Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok túl érzékeny, vagy...

Én vagyok túl érzékeny, vagy ez tényleg bunkó viselkedés?

Figyelt kérdés
Jelenleg még együtt élek anyósommal (most fogunk költözni). 10 és fél hónapos örökmozgó babám van. Anyós elutazott 2 hétre. Én ezalatt mindent megcsináltam a ház körül amit kellett, figyeltem arra, hogy minden úgy legyen, ahogy ő megszokta. Mielőtt hazajött volna, végigtakarítottam a lakást, persze nem nagytakarítást, fertőtlenítést, hanem ami egyébként is szükséges. A pici baba mellett, úgy hogy a párom nem volt otthon, hogy figyeljen rá egy kicsit, ez nem is ment volna. Amint megfigyeltem, ő sem csinál ilyesmit, max. 2-3 havonta. Szóval minden csillogott, a fürdőben is minden ok. max az aznapi vízcseppek voltak ott, ami elkerülhetetlen. Mire ő hazajött, még szinte ki sem pakolt, elkezdett mindent végigtakarítani, törölni, Domestosozni, stb. Ez normális viselkedés?? Nekem ez olyan sértő, legszívesebben elküldtem volna a fenébe. Én úgy érzem, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, hogy ne köthessen belém, erre ő csakazértis érzékelteti, hogy én nem tudok egy háztartást vezetni, nélküle összedőlne minden.
2009. szept. 17. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem szép dolog tőle, főleg hogy direkt miatta takarítottál. Ezt értékelnie kellett volna.
2009. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Erről eszembe jut egy történet, amit egy ismim mesélt. Náluk az anyukája időről időre megjelent náluk. Mivel tudták milyen a természete (állandóan törölgetett , pakolt náluk) , minden érkezés előtt ragyogóra subickolták a lakást. Jött a mama... mi volt az első? "Édes gyerekeim, hát mi ez a nagy piszok itt ?? "És nekiállt takarítani... XD

Szóval van ilyen típusú ember , bár könnyű javasolni, hogy maradj higgadt , de muszáj lesz.Te és a párod úgyis tudjátok, hogy rendben tartottad a lakást, és ez a lényeg! Jobb hogy költöztök, kitartás!

2009. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ti hogyan oldjátok meg otthon a nagytakarítást? Megy minden egyedül?

Én megcsinálok mindent, de csak úgy megy, hogy egyik nap ez, a másik nap más. Így nem tudtam volna mindent arra a napra kicsinosítani, amikor hazaérkezik.

2009. szept. 17. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Á! dehogy megy egyedül! amikor a férjem itthon van, akkor vagy ő porszívózik én meg vigyázok a babára, utána ő vigyáz rá én meg a többit. 4 hónapos a babóm, de még nem tudtam kitalálni, hogy mellette hogy lehet takarítani?:)
2009. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég letettem arról, hogy az anyósom kedvében járjak (pontosan a babám születése után, lassan egy éve, hasonlóan kedves akciói miatt). Tök felesleges, ő úgyis eldöntötte hogy ilyen-olyan-amolyan vagyok, nem fecsérelem hát az időt és energiát arra, hogy bizonyítsam az ellenkezőjét, találgassam hogy neki mi és hogyan volna jó. Felnőtt ember, szól ha szüksége van valamire, legyen az lelki, fizikai, anyagi segítség, bármi. Nem igazítjuk többé az életünket, napirendünket, minden programunkat az ő kénye-kedvéhez. Haj, hány évig ment ez így, mégis utolsó senki voltam a baba születése után! Uh Neked is ezt javaslom, külön csak miatta, kérés nélkül sose strapáld magad, egy csomó fejfájástól kíméled meg magatokat! Mi amióta így átrendeztük az életünket, sokkal nyugodtabb a kapcsolatunk a férjemmel, mert én sem nyúzom folyton hogy miért ilyen-olyan velem az anyja, mit csinálhatnék másként, stb. Egyszerűen abbahagytam az erőlködést az elismeréséért. Én csak ezt tudom tanácsolni mindenkinek, akit nehéz anyóssal "áldott" meg a sors.
2009. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem egyszerre szoktam nagytakarítani, nálam az többnapos meló. Mivel férjem nincs, két évem volt már rá eddig, hogy feltaláljam magam.
2009. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nála amolyan megszokás-féle vagy kényszer....ne sértődj meg....én pl állandóan feltörlök az ajtó előtt,akkor is ha épp előtte mostam fel...
2009. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!