Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg tapintatlan vagyok,...

Tényleg tapintatlan vagyok, ha megkérdezem, akarnak-e gyereket?

Figyelt kérdés
Tesómék 3 éve házasok, nincs gyerekük, és meg mertem kérdezni, hogy terveznek-e, ebből pedig nagy összeveszés lett, hogy nyomást helyezek rájuk ezzel, és mi lenne, ha már próbálkoznának, és már túl lenne vetélésen, stb... Hogy kérdezhetek ilyet. Én nem értem, hogy miért lett ebből ekkora tabu. Én egyébként azt is elmondtam nekik, amikor vetélésem volt, nem érzem magam idegennek. Persze megértem, ha ez nekik magánügy, de nehogy már egy kérdés ekkora nyomást helyezzen rájuk. Azért kérdeztem egyébként, mert már tele vagyunk a kinőtt babacuccokkal, amiket nekik tettem félre, mert amikor 2 éve kérdeztem, azt mondták, hogy persze, majd lesz gyerek, és kell nekik. Ez már nem a ló túloldala? Mi a véleményetek?
tegnap 13:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%
Nem voltál tapintatlan egyáltalán. A testvéred. Ha ennyire nem képes válaszolni,én nem erőltetném ezt a kapcsolatot velük.
tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem kettesben kérdezted tőle, hanem mások füle hallatára? Ha igen, valószínűleg ezért akadt ki.


Beletrafáltál sajnos, fájó pontra tapintottál.


Szerinted miért nem lett terhes 2 év alatt? A legvalószínűbb, hogy nem tud, és küzdenek vele. Nem mindenki tudja ezt megosztani a családdal, mind mások vagyunk. Próbáld megérteni a tesódat, ő ezt nehezen dolgozza fel, nem akar róla beszélni, bántónak érezte, hogy még te "is" ezzel nyaggatod.

Azért, mert te erős voltál, és nyitott, tudtál a vetélésedről mesélni (sajnálom a veszteséged!), az te vagy, ami becsülendő, de ő lehet, hogy nem szeretne erről beszélni, nem tud, képtelen rá.


A legvalószínűbb, hogy vagy meddőségiben kezelik őket, inszemináció/lombik, ki tudja hányon vannak már túl (vagy most kezdték). De nem akarnak róla beszélni.

Vagy már volt vetélése (akár több is).

Vagy nem állnak úgy anyagilag.

Vagy a férje meggondolta magát, mégsem akar gyereket, válni fognak...

Vagy ebből akár több is fennáll egyszerre...


Tudom, hogy nem akartad megbántani a tesód, de ő sajnos annak érezte. Egyszerűen kérj elnézést, mondd el neki, hogy nem úgy gondoltad, csak segíteni szerettél volna a babaholmikkal, azért kérdezted. Nem akartad megsérteni. Majd megbékél a tesód, ha érezteted vele, hogy nem a nyaggatás volt a szándékod, a "méhében turkálás".


Add el amúgy nyugodtan a babacuccokat, ne tartogasd.

tegnap 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
84%

2 év után 1x megkérdezni, mivel a válasza alapján hozol döntést a nekik félretett ruhákról, nem tapintatlanság, feltéve, ha 4szemközt, normál hangnemben kérdezted. De így kiakadni azt is mutatja, hogy vagy nem jön nekik össze, vagy mások baszogatják, vagy nem érez téged közel magához, vagy egy hisztis πcsa. Ennyiből nem lehet megmondani mi a helyzet.

Tanácsom, hogy ne hagyj nekik semmi ruhát/játékot/egyebeket. Add el nyugodtan, vagy ajándékozd másnak, tesóddal meg ezentúl az időjárásnál többről ne beszélgess inkább, az ilyenekkel nem lehet, illetve veled nincs olyan kapcsolatban, hogy lehessen... - feltéve persze, ha te normálisan álltál elő a kérdéssel.

tegnap 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
94%

Én tesómmal azt is simán megdumálom, ha aznap épp érdekeset fosott. 😂 De mi jóban vagyunk, nincsenek tabuk.

Ha megsértődött, gondolom problémákba ütköztek. Nem érdemes pedzegetni, naiv 25 éves fejemmel én egyszer beleszaladtam ilyen darázsfészekbe, mert kollégám telekürtölte az irodát, hogy ráállnak a babatémára, és mikor nem volt semmi, rákérdeztem, hogy meggondolta magát? Ne kövezzetek meg, fiatal voltam és idióta. Ő meg sírva fakadt. Nem direkt csináltam, akkor még halvány fogalmam nem volt róla milyen fájó lehet ez egyeseknek. Azóta sose kérdezek rá. Akinek nem gáz, az majd beszél róla magától is.

tegnap 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Annyi kiderült, hogy nem kezdtek még el vele próbálkozni, mert előbb utazgatni meg "élni" akarnak, szóval nem volt egyelőre sikertelen próbálkozás. Ahogy kivettem, inkább az elhatározás ingott meg kicsit. Én egyáltalán nem gondolom, hogy más méhébe turkálnék, attól, hogy felteszek egy kérdést. Presszionálni sem akartam őket. Ha pedig érzékeny, mert nem sikerül, arról is szeretnék annyit tudni, hogy nem sikerül, már csak azért se, hogy többé ez ne legyen téma véletlenül se. Tőlem bármikor bárki kérdezi, simán válaszolok, hogy nem lesz több tesó, nem érzem, hogy ez ennyire érzékeny kérdés lenne (kb. havonta megkérdezi valaki valahol, ahova a gyerekekkel megyek, ez a top 2. kérdés a "jó baba/gyerek-e" után.).
tegnap 19:58
 26/29 anonim ***** válasza:
44%
Mit érdekel az téged ?
tegnap 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 1112 ***** válasza:
31%
Nem.Ő a tapintatlan/buta,ha lecs3sz érte. Hogy rögtön rosszat feltételez rólad egy ilyen ártatlan kérdéstől.
tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem ezt kellemetlen kérdésnek, pedig az első gyerkőc 1,5 év után érkezett, már elkezdtük a kivizsgálásokat. Ha valaki rákérdezett tervben van-e, mindig annyit mondtunk, hogy igen, nem rajtunk múlik és ennyi. Ha valaki firtatta, hogy mivan, akkor azzal hárítottunk, hogy "úgy tűnik ő még nem szeretne jönni" és kész. Olyan nem volt, hogy egy ember többször megkérdezte volna, hogy "naaaaa mivan máár?". Az szerintem is tapintatlan.

Viszont ha tudom, hogy valaki kimondottan nekünk őrizgeti a babacuccokat, akkor szerintem abszolút érthető, ha tudni szeretné, hogy van-e értelme kerülgetnie őket. Azért valljuk be irgalmatlan mennyiségű ruha, játék, eszköz össze tud jönni, amitől az ember szabadulna, ha már nincs rá szükség.

ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
51%

Miért lennél tapintatlan?

Nem egy idegent kérdeztél, a saját tesódat.

Nem is értem azokat, akik itt ezen háborognak. Ha ennyit nem lehet a testéredtől megkérdezni, az már régen rossz.

ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!