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.3 gyerek van:5 és fél éves,3 és fél éves és lassan 1 éves

2.lassan megy minden,mire végzek kezdem elölről:)

3.nincsen segítség,nagyszülők nem bírják a tempót

4.igen,szakítok időt magamra.Nem szoktam eljárni sehová csak itthon a neten nézelődök,barátnők azért el szoktak jönni a gyerekeikkel:)

5.Este 10-től csak egymáséi vagyunk:)))

2010. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek. Egy és három évesek.

Most a nagy már fél napra ovis, ez így sok szempontból könnyebb, viszont így meg hozni-vinni kell naponta kétszer a picivel (busszal).

A háztartás 90%-át én csinálom, férjem leginkább hétvégén segít mosogatni és vásárolni szokott olyankor.

Este viszont ő fürdet.

Anyósom nagy segítség! Hetente 1x délután átjön, ilyenkor én a férjemmel "randizom" a városban. Beülünk valahova és beszélgetünk (így karácsonykor persze vásárolunk, ilyesmi).És kb. egy hónapban 1x hétvégén is egy fél napra elviszi a gyerkőcöket.

A háztartás a gyerekek mellett megy, és részint este fektetés után, de sokszor a rendrakás-porszívózást és főzést a fürdetés alatt csinálom.

Magamra a délutáni alvásuk alatt jut másfél két óra, vagy szintén este, ha a férjemnek még valami munkája marad...


A lakás nem csillog, de kibírható így. Szeretem ezt a korkülönbséget. Mi a harmadikon gondolkozunk, bár talán azzal még várunk picit. :o)

2010. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Most aztán nagyon kedvet kaptam. :)


És még egy kérdés: Sokan az anyagi okok miatt nem vállalnak még egy gyereket. Én azonban úgy gondolom, hogy ha egy gyerek van, akkor ma 2. baba már egy csomó mindent megörököl és nem kerül annyi pénzbe. Nálatok is így van?

2010. dec. 14. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1., 2 gyerekem van, a nagy 29 hónapos a kicsi 4 nap híján 7 hós.

2., Háztartás elég vicces, felmosás vasalás, teregetés mind éjszakába nyúló tevékenység. Én a fiúk mellett a családi kis üzletünkben is dolgozom, reggel 8-17-18 óráig ez persze változó, hogy hogyan vagyunk nyitva. Nekem van takarítónőm, aki azért hetente/kéthetente eljön hozzánk.

3., Magamra nehezen jut időm, havi egyszer egy körmös is elég nehezen fér bele. Rendszeresen előfordul, hogy az az napi kimozdulásomat le kell mondanom, mert tuti, hogy nem tudom akkor rábízni fiúkat senkire sem..Az a havi egy alkalom is komoly szervezést igényel.

4., Páromra idő? Hmm. Mióta megvan öcsi voltunk egyszer hajókiránduláson Pesten, 1x voltunk moziba, lakodalomba is...Most próbálunk 2 ünnep között eljutni ismét moziba, valamint a barátnőimmel egy elő szilveszteri bulit szeretnénk csinálni, mert őket már 1000 éve nem láttam. Sajna mindannyian a világ különböző részére sodródtunk.



Nyugi, mindent meg lehet oldani és szervezni, nem egyszerű, de semmi sem lehetetlen!

2010. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2.

Így van,mi szinte mindent eltettünk!Sőt szerencsések vagyunk,családban és baráti körben vannak nagyobb gyerekek akiktől sok ruhát és játékot öröklünk:)))

2010. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

- Nálunk 2 fiú van, 4 és 1 évesek.

- Nagyjából sikerül, mert nagyon jó gyerekek, de azért néha próbára teszik a türelmemet, amikor pl. főzés közben a kicsi folyamatosan a mélyhűtőt/szemetest nyitogatja, a nagy pedig a wc-ről kiabál, hogy "Anya, kakiltam!" és közben rotyog a rántás a tűzhelyen :)

- Anyósék alattunk laknak, minden nap feljön és foglalkozik egy kicsit a gyerekekkel, sokszor eszünk náluk és vigyázni is szokott rájuk. Anyuékat is bármikor megkérhetjük, de ők messzebb laknak. Ha egyedül megyek valahova, akkor szoktam átvinni hozzájuk a gyerekeket.

- Jut időm magamra, de azért lehetne több is, pl. a lábam epilálását már napok óta halogatom (de most is inkább itt ülök :))

- Páromra is jut, bár ő nem nagyon igényli, jobban érdekli a tv, mint én :((( Kettesben alig járunk el valahova, pedig nagyon vágyom rá, csak ő estére már hullafáradt :(

2010. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ó,nagyszerűen boldogulok,igaz,kicsit unom a minden napokat, de ez ezzel jár nálam.

2 gyermek van /17 hónapos és márciusban lesz 4 éves lányok.

Apósom segítene,ha hagynám,de szeretek mindent magam csinálni a házban. Minden nap főzök,takarítok,boltba és postára magam megyek-persze gyerekkel. Fával fűtünk, a behordása rendszerint férfi meló. Nyáron füvet nyírok.

A kertben és a tyúkoknál már elfogadom apósom segítségét.

Hogy jut e időm magamra? Azt hiszem igen-már ami a külsőt illeti. Barátnőzni nem szeretek, amikor igénylem akkor el tudok menni,de az nem sűrűn van.

Hogy jut e időm a páromra? Hát,amikor a kisebbikre rájön a nem alvás,akkor nem. Egyébként jut annyi idő a páromra,amennyi kell. Ha a szexuális életre gondolsz,akkor úgy is jut annyi,amennyit még bír. Ha a lelkire,abból még több jut. Szeretek odafigyelni,hogy lelkileg mindenki oké legyen. Amiben jónak látom,támogatom a párom,amikor kell,mellette vagyok. (2x balesetezett, utóbbinál ideiglenesen, jelenleg bizonytalan ideig úszott a jogsi. Amikor hazajött bekötött fejjel,meg akart halni,mert enyhén szólva csődbe vitte a családi kasszát. De mert nem tud tőlem ilyen könnyen megszabadulni:)),így annyi gond mellett is ami most van, tervezzük az esküvőnket,és egy 3. babát-fiúra pályázunk.) Ezek után szerintem nyugodtan és határozottan írhatom,hogy : igen,jut elég időm a páromra.

És persze a gyerekekre is:) Sokat játszunk,rajzolunk együtt,a naggyal mondókázunk,énekelünk.


Nem kell félni, még ha magad vagy is a gyereknevelésben-mert nagyon keveset van otthon a párod- akkor is arra van időd,amire Te akarod! :) Csak okosan kell bánni az idővel:))

2010. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!