Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Arra lennék kiváncsi, hogy ti...

Arra lennék kiváncsi, hogy ti mennyire nevelitek sztereotipiára a gyerekeiteket. Szóval, hogy a lányoknak lányos dolgokat tanitotok, a fiúknak fiús dolgokat. Például megtanitjátok a fiúkat fözni, barkácsoltok, horgásztok-e a lányaitokkal?

Figyelt kérdés

okt. 20. 18:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%

A férjemet úgy nevelte az apja, hogy ha nem tudod ellátni magad, nem vagy férfi. Ezért megtanította mosni, főzni, takarítani, vasalni, stb. Én szerettem apuval barkácsolgatni, nem okoznak gondot az ilyen dolgok, összerakok egy lapraszerelt bútort gond nélkül, egyedül villanyszerelést nem csinálok, mert az áramtól félek. A lányunk mindent meg fog tanulni, ami érdekli.


Volt olyan kolléganőm, aki inkább ült sötétben, míg egy férfi ki nem cserélte neki a kiégett villanykörtét, mert az szerinte “férfi munka”. Én nem várok senkire, megoldom, ha tudom.

Volt olyan pasim, aki egy kenyeret nem vajazott meg, mert az a nő dolga. Sajnálom a feleségét…

okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Derjaderja ***** válasza:
32%

Én szeretem a hagyományos szerepeket. Tudom, ma nem divat, de akkor is. Tudom hogy engem is beengedtek egyetemre de nem is sikerült az életem, és nem is valók a lányoknak ezek a dolgok.

Nem szedem ki a lányom kezéből a kisautót, de engem örömmel tölt el, hogy valahogy mindketten megfelelnek a saját nemüknek, és örülnék, ha ez így maradna.

okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%

Az életre, önállóságra igyekszem tanítani a kisfiam és majd a hamarosan megszülető kislányomat is ezen az úton igyekszem terelni.


Ha az apukája fúr, farag oda megy, érdeklődik, segiteni akar. Ha én főzök, teregetek oda jön, segít.


De látja az apját is mosogatni, vasalni, főzni és engem is bütykölni.


Szeretnénk ha a gyerekeink nem lennének teljesen elveszve a felnőtt életben. Jó lenne, ha tovább vinnék a nagymamáik meg a mi talpraesettségünk és nem esnének kétségbe ha mondjuk fel kell fúrni egy polcot, meg kell szerelni a wc tartályt vagy össze kell barkácsolni valamit.


A főzés, mosás, takarítás, az otthonuk, életterük rendben tartása esetleges feljavítása legyen természetes velejárója az életüknek és ne a sült galambot várják mennyei mannaként a szájukba aláhullani.

okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Fiam van. 20 hónapos és imád takarítani. Seprés, felmosás, törlés, pedig nem látja napi szinten tőlem.

Van játékkonyhája, bevásárló kocsija, játékmosógépe. Emellett tagadhatatlanul igazi kis pasi, imád autókkal játszani, mindent, aminek kereke vagy szárnya van.

Ami érdekli, azt megvenném neki, nem érdekelne, ha lányos. Apám furcsállta a játékkonyhát, ami azért vicc, mert ő világ életében főzött, anyámat is ő tanította.

Én örülnék, ha házias, segítőkész férfi válna a fiamból, így hagyom kibontakozni. Semmit nem erőltetek, csak utánoz, ami a fejlődése része.

okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
58%

15!


Ha valaha érdeklődni fog a lányom a szerelés iránt,biztos meg fogja tanítani neki a férjem(az apja).


De egyelőre a társadalom berendezkedését próbáljuk együttesen megértetni vele. Az együttélés szabályait. A helyes viselkedést/reakciókat. A kudarctűrést. Rugalmasságot. Az érzelmeink kifejezését és megregulázását. Az indulataink kezelését.

Nem nagyon megy,de nem adjuk fel.


A lányunk autista. Ketten próbáljuk helyes irányba terelni. Ami piszok nehéz.


