Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyankor mi törtenik, ha a...

Olyankor mi törtenik, ha a testvérem önhibáján kívül, de nem tud gyerektartást fizetni? A családtól ugye nem tilthatják le az összeget?

Figyelt kérdés

Bevétele nem haladja meg a 28500Ft-ot, dolgozni nem tud, a család fizeti a szükségleteit. Gondnoka szerint nem tudnