Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen bunkó sok nő?...

Miért ilyen bunkó sok nő? Vagy csak én futok össze velük?

Figyelt kérdés

Nagy pocakom volt, boltban, pénztárnál álltunk anyával, 1 kg kenyeret akartunk venni, előttünk álló házaspár egy csomó mindent vásárolt.Rosszul éreztem magam, megkértük őket had álljunk eléjük, a férfi egyből mondta, hogy természetesen, a felesége húzta a száját...

Következő:

Babámmal sétálunk egy lakó övezetben, ahol sétáló utcák vannak.Megállok a kereszteződésnél, jött egy kocsi, lelassított, de nem állt meg.Simán átengedhetett volna, de inkább kikerült.Le volt húzva az ablak, egy nő vezetett, mondtam hangosan, hogy "köszi", erre visszakiabált, hogy miért nem sétálok a járdán.Hát nem volt járda, csak azért....

3.:Babakocsiban tolom a fiam,szintén egy nem forgalmas utcán.egyszer csak azt látom, hogy egy csikk pont a kocsi előtt landol.4 fiatal állt a járdán, 2 csávó, 2 lány, nem látták, hogy jövök, mert egy parkoló kocsi eltakart.Mondtam nekik, hogy légyszi legközelebb a melletted lévő hamutartóba nyomd a cigid, és ne eldobd, mert ha 2 másodperccel hamarabb jövök, akkor a fiam ölébe landol az égő cigivég...Még a felénél sem tartottam a mondandómnak, mikor az egyik csajszi felháborodott fejjel elkezdett "pofázni".A csávó,aki eldobta a cigit bocsánatot kért.

Én nem értem hogy van ez, a nők miért nem empatikusabbak??


2011. szept. 20. 21:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tényleg szomorú ez az egész....amikor fiam még a hasamban volt, a boltban is általában a nők jöttek belém bevásárló kocsival, aztán flegmán odanyögték, hogy "bocs"....

De legalább tudom, hogy nem én látom rosszul, hanem sajnos tényleg így van.

2011. szept. 21. 08:17
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Mi séta közben minden áldott nap keresztezünk egy forgalmas főutat a fiammal. Ő most másfél éves, még babakocsizunk, mert 32 hetes terhes vagyok. Szerencsések vagyunk, mert max pár perc várakozás után mindig megállnak az autók, hogy átengedjenek. Tapasztalatom,hogy 99%ban férfiak állnak meg, nők szinte soha.

De amúgy is a nők a hülyébbek, mármint tuti az kérdez valami baromságot a gyerekkel kapcsolatban, aki maga is anya, biztos, hogy a babakocsiba vadidegen nők másznak be kérdés nélkül, mert "olyan aranyos", a nénik sprintelnek elém a postán, a kasszánál.

Múltkor egy bútoráruház kávézós részlegén voltunk a párommal (fiam a nagyinál) ahol csak néhány bárszék meg pult van. Egy idősebb nő azonnal átadta nekem a helyet, és miközben ment el mellettem, egy fiatalabb nő már tette volna le a seggét az átadott székre. Aztán végigmért, és azt mondta "üljön csak le, magának van NAGY hasa"

Nem tudtam, nevessek vagy sírjak.

2011. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

látom az első is Fable rajongó .-)))


majdnem ezt írtam én is

2011. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: igen, imádom ;)
2011. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

hát nekem is lenne jó sok storim :-))


én ált kocsival közlekedem de nem egyszer volt olyan h ledudáltak mert megálltam elengedni a zebrán közlekedőket


viszont ott a másik fele is ott áll anyuka babakocsival a zebra szélén ahol egyébként lámpa is van kérdem én h miért akkor kell elindulnia mikor vált a lámpa ? és miért szól be ha már neki rég piros van nekem meg zöld


és ami a kedvenc :

nem egyszer volt h idősebb nénik bácsik "segitenek" levenni a babakocsit a villamosról pedig mondom h NEM kell segítség anno a lányomat ki is sikerült borítania mert addig rángatta.... természetesen én voltam a hibás és még neki állt feljebb h leordítottam a fejét az utcán


viszont a másik oldalnak is igaza van

ha valaki meló miatt fáradt akkor nem várom el h átadja a helyét nekem vagy a gyerekeken

2011. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
Régebben, még az első gyerekemnél engem is sok ilyen atrocitás ért. Aztán találtam egy olyan fegyvert ami legtöbbször beválik: a mosolyt. Oké, autósokkal szemben nem működik, ott egyszerűen extrán vigyázni kell, de boltban, orvosi, vagy laborváróban mindig bejön. Lehet, hogy furcsán hangzik, de soka annyi kedves szót, előzékenységet nem kaptam, mint amióta megtanultam lazán kezelni a helyzetet:)
2011. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%

HUh, hát ilyen történeteim és gondolataim nekem is vannak, mint a kérdezőnek. A gyerekem majdnem két éves, öthónapos terhes vagyok a másodikkal, sajnos nagyon sokszor van hogy más nők elmondhatatlanul bunkón viselkednek velem. Ha felszállok a metróra nagy hassal, karomban a fiammal, tuti hogy csak férfiak (vagy akár 14-15 éves kamaszfiúk) ugranak fel. De volt párszor, hogy valahogy csak nők ültek, bámulni azt tudtak, de felállni nem.


A legutóbbi sztori meg az volt, hogy a háziorvosnál vártam, hogy egy receptet felírassak. Előttem már csak egy 60 körüli nő volt. A fiam nem bírta a másfél órás várakozást, már nyűgösködött. Mondtam neki, hogy "nemsokára mi jövünk, nincs sok hátra". Erre a vén banya szabályszerűen rámüvöltött, hogy "most én jövök, ne merjen betolakodni előttem". Gondolom a vén szuka elvárja, hogy kinyalják a seggét, mert ő egy idős hölgy, de az eszébe se jut, hogy maga elé engedjen egy kisgyerekes kismamát a bacilusokkal teli orvosi rendelőben.


Szóval sajnos nagyon sok rossz tapasztalatom van nőkkel. Ellentétben a mindenki által szidott kamaszfiúk tündérien segítőkészek velem.

2011. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.Ja, hát rendelős sztorim nekem is van...ott állok pocakkal, kiskönyvem a kezemben, és ugye bemehetek soron kívül elvileg, de érdekes módon a nénik ilyenkor úgy tudnak sprintelni, hogy nemigaz...Egy férfi engedett maga elé, mikor látta, hogy 8 hónapos terhesen harmadjára próbálok felpattanni a székből hiába, mert egy néni mindig megelőz...


Egyébként írnátok pár szót "Fable"-ról?:)

2011. szept. 21. 13:44
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, velünk ritkán bunkóznak csak. Mondjuk én is úgy vagyok vele, mint az egyik válaszoló, hogy próbálom lazán kezelni a dolgokat és igyekszem mindenkivel kedves lenni. Egy laza mosoly sokszor 100x többet ér bárminél.

Tényleg nagyon ritkán fordulnak velünk elő olyanok, amiket írtatok. Pl. zebránál max. az 5. autó megáll (nők is), pénztárnál sokszor előreengednek (bár nem szoktam élni vele), babakocsit segítenek felvinni stb.

Nagyon ritkán tömegközlekedünk, de akkor is átadják a helyet.


Amúgy Vavyan Fable-ről volt szó, ő az egyik legjobb magyar írónő, nekem is nagy kedvencem :)

[link]

2011. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az idősek is nagyon kedvesek és segítőkészek velünk, bár az is igaz, hogy ált. én is az vagyok velük... Kivéve persze a bunkókkal :)
2011. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!