Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudott nevet kitalálni...

Nem tudott nevet kitalálni önállóan? Kölcsönadtam mindenemet, majd kismama lettem. Hogyan reagáljam le?

Figyelt kérdés

Ti mit csináltátok? Hogyan reagáljam le?

Elsőre legszívesebben felhívtam volna, hogy megkérdezzem: nem tudott nevet kitalálni önállóan?

Story:

Barátnőm (vagy talán nem is az) kismama lett. Elkérte az összes kismamarucimat, szívesen Neki adtam. Majd a babacuccokból is jó párat, de drágábbakat is (légzésfigyelő, bébiőrző, mellszívó, mérleg, fürdető, ágyneműk, stb...). Majd terhessége közepe felé én is kismama lettem.

Megbeszéltük, ha nagyon kellenek Neki az általam újonnan vásárolt holmik, nem kérem vissza, de legközelebbi találkozásunkkor fizet értünk egy-egy minimális potom összeget. Azóta több találkozásunk volt, rá is kérdeztem, de semmi.

Nekem most ugyanezeket meg kell újra vásárolnom, nem kevés pénzért.

Ha nem adtam volna kölcsön nem vették volna meg? Mert hitelre nem ad senki. Nem?

Na, de ami végleg kiverte nálam a biztosítékot az az, hogy kiderült kislányom lesz. Mondom két nevet szeretnék Neki adni, de nem tudok kitalálni kettőt, csak egyet. Ő is mondja kislánya lesz, de Őt máshogy fogják hívni.

Erre bemegy szülni és a férje küld egy sms-t, hogy megszületett az én általam kitalált keresztenvű lánya.

Nem tudom mit tegyek? Haragszom rá, kicsit besokaltam, talán nem csoda.

Párom meg azzal vigasztal, hogy Ők sem állnak jól, mint mi sem, majd egyszer fizetnek és attól még nem vette el a lányunkat, hogy Őt is úgy nevezte el. Sok egyforma nevű él.

De nagyon felháborít, mert nem tudok más szép lánynevet kitalálni, ami becézve és egyben is szép.

Ti adnátok attól még ugyanazt a nevet a lányotoknak?

Köszönöm a válaszokat!!!


2011. máj. 12. 21:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A névvel kapcsolatban ellentétesek a vélemények.

Kellemetlen lenne, ha egy néven szólítanánk Őket és nem tudják, hogy melyiküknek szólunk.

De sajnos nem találtam más szép nevet. Párom lánynévbe nem akar beleszólni.

Már párszor átlapoztam az utónévkönyvet. Lányom, Aki 4 éves Ő is úgy hívja a Babyt és mondta a barátnőmnek is, hogy Neki az a neve.

A babánk hosszabb ideje volt tervezve, volt egy elhalt ikerterhességem is.

Választanék más nevet, de sajnos nem tudok.

A sógornőddel mi lett? Maradt ugyanaz a nevetek?

Barbara az a név, amit a barátnőm ellopott. Ezt az egyet találtam, ami jól becézhető és egyben is szép.

2011. máj. 12. 23:17
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen visszakérném az összes cuccot!!! Aztán szépen elmaradoznék tőle. Ne potom pénzt kérj,hanem a meglévő cuccokat. Ami megvan,az már megvan!
2011. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
De figyelj már, te ezek után még tényleg ápolni akarod vele a barátságot? :S Mert csak akkor lehet zavaró, hogy ugyanaz a neve, ha gyakran összejártok. Amit én biztos nem tennék. Csak nehogy aztán megbánd, hogy ezt a "barátnőt" választottad a kislányodnak szánt név helyett.
2011. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi lányunk Borbála lesz. Ha gondolod, ez hasonló mint a Barbara. Még a névnap is egy napon van.
2011. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat en sem apolnam tovabb a baratsagot mar ha annak lehet nevezni(a te reszedrol tuti na de az overol)

Probalj olyan nevet keresni ami hasonlo hanglejtesu /dallamu.Bocsi nem tudom hogy fejezzem ki magam.

Eloszor is nagyon szep nevek(szamomra):Annabella,Melinda,Amina,Emese,Evelin,Vivien.Elo a konyvvel es nezd vegig.Tuti talaltok talan meg jobbat is.Sok sikert hozza.

2011. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy nem jutott eszébe, hogy illő lenne a cuccokat visszaadni... ez is megér egy misét. Ha normálisan gondolkodna a barátnőd, akkor azt mondaná, hogy köszönöm, hogy ideadtad, de most neked is szükséged lesz rá, így nem tarthatom meg! Ez hogyhogy nem egyértelmű? Te meg mész, és újra bevásárolsz, a barátnőd meg van, mint aki jól végezte dolgát???

