Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg tapintatlan vagyok,...

Tényleg tapintatlan vagyok, ha megkérdezem, akarnak-e gyereket?

Figyelt kérdés
Tesómék 3 éve házasok, nincs gyerekük, és meg mertem kérdezni, hogy terveznek-e, ebből pedig nagy összeveszés lett, hogy nyomást helyezek rájuk ezzel, és mi lenne, ha már próbálkoznának, és már túl lenne vetélésen, stb... Hogy kérdezhetek ilyet. Én nem értem, hogy miért lett ebből ekkora tabu. Én egyébként azt is elmondtam nekik, amikor vetélésem volt, nem érzem magam idegennek. Persze megértem, ha ez nekik magánügy, de nehogy már egy kérdés ekkora nyomást helyezzen rájuk. Azért kérdeztem egyébként, mert már tele vagyunk a kinőtt babacuccokkal, amiket nekik tettem félre, mert amikor 2 éve kérdeztem, azt mondták, hogy persze, majd lesz gyerek, és kell nekik. Ez már nem a ló túloldala? Mi a véleményetek?
tegnap 13:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
60%

"Jó magyar szokás egymás méhében turkálni."


Hát ha már az is annak számít, ha valaki a testvérétől érdeklődik a gyermekvallalasi terveiről... Baxus mikor lett az a normális, hogy semmiről nem lehet erdeklodni? Párkapcsolat, gyermekvallalas, munka, egészség, mind tabu téma lett????

tegnap 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy ha jönni fog, akkor úgyis làtni fogod. Addig meg semmi közöd hozzá, ez kb olyan kérdés, mintha kérdeznéd, hogy szexelnek-e? Magánügy. Ha el akarja mondani, akkor mondja majd magától.
tegnap 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%

Mikor vált normálissá ilyeneket kérdezni akár a testvéredtől is? Szerintem sohasem volt normális 🤷🏼‍♀️ Ugyanez a simán szültél, miért nem úgy, miért nem szopik, miért nem így meg úgy neveled.

Senkinek semmi köze hozzá, igen a tesódnak sem meg anyádnak sem, ez kb. olyan mintha azt kérdezni, hogy b...tok azért rendesen?🤦‍♀️

Nekem igenis rosszul esett volna ha kérdezgetik mikor szülök vagy mikor nem szülök, pedig nálunk könnyen jöttek a gyerekek, el tudom képzelni milyen lehet az, hogyha valakinek meg gondja is van és nem szeretné megosztani.

tegnap 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
61%

13


Értem. Na és veled miről tudnak akkor a közeli barátaid és a csaladtagjaid beszelgetni? Mert ezek szerint a gyerekről nem lehet.

tegnap 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%
Mi évek óta lombikozunk, amit nem titkolunk, nem tabu téma. Tud róla a család és a barátok is, szoktunk róla beszélni, teljesen normálisan válaszolunk az ezzel kapcsolatos kérdésekre. Mégis voltak olyan időszakok (pl közvetlen sikertelen beültetés/vetélés után), amikor én is kiakadtam,ha bárki belekérdezett, egyáltalán nem volt erőm beszélni róla. Nem tudhatod éppen mi történik velük, milyen lelkiállapotban vannak.
tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
61%

Én nem igazán kérdeznék ilyet senkitől sem

Ahogy az első válaszoló írta, egyetértek, illetve azzal is hogy magánügy teljes mértékben

tegnap 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
44%
#14, de lehet beszélgetni a gyerekekről, de nem a "készítésükről". Nyilván anyukák egymás közt ha akarnak beszélgethetnek a szoptatásról meg a kakis pelusokról, de rühellem, mikor egy olyan családtag, akinek mondjuk nincs akkora gyereke vagy még gyerek sincs megkérdezi, hogy szopik? Jól szopik? Miért így? Miért nem úgy? Mert valljuk be igenis jó magyar szokás mindebe beleütni az orrunkat és úgy osztogatni sokszor a kéretlen tanácsot, hogy fingjuk sincs semmiről, de ugye megmondta a "királyunk" is, hogy a gyerek közjószág aztán mindenki tudja, hogyan kell nevelni, meg csinálni, legfőképp, akinek nincs.
tegnap 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
38%

17#-nél ott a pont. Attól amúgy, hogy nem beszélünk arról, hogy éppen szexelünk-e védekezés nélkül vagy sem, nagyon sok téma van még a földön. :D Aki csak erről meg pl a szoptatásról tud beszélni, annál fejben vannak problémák.


Egyébként én sem kérdezek ilyet, DE azért, mert voltam benne amikor 2,5 évig nem jött, dokihoz jártunk. Szüleink tudták, de őszintén még velük se volt sokszor erőm lelkileg erről beszélni. Ha pedig bárki felhozta, hogy nekünk miért nincs még és pont akkor jött egy rossz hír.. bizony engem is felhúzott rendesen. Így van, magyar szokás, sok embernél az is normális, hogy kb milyen pózba készült. Annyi de annyi téma van, amivel nem mászol más életébe. Kolléganőm se kérdeztem erről mikor tudtam, hogy 15 éve házasok, imádja a gyerekeket és nekik nincs. Amikor úgy érezte elmesélte magától, ha meg nem akarta volna, akkor nem. Magánügy. Egyébként ezt csak az érti és tudja, aki átélte a sikertelenséget. A többi ember sose fogja ezt megérteni miért tabu.

tegnap 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem abban semmi nincs, ha megkérdezed, hogy akarnak-e gyereket, akar sima baráti házaspártól, nemhogy testveredektol...ha valaki erőszakosan nyomatni akarja valakire a saját elképzeléseit, na AZ bunkóság, de egy szimpla udvarias érdeklődés NEM az.
tegnap 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Derjaderja ***** válasza:
55%

Szerintem kérdés, hogy négyszemközt és körbeírva kérdezted meg, csak a babacuccokra összpontosítva, kikerülve a direkt kérdést vagy például szülők jelenlétében egy családi ünnepen.

Alapból a testvéred párja egy idegen személy, tehát ha ő is jelen volt, akkor őt kényelmetlen helyzetbe hoztad, mert egy idegennek nem tartozunk személyes válaszokkal. Még nemidegeneknek sem.

tegnap 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!