Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Arra lennék kiváncsi, hogy ti...

Arra lennék kiváncsi, hogy ti mennyire nevelitek sztereotipiára a gyerekeiteket. Szóval, hogy a lányoknak lányos dolgokat tanitotok, a fiúknak fiús dolgokat. Például megtanitjátok a fiúkat fözni, barkácsoltok, horgásztok-e a lányaitokkal?

Figyelt kérdés

okt. 20. 18:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Semennyire, és nincs is értelme. A lányom szereti a kisautókat, érdekli a szerelés, nem szeret babázni, de egyébként főzöcskézős játékot szereti, meg plüssöket elaltat, babakocsiban tologat.


Az ember sokkal komplexebb, mint amiket a sztereotípiák utalnak.


Egyébként ez a legnagyobb hülyeség: pl. ha egy fiú nem babázhat, hogyan lesz majd apa belőle?

okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

2 vagyok.


Részben meggyőződés, részben pedig az az ok, hogy én sem szerelek, horgászok.


Viszont kerítést szegelek,fát vágok, rendezem a kertet (metszek pl), kutyakennelt javítok.


Azt csinálom, amit tudok.


Szerintem ezek se kifejezetten lányos dolgok.


Sőt. Ha igazi lányos dolgokat akar majd tanulni,akkor a húgomhoz megy. Mert én nem használok facebook-ot, instagrammot, nem sminkelek, nem bulizok, nem cigizek, nem iszok alkoholt, stb stb. Mert nem érdekel. Sosem érdekelt.


Én világ életemben a természetben éreztem jól magam. Onnan tanítok neki rengeteg dolgot.


Gombákat,vad/ nemes növényeket, melyik ehető, melyik nem. Állatokat, melyikkel hogy kell bánni. 5 évesen már felismerte az oviban környezet foglalkozáson a fűszernövényeket. Egyedül a csoportban.


KRESZT már alap szinten tudta 5 évesen.


Megtanítom majd dagasztani,sütni,főzni, mosni, növényeket ültetni, rendben tartani. Minden háztáji munkára.


Mivel zene szakra jártam általánosban,megtaníto(tta)m a zene alapjaira, skálázni,meg tud szólaltatni különböző hangszereket,ami itthon van


Szóval ilyeneket tanítok neki. Aminek hasznát veszi majd az életben. És amit én tanultam annak idején.


De nem tudom pl autószerelésre tanítani. Nincs is jogsim 😆. Nem is akarok jogsit.

Nem szerelek számítógépet sem. Miért is tenném? Megszereli a férjem. Én meg addig sütök sütit.


Szerintem ezt nem kell felcserélni. Ő sem szeretné, és én sem.

okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, akkor nyilván tanítanám ugyanúgy mindkettőt, hiszem egy fiú is eszik, szóval nem ártana ha tudna magának csinálni, plusz ha a lány magának össze tudja rakni a komódját pl az sem egy rossz dolog (na jó, ez utóbbival megbírkózok ha nagyon muszáj, de nem tudom mire kell gondolni barkácsolás alatt)

A fiam 8,5, a lányom 11 éves, de eddig sem voltak azok a tipikus fiú és lány..

okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 babyboom567 ***** válasza:
100%
Azon kívül,hogy nem hord fordos/csipkés/flitteres lányruhát,pont ugyanúgy tanítok mindent a fiamnak, mintha lány lenne.Van babánk, plüssünk,hercegnős/pónis matricánk,kisállatkás tornazsák, sünis uzsonnás doboz,babakonyha-készlet,legó ,dínók,stbstb.Én jó embert akarok nevelni, nem egy érzelemszegény,indulatos görcsöt mindenféle sztereotípiákkal.A belső emberi értékeket nemtől függetlenül meg kell(ene) kapniuk,mert ez számít.
okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

"Nem szerelek számítógépet sem. Miért is tenném? Megszereli a férjem."


De akkor ez most csak arról szól, hogy Te mit tanítasz neki, vagy arról, hogy egyedül tőled tanul bármit, az apjától semmit, ezért így járt?

okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

2 fiam van, még elég picik (5 és 1 évesek), de a nagyobb már szokott segíteni a főzésben, sütésben, ez a finommotorikának is jót tesz. Szoktak velem kertészkedni, a porszívózás pedig nálunk fiús program, apa porszívóz a rendessel, az 5 éves a játékporszívóval, az 1 éves pedig a rendes porszívót tologatja, ezzel “segít” apának. De van barkácskészletük is és ha az apjuk az autóval matat akkor ott is “segítenek”.

Mellesleg én se vagyok elveszve, ha össze kell rakni egy szekrényt vagy fel kell fúrni valamit a falra. Az öcsém még egyedül él és nincs kosz, főz és mos/vasal magára. Nem baj, ha az ember kicsit sokoldalúbb.

okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%

Egyszem fiam van, most volt két éves, babakonyhát kapott szülinapjára, mert a játszin is volt egy, és nagyon szerette 🙂

Nagyon szeretem az állatokat és a növényeket is (édesapám kertész volt, volt kitől tanulnom 😀), tanítgatom, hogy mi micsoda, szerintem máris több virágot/növényt felismer és megnevez, mint egy átlag felnőtt 😊

A gond az, hogy egyedül nevelem, édesapám is meghalt már, így én pont a fiús dolgokkal leszek bajban... annyira én sem vagyok "csajos", de pl. az autók és a vezetés hidegen hagy, a foci sem érdekel kifejezetten. Azért remélem, hogy az ilyen "férfiassági fokmérőkből" lesz kitől magába szívni a számára szükséges mennyiséget 😁

okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
10%

Nem sztereotip. mert biológiai tény.

Megtanítottam a fiamnak, hogy a nőknek kisebb az agya. Ezért rossz főnökök, érzelmileg instabilak, nem látnak át bonyolultabb összefüggéseiben kb semmit, stressz helyzetekben rossz döntéseket hoznak. Ezt tudniuk kell a fiú gyerekeknek. Amúgy pedig ha a fiamat himezni látnám kapna egy maflást.

Mosogatni főzni tanítjuk, szorgalmas, szerencsére nem lusta

okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%
#18: nagyon gyenge.
okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
68%
A főzés nem lányos dolog, hanem egy alap life skill...
okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!