Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudott nevet kitalálni...

Nem tudott nevet kitalálni önállóan? Kölcsönadtam mindenemet, majd kismama lettem. Hogyan reagáljam le?

Figyelt kérdés

Ti mit csináltátok? Hogyan reagáljam le?

Elsőre legszívesebben felhívtam volna, hogy megkérdezzem: nem tudott nevet kitalálni önállóan?

Story:

Barátnőm (vagy talán nem is az) kismama lett. Elkérte az összes kismamarucimat, szívesen Neki adtam. Majd a babacuccokból is jó párat, de drágábbakat is (légzésfigyelő, bébiőrző, mellszívó, mérleg, fürdető, ágyneműk, stb...). Majd terhessége közepe felé én is kismama lettem.

Megbeszéltük, ha nagyon kellenek Neki az általam újonnan vásárolt holmik, nem kérem vissza, de legközelebbi találkozásunkkor fizet értünk egy-egy minimális potom összeget. Azóta több találkozásunk volt, rá is kérdeztem, de semmi.

Nekem most ugyanezeket meg kell újra vásárolnom, nem kevés pénzért.

Ha nem adtam volna kölcsön nem vették volna meg? Mert hitelre nem ad senki. Nem?

Na, de ami végleg kiverte nálam a biztosítékot az az, hogy kiderült kislányom lesz. Mondom két nevet szeretnék Neki adni, de nem tudok kitalálni kettőt, csak egyet. Ő is mondja kislánya lesz, de Őt máshogy fogják hívni.

Erre bemegy szülni és a férje küld egy sms-t, hogy megszületett az én általam kitalált keresztenvű lánya.

Nem tudom mit tegyek? Haragszom rá, kicsit besokaltam, talán nem csoda.

Párom meg azzal vigasztal, hogy Ők sem állnak jól, mint mi sem, majd egyszer fizetnek és attól még nem vette el a lányunkat, hogy Őt is úgy nevezte el. Sok egyforma nevű él.

De nagyon felháborít, mert nem tudok más szép lánynevet kitalálni, ami becézve és egyben is szép.

Ti adnátok attól még ugyanazt a nevet a lányotoknak?

Köszönöm a válaszokat!!!


2011. máj. 12. 21:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
A ruhák miatt még esetleg haragudnék,de a névválasztás miatt nem! Nem a név fontos egy babának,hanem,hogy egészséges és boldog baba legyen.
2011. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen nem barátnő, ez nem is kérdés.

Sajnálom.


A babának én nem adnám ugyanazt a nevet, mivel a dolog lényege, hogy legyen egy "jelzője", ami csak az övé.

Lehet, hogy neked nem tetszik más név, de talán a párodnak van ötlete.

Mi is két nevet adtunk, az egyiket én, a másikat az apja.



Nem csodálom, hogy nálad is betelt a pohár.

Ettől függetlenül rengeteg szép lánynév van, ami becézhető, és ha kicsit később átlapozod az utónévkönyvet, találsz majd olyat, ami tetszik. :)

2011. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Adnám ugyanazt a nevet, mert nem találkoznék többet ezzel a lánnyal. Visszakérnék minden cuccot, mivel te is lassan szülni fogsz, így neked is szükséged lesz rá: mellszívó, légzésfigyelő, most mit gondol, hogy te ezekből mind újat veszel?

De a cuccoktól függetlenül is adnám a nevet, úgysem lesztek összenőve, így tök mindegy, hogy hívják őket. Főleg, hogy romlik a viszony, ahogy látom a leírásodból.

Azt a nevet add a lányodnak, ami neked tetszik.

2011. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rosszul esett volna. A névlopás is. De ha babát tervezek, akkor nem adom kölcsön az új cuccaimat, a barátnőmnek se, hiszen tudom, hogy nekem is kelleni fog. Amikor terhes lettél simán vissza kellett volna kérned, ezen nem lehet sértődés se, meg mikor ki mennyit fizessen se.
2011. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan, milyen barátnő az ilyen? Mi az , hogy neked kell megvenni a dolgokat, kérd vissza, nehogy te érezd magad rosszul. A név dolog meg számomra minősíthetetlen, szerintem ő nem a barátnőd. Ha te úgy érzed túl tudsz ezen lépni, és nem fog ez a szitu eszedbe jutni, akkor add a nevet a te babádnak is, ha meg nem akkor válasszatok mást.
2011. máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
én is visszakérném a cuccaimat. ennyi, a többivel ne foglalkozz. kellemes esti program, hogy keressetek egy másik lánynevet a férjeddel :)
2011. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Adnám ezt a nevet, de biztos hogy véget vetnék a barátságnak. Mondjuk én elég megmondós és határozott vagyok, nem jönnék zavarba.
2011. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sógornőm játszotta el ugyanezt a névvel, majd szétvágott az ideg. A cuccaidat meg kérd vissza, nehogy újat vegyél! Vegyen ő.
2011. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem barátnő, de az anyai hozzáállásáról is megvan a véleményem - elvégre ha még annyit sem képes megtenni, hogy nekiüljön egy utónévkönyvnek, és a párjával együtt végigböngéssze és kiválassza a Várva Várt nevét, akkor kimondott anyai példa.

Gondolom, a nevelési elveit pedig majd a sarki közértesnél és a játszótéren szedi föl.

Gratulálok neki.


A helyedben cseppet sem titkolnám a véleményemet - bár nyilván meglenne rá a szokásos válasz: "miért, talán levédetted azt a nevet?", de ettől függetlenül nem hagynám annyiban.


A cuccaidat kérd vissza. Ne legyen benned könyörület e tekintetben, elvégre azokat te vásároltad, a te tulajdonod, minden jogod megvan hozzá, hogy a saját kisbabádra gondolva visszakapj mindent, ő meg főjön csak a saját levében. Nehogy már még te adj ki pénzt az ő hibájából!


Ami a nevet illeti, én másikat választanék, már csak azért is, mert félő, hogy a pici nevéről mindig ez a konfliktus jutna eszedbe. Rengeteg nagyon szép lánynév van, amik jól becézhetőek! Üljetek le a pároddal, és próbáljatok "szórakoztató" programot csinálni a nevek kereséséből - de mindenképpen száműzd ebből az elfoglaltságból a negatív érzéseket, és közben ne gondolj arra, hogy miért is van szükség erre a programra.


Megtudhatnám, melyik volt az a név, amit a barátnő ellopott? :)

2011. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
21:41-es válaszolónál a pont! Én adnám az általam kiválasztott nevet, ennek a "barátságnak" úgyis lőttek! A cuccokat kérd vissza, nehogy neked kelljen újra megvenni! Ez a világ-ilyen árak és fizetés mellett-nem a karitatív szolgáltatásokról szólnak, főleg nem egy olyan emberrel aki meg sem érdemli! Az más kérdés, hogy vissza fogja-e szolgáltatni...!
2011. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!