Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a kákán is csomót keresünk,...

Ha a kákán is csomót keresünk, miközben imádjátok anyukátokat/anyósotokat, mi nem tetszik nektek, amit csinál a babátokkal?

Figyelt kérdés

Nekem az etetés nem tetszik, miközben tényleg semmi panaszom senkire :) Anyukám olyan gyorsan eteti a gyerekeimet, hogy kb megfulladnak. Apukám barátnője egyből abbahagyja az etetést, mihelyt elfordul a baba egy pillanatra, mondván már biztos nem éhes. Anyósom inkább a baba hajába juttatja a kaját, mint a szájába.

Hogy ne legyek rosszul az etetésektől, inkább ki szoktam menni a szobából :) :)

Nálatok mi a helyzet?


2011. szept. 8. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ritkán etette rajtam és az apján kívül más a gyereket, mert külön élünk, messze a nagyszülőktől, de ha esetleg nem jól csinálták, gyorsan vagy lassan, akkor szóltam, hogy hogy etesse, hpogy én hogy szoktam, és akkor ő is úgy csinálta. Ahogy a gyerek megszokta.
2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú, volt pár dolog, de apróságok.. már nem is emlékszem :) 3 éves a lányom. Soha nem szóltam rá anyukámra semmiért sem. Nem egetverő dolgok voltak...
2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jóban vagyok anyósékkal, anyukámmal szintén, így nagy gondok nem voltak, nincsenek ma sem.

Amiken jókat szoktam mosolyogni: anyukám állandóan etetné a lányom. Állítólag én rossz evő vaoltam, így anyukám az unokáján próbálja bepótolni azt, amit én nem ettem meg. De lányom tök jó evő.

Anyósom pedig minden héten egy nagy felfújhatós állatkával állít be. Most már van 9 db! Nem merem őket leengedni, nehogy megsértődjön anyósom rajta. Mondjuk a lakás kész állatkert. :)

2011. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó ez a felfújható állatos sztori :)

A következőnél mondd meg neki, hogy nagyobb lakást is adjon mellé :)

2011. szept. 8. 15:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy akarják "nevelni" mint az első unokát akik szinte velük nőtt fel. Nem értik miért nem bízom rájuk állandóan, nekik az lenne a normális ha egész nap velük lenne, nekik kellene ellátniuk.

Én hagynám picit önállósulni, de ha hagynám folyton a gyerekem mellett állnának, nem hagynák egy percre sem magára. Az udvaron is ha 3m-nél messzebb ment már hívták is vissza. Én ezért szóltam, hogy hagy menjen nem lesz semmi baja. Így már kezdik megszokni a dolgot, de tudom, hogy ezekért furcsa szemmel néznek Rám.

Meg vannak olyan esetek, hogy miért adom oda a gyereknek a kenyér héját is? Válaszom van 12 foga a gyereknek megtudja rágni, erősödnie is kell a fogának is.

Miért nem hámozom meg a koktél paradicsomot a gyereknek? Válaszom, hogy megtudja enni.

Miért nem adok kemény talpú szandált a gyerek lábára a lakásban is? Válaszom, mert nekem is jó zokniban szaladgálni, a gyereknek is egészségesebben fejlődik a lába ha nincs állandóan cipő/szandi rajta.

Miért engedem, hogy megsimogassa a kutyánkat/macskánkat? Válaszom, azért mert tudom, hogy nem lesz semmi baja a kicsinek, ráadásul szereti az állatokat, nem idegen állatokhoz engedem.

...


Sorolhatnám még!:D Amúgy nincs bajom velük, normálisak!

2011. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben semmi. Anyukám borzasztóan aggódód típus. Szinte mindig a gyerekem öltözetével van elfoglalva, szinte egyszer sem öltöztettem még -szerinte- az időjárásnak megfelelően.


Anyósommal pedig összességében annyi a problémám, hogy figyelmetlen, felületes. Így kissé vonakodva hagyom rá a gyerekem.

2011. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban anyukám mindent akkor rág a számba, mikor éppen megyek csinálni.

Érthetően: Eszik a fiam, sok maszat gyűlt a szája köré, állok fel a szalvétáért, ő:"miért nem törlöd le a száját?"

vagy: 5 hónapos babámat fogom, vele a karomban teszem odébb a játékot az ágyból, hogy letehessem, mert fogom egy ideje, erre "szerintem már tedd le, ne legyen folyton kézben"

meg: kiveszem a kaját a mikróból, porciózom ki, fiam tudja hogy előke nélkül ne kezdjen el enni, vár. Az utolsó kanalazással én ellenőrizném, hogy nem forró vagy hideg-e a kaja, erre: "meg se nézed, hogy milyen hőmérsékletű étlet adsz neki?"

szóval ilyenek, ő anti-gondolatolvasó.

2011. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. szept. 12. 13:58
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom az anyukámat, de mostanában jobb ha nem jön. Kiakasztó tud lenni.

Mindig altatom szerinte a gyereket:) 10 hónapos kétszer alszik napközben 1 utána 1,5 órát. És szerinte sokat alszik napközben,ezért éjszaka fenn van:(

Én már ennyi idősen szalonnát,kolbász stb-t ettem, miért nem adok a babámnak is

Idegesít ha azt mondja a gyerekemre,hogy "rossz kutya" vagy??? falra tudok tőle mászni

na meg ha nem akar hozzá odamenni az unoka, mi van nem is szeretd mamát????menjél csak anyához, én megyek is haza???

És általában mindig célozgta rá,hogy majd elviszlek magammal és majd este hozlak vissza....hát ez se most lesz még....


Úgyhogy engem keményen ki tud akasztani

2011. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyut imádom és milliószor van nála/vele a gyerkőc (13 hónapos) de ő az össze-vissza nasizással kerget őrületbe :) Ha nem eszi meg a gyerek a főzeléket, egyből adja neki a túrókrémet, piskótát, hogy jajjj olyan kis vékony legalább ezt egyen ha mást nem.
2011. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!