Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Milyen viselkedés...

Anyukák! Milyen viselkedés eredménye, hogy egy anya gyereknek tekinti a 18 éves lányát?

Figyelt kérdés

És milyen viselkedés az,amitől meg felnőttnek?

Úgy értem a kérdést,hogy ha én most 18 éves vagyok,és anyukám teljes mértékben a gyereket látja bennem,az mitől lehet?És mit tegyek annak érdekében,hogy ez megváltozzon?


2009. dec. 13. 14:24
 1/5 anonim válasza:
54%

Megváltoztatni ???!!! Sehogy sem tudod de ez így is van jól !miért akarnád megváltoztatni.Örülj neki hogy gondoz meg aggódik érted hiába vagy 18 vagy 28 vagy 38 éves.Valaki örülne hogy ilyen anyukája van !

"teljes mértékben a gyereket látja bennem,az mitől lehet?"

mert mint mondtam a gyereke vagy és az is maradsz !

2009. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jóból is megárt a sok.
2009. dec. 13. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem, mire gondolsz. Azt, hogy a gyereke vagy, nem tudod megváltoztatni. Mindig is annak fog tekinteni, de lehet, hogy el kellene vele beszélgetned, hogy tudod, hogy te mindig a kislánya maradsz, de lassan te is felnősz és lehet, hogy nem kellene babusgatnia. (Ha erről van szó...) Vagy miben nyilvánul meg, hogy gyerekként kezel? A kérdés az, hogy neked hogyan kellene viselkedned, hogy elfogadja, hogy felnőttél? Szerintem beszélgess el vele higgadtan. De vigyázz, hogy ne bántsd meg, mert nagyon szeret, ezért nem akarja, hogy felnőjj, mert attól fél, hogy akkor elveszíthet. Beszéld meg vele!
2009. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy értem, mire gondolsz.

Viszont igaza van az előttem szólónak, egy anya mindig a gyereket látja a gyerekében, akárhány éves is.

Viszont, az egy másik kérdés, hogy gyerekként bánik vele, vagy már felnőttként kezeli. Úgy lehet "tenni ellene", hogy bebizonyítod, hogy már tudsz önálló döntéseket hozni, felelősséget vállalsz a tetteidért, anyukádat te sem "csak" anyának tekinted, hanem egy másik felnőtt embernek. Ülj le anyukáddal, beszéld meg vele, hogy téged zavar, hogy gyerekként kezel, szeretnéd, ha kicsit felnőttként nézne rád. Hidd el, semmit sem azért tesz, mond, vagy tilt meg, hogy neked rossz legyen, hanem hogy megvédjen a csalódásoktól, kudarcoktól.

Mondd el neki, hogy hagyjon egy kicsit érvényesülni, hogy tudj a saját hibádból tanulni. Attól még melletted állhat, támogathat és hidd el, azt is fogja tenni.

Ha őszintén elmondassz mindent, ami téged bánt, akkor máris felnőttként fog kezelni.

2009. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szavak nem segítenek (ezzel már próbálkoztam) ezért gondolom,hogy bennem lehet valami hiba,valami viselkedési probléma,vagy nem tudom,ami miatt ennyire gyerekes vagyok.De nem tudom,egy szülő szemében mi számíthat gyerekes viselkedésnek,hogy mi a fene van bennem,amiért ennyire alsóbbrendűnek tűnök.


Meg azért gondolom,hogy viselkedési,mert az életfelfogásom biztosan nem tekinthető "gyerekesnek".

2009. dec. 13. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!