A nevet nem szabadott volna elmondanod, valószínű, ha sosem említed, akkor nem ezt választja. Én nem adnám ezt a nevet, millió nagyon szép lánynév van. Hidd el, hogy találtok ennél szebbet is. Már csak azért sem adnám. Még a végén azt mondaná, ha rosszabbra fordulna a viszony köztetek, hogy te utánzod őt...

2011. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

ÉN visszakérném!!! Neked is szükséged van azokra a dolgokra. Én is kaptam a barátnőmtől ruhákat, forgó-zenélőt, és mielőtt emgszületett a ksilányom náluk megfogant a baba, a gratuláció után rögtön az volt a kérdésem,hogy visszaadjam e a kölcsön adott cuccokat. Persze ő kedvesen visszautasított,hogy majd csak a baba születése előtt egy két hónappal, addig fölösleges.

Szerintem így természetes.


Én nem adnám ugyanazt a nevet, nagyon nagyon sok szép lánynév van: Tímea, Vivien, Janka, Laura, Noémi, Léna, Amina, én alig tudtam dönteni:)

2011. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan ad neki azt a nevet amit akartál,mert úgy gondolom ez a nő már nem a barátnőd,és nemsokára az ismerős kategóriába csöppen vissza.A baba cuccokat én abban a percben kértem volna vissza mikor babás lettem,de még most sem késő,hisz neked is kell és csak kölcsön adtad nem örökbe.
2011. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a sógoromék "lopták el" a talom nevünket.

A fiúnknak én választottam a nevet, ez az egy, ami tetszik, és még egy volt, amit "eltettünk" a tesónak, ha netán fiú lesz. A sógoromék fia 5 hónappal később született. A sógorom végig mondogatta, hogy hogy fogják hívni az ő fiúkat, vagyis neki melyik név tetszik, de az anyuka nem akart abba beleegyezni, így választottak egy másikat az utolsó percben. Második névnek pedig azt adták, ami a mi tartalék nevünk volt. Nem adhatjuk ugyanazt, mert ugyanaz a vezetéknév... H.lyén jönne ki...


Írnék egy sms-t a "barátnőnek", hogy ekkor, meg ekkor megyünk a párommal a kölcsönadott cuccokért, mert nekünk is szükségünk van rá, légyszíves készítsd össze addigra. Aztán szépen meg lehet szakítani a kapcsolatot, mert az ilyen nem barátnő, akinek nem jut eszébe visszaadni a kölcsön kapott cuccokat. Mondjuk nekem eszembe sem jutna egyáltalán kölcsönkérni sem...

2011. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hétvégén voltam babalátogatóba a "barátnőmnél". Nem vittem Nekik semmit, úgyis van Náluk cucc. Párom rábeszélt, hogy így illik és nekem is jót tenne a babát látnom.

Van egy könyve, amibe minden babával kapcsolatos dolog le van írva. Pont fürdetés vége volt és ki volt nyitva a Hogyan kell fürdetni oldalnál, képekkel.

Az SMS-emre válaszolva visszakaptam a cuccokból és azt mondta, hogy majd fizet, de jelenleg nem tud, mert nincs miből.

A névre is rátértem, hogy magyarázzák már el, hogy mire volt jó. Azt mondták, hogy a férfinek tetszett meg a név, ahogy a 4 éves lányom Barbikázott és a párom is mondta Neki, hogy ez valóban szép név, de nekünk úgyis fiúnk lesz, így nyugodtan! Szóval párom is hibás, mert nem tudja megérteni, hogy kislányt "csinált" most is.

A Borbála sajnos nem tetszik.

Az Annabella még szép, de a becézése miatt nem okés sajnos.

A névkönyvet már rengetegszer néztük végig. Ennél szebb név nincsen. Nem tudtam és rémámomban sem gondoltam volna, hogy a nevet nem szabadott volna elmondanom. Fiúnévből találok szépeket, a lányból sajnos nem.

Még ha második névnek adták volna.

Akik hasonlóan jártak, hogy ellopták a gyermekük egyetlen nevét, adták azt a nevet a sajátjuknak is, ha előtte nem találtak mást szépnek, csak azt vagy sikerült találniuk más szép nevet?

Utólag ahogy megtudtam a párom beszélte meg Velük, hogy adják vissza a cuccokból azokat, amiket nélkülözni tudnak.

2011. máj. 17. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!