Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Arra lennék kiváncsi, hogy ti...

Arra lennék kiváncsi, hogy ti mennyire nevelitek sztereotipiára a gyerekeiteket. Szóval, hogy a lányoknak lányos dolgokat tanitotok, a fiúknak fiús dolgokat. Például megtanitjátok a fiúkat fözni, barkácsoltok, horgásztok-e a lányaitokkal?

Figyelt kérdés

okt. 20. 18:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

A lányt verekedni tanítja az apja, q fiú virágokat gondoz, mindkettő szokott segíteni a főzésben és nem szoktam speciálisan fiús vagy lányos játékot venni nekik, csak olyat, ami érdekli őket. Vegyesen vannak tündérek, kisautók, dínók, babaház, lovak és más állatok a játék repertoárban, ritkán dedikáltan egyiküké vagy másiké.

Szerintem ma már nem lehet azt mondani, hogy csak női vagy csak férfi munka lenne valami, kivétel, ha olyan fizikai erő kell hozzá. Amire képesek, azt csinálják meg maguknak, ide tartozik a főzés, takarítás, számítógép szerelés vagy bútor összerakás, stb. A csavarhúzóra nincs ráírva, hogy csak férfi használhatja vagy a mosogató szivacsra, hogy csak női kézbe.

okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
22%

Én próbálom lányos dolgokra tanítani a lányomat. Hogy miért? Mert lány.

Nem csinálok tipikus fiús dolgot,tehát ő sem csinál.

Talán a favágás az egyetlen, amit néha szoktam (élő fát, kézi fűrésszel kivágok).

okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire. Én sem tudom ezeket 😅
okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Nincs gyerekem, de ha valaha lesz, soha nem nevelek beléjük semmilyen sztereotípiát.

Nincs olyan, hogy “lányos”, nincs olyan, hogy “fiús” dolog.

Soha életemben nem babáztam, a rózsaszín barbikat is utáltam. Mindig fiúkkal játszottam műanyag állatokkal, meg Playmobil rendőrös készleteket gyűjtöttem, mégis normális nő lett belőlem.

Ezek a sztereotípiák nevelik ki a majomkodó kiscsajokat meg a tuskó fiúkákat, akik kiközösítenek, zaklatnak, lenéznek, ha nem vagy 100%-ban azonos érdeklődésű velük, és merészelsz különbözni.

okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

2


Azt szeretnéd, hogy ne tudjon fiús dolgokat vagy szeretnéd ha tudna, csak mivel te nem tudod hogyan kell, azért nem tanitod neki? Meggyözödésböl teszed? Köszönöm a válaszod elöre is.


3


Ha tudnád, akkor tanitanád úgy?

Köszi a válaszod.

okt. 20. 18:59
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

2 lányom van, 4 és 10 évesek.

Itthon lányos dolgok vannak, kivéve a traktoros játékokat.

De ez csak azért lehet mert van 3 traktorunk kint a tanyán amit a nagyobb már simán el is vezet és van egy horgász tavunk, így pecázni is szoktak.

okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve hogy nem nagyon barkacsolunk, nem horgaszunk, nem kell fat vagni es hasonlok, lakasban elunk, ha ugy vesszuk, akkor csak “lanyos” dolgokra tanitjuk a fiunkat :D


De en orulnek neki, ha nem lenne here es tudna magarol gondoskodni, fozni; mosni, takaritani. Ahogy az apja is csinalja 🤷‍♀️

okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Fiamat tanítom alap kaják elkészítésére, mosógép elindítására. Nem lesz mamahoteles sem életképtelen nagyon remélem.
okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban élve semmi kifejezetten "fiús dolog" nincs, úgyhogy nem, nem tanítok a lányomnak, de a fiamnak se. ;)

Mindketten ugyanazt tanulják. Maguk után rendet tenni, szennyesbe beletalalni, szemetet kivinni, mosogatóba pakolni...

Játékokból több a "lányos", de csak mert a lányom az idősebb, így több játékot kapott eddig, de az öccse se volt soha eltiltva a babaháztól, kiskonyhàtól és a lányom is "ránézhet" a dömperre, dínókra, parkolóházra.

okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam van. Én is nagyon "fiús" beállítottságú voltam mindig is, szóval alapból sem tudnám nekik a "lányos" dolgokat még csak mutatni sem. Főzni szoktunk együtt, azt a nagyobbik fiam nagyon szereti. De amúgy akaratlanul is "fiúsan" vannak nevelve. Most nyilván hercegnős, meg barbi babás, meg csillámpónis játékokat alapból nem vettünk nekik soha, de nem is igényelték. Kiskoruktól autómániások maguktól is. És ugyanúgy maguktól érdeklődnek a ház körüli "fiús" teendők iránt is. Na jó, a nagyobb alapból segítőkészebb, így mondjuk a mosást már oda tudná tenni. De szerintem a főzés például nem kifejezetten lányos dolog, ha megnézed, a legtöbb mesterszakács is férfi. A férjem is tud, és szeret is főzni. Horgászni meg ő is utál, úgyhogy hiába férfi, és fiaink vannak, valószínűleg soha az életben nem megyünk velük horgászni.
okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!