Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek is tapintatla...

Szerintetek ezek is tapintatlan kérdések?

Figyelt kérdés

Ugye mindannyian tudjuk, hogy mérhetetlenül ritka esetben helyénvalóak az alábbi kérdések: van-e barátod/barátnőd, mikor költöztök/házasodtok össze, mikor jön az 1-100.gyerek, tervezett-e a baba és társai.


Szerintetek azt sem illik megkérdezni egy 60 körüli embertől, hogy van-e unokája vagy egy 40 körüli pártól, hogy van-e gyerekük? Nemrég született meg a 2. babánk és (fél)idegenek lelkesednek bele a babakocsiba és néha úgy megkérdezném őket.


2020. júl. 29. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom alapján, ha van, ha nincs, elárulják lelkesedés közben. ;)
2020. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Engem idegesítenek ezek a kérdések, a magánéletemben ne kutakodjanak idegenek. De nem muszáj válaszolni ezekre. És igen, szerintem tapintatlan.
2020. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez helyzettől is függ.... pl találkozol egy régi osztálytársaddal, megkérdezheted szerintem hogy mi a helyzet vele, hol él azóta, van e gyereke, mi történt vele mióta nem taliztatok.

Vagy ismerkedsz valakivel, érdemes azonnal tisztázni hogy van e valakije, pláne van e gyereke.


Az szerintem sincs rendben ha valakivel ismeritek egymást és heti 5x megkérdezi hogy jön e már a gyerek.

2020. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem. Ezen csal az sértődik meg, akinek valami kattanása van a téma miatt, és már nem képes normális beszélgetésre.
2020. júl. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom, valószínűleg én nem vagyok teljesen komplett, mert engem egyáltalán nem idegesítettek az ilyen kérdések, ahogy az sem idegesített, ha a nénikék lelkendezve néztek be a babakocsiba. Mosolyogsz egy kedveset, váltotok 2 mondatot, és mentek is tovább. Miért ne örülhetnének annak, ha látnak egy kisbabát?

Hozzányúlni természetesen nem kell, de hogy ennyi se férjen bele?

És igen, vesztettem el terhességet, sőt, vesztettem el újszülött gyermeket.

Mégsem gondolom, hogy mindenki vájkálni akar az életemben. Szimplán érdeklődnek.

Miért kell mindenen drámázni?


Egy 5 éves és egy 2 éves anyukája

2020. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1# Igen, a leggyakoribb, hogy rögtön hozzáteszik, hogy "a menyem is nemrég szült" vagy "hú az enyémek de rég voltak ilyen kicsik", de ha ezek elmaradnak, hiányérzetem támad a beszélgetésben 🤭


5# Egyáltalán nem zavar, hogy lelkesednek a babának. Nagyon jól esik, csak érdekel, hogy nekik is van-e vagy volt-e a közelükben baba, de tapintatlan sem szeretnék lenni. Van egy néni a házunkban, akinek nincs és nem is lesz unokája, és ez nagy szívfájdalma. Tőle kínos lett volna megkérdezni szerintem.

2020. júl. 30. 08:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem illetlen kérdések, illetve én nem szeretem ezt a smalltalk a semmiről angol mentalitást..


Ha beszélgetni, ismerkedni akar, akkor ezek illő kérdések a másik megismerésére, ha viszont nem szeretnél, nyugodtan elutasíthatod udvariasan, hogy erről nem szívesen beszélgetnél most, és ugye milyen meleg van már egy hete?


Simàn leveszi az ember, nincs sértődés.


Bármivel megbánthatod a másikat, akár csak ha annyit mondasz, hogy milyen nehéz neked munkába menni ilyen hőségben, a másik lehet tartósan munkanélküli, vagy pl ha élvezed a meleget, ès örülsz neki, a másik meg utálja, mióta meghalt egy forró nyári napon hőgutában a férje, lehet el is sírja magát..


Nem tudhatod mit él meg a másik személyes tragédiának és mi bántja meg az érzéseit. Ha ismerkedni akarsz, megismerni a másikat, és erre a másik vevő, nem épít le, ezek illő kérdések.


Ha számodra furcsa, kellemetlen, nyugodtan mondd, hogy erről nem szívesen beszélek. Ha fent akarod tartani a beszélgetést, terelj számodra semleges témára, ha nem, ne mondj mást.. senki sem fog kinézni azért, mert valamit nem szeretnél megosztani, elmélyíteni az ismeretsèget.

2020. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki félig ismeretlenül belemászik a babakocsiba, attól szerintem bátran megkérdezheted. Ez inkább akkor zavaró kérdés, ha nem a gyerek témában jártok, vagy ha ugyan gyerek a téma, de nem ő hozta fel.
2020. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt, hogy van-e gyereke, senkitől se tapintatlan megkérdezni, pláne nem olyantól, aki nyomul a babakocsihoz. Azt, hogy terveznek-e már tapintatlan lenne.
2020. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!