Jelenleg még nem adnék csavarhúzót a kezébe inkább, mert valószínűleg megsebesítene vele.


Szóval kicsit messze van még az a szerelni tanítás.

okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig válaszokat.
okt. 20. 22:19
 27/31 anonim ***** válasza:
15%
Szóval arra sem tanitjatok a fiatokat, hogy engedje előre a lányokat, legyen udvarias, előzékeny? És a lányokat sem arra, hogy legyenek finomak, kecsesek? Na ezért tűnik el ez a 2 nem a világból. Igenis vannak fiua6es lányos dolgok. Nem munkára gondolok, azt mindkét nemnek minél többet meg kell tanulnia. De azért fiúnak csillám póni nonszensz. Mondjuk az is hogy vágyik rá. Van egy ovis gyerek, csillám póni plussel alszik bent, hát ránézésre is látszik hogy meleg lesz.
okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%

#27

1. Az udvariasság minden esetben oda-vissza kellene, hogy működjön, nemcsak férfi-->nő irányba.

2. Miért kéne minden lánynak és nőnek finomnak és kecsesnek lennie? Ez egyszerűen nevetséges, ne haragudj. Vannak kecses nők és vannak kevésbé kecsesek (:D), semmivel sem kevesebb egyik a másiknál, csupán más.

3. Miért lenne egy póni nonszensz egy kisfiúnak? Pontosan ez a beteges és groteszk felfogás, nem az ellenkezője. A gyerekek tiszta lappal születnek, nincs beléjük kódolva szerencsére, hogy nekem kukim van, így nekem csak az autók és dínók valók, természetesen azok is kizárólag csak kék színben...kész röhej. Ez csupán a társadalom által kitalált "szabályrendszer", ami hozzáteszem, a színeket tekintve pl viszonylag újkeletű, mivel a történelemben kicsit visszatekintve egy ideig pont fordítva tartották megfelelőnek a felosztást, így a fiúk voltak rózsaszínbe, a lányok pedig kékbe öltöztetve...olvass utána.

4." Van egy ovis gyerek, csillám póni plussel alszik bent, hát ránézésre is látszik hogy meleg lesz." - ez meg már tényleg no comment kategória, remélem csak provokációnak szántad így a végére.

tegnapelőtt 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Derjaderja ***** válasza:
40%

28. Az van belekódolva, hogy várja a társadalmi szerepek, feladatok, viselkedés megtanítását, amibe a nemi szerepek is beletartoznak.

Ez persze lehet más egy indián közösségben vagy egy posztmodern társadalomban vagy egy hagyományosabb falusi közösségben. De azért van ennek veleszületett huzalozottsága is. Nagyon merevnek nyilván nem kell lenni, illetve nem kell össztörni azt aki sehogy sem fér bele a megszokottba (meleg vagy transz vagy bármi), de ettől még van egy megszokott férfi és női szerep és viselkedés, és sokkal jobban jár a gyerek ha ezt el tudja sajátítani szerintem, jobban be fog tudni illeszkedni a társadalomba.

És a legtöbb gyerek ezt a szülőktől függetlenül elkezdi, kb ahogy gyerekek közé kerül, lányok a babákat, csinos dolgokat preferálják, fiúk autókat, fegyvereket stb. Pár hónaposan is már ez látszik, amikor még nem is tudnád befolyásolni, a 6 hónapos fiú extázisban van a motoroktól, munkagépektől.

Ez nem azt jelenti, hogy csak és minden pillanatban ez az elfogadható, de összességeben egy többségi trend, aminek a mi társadalmunkban évezredes hagyománya van.

tegnapelőtt 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
68%

Én sem voltam finom és kecses kislányként, az én lányom sem lesz az 🤣 Én fociztam, boxoltam, most a fiam is ezeket csinálja és a hugát is tanítja.

Mindkettőt úgy neveljük, hogy nincs férfi és női munka, csak munka van, amit meg kell csinálni.

tegnapelőtt 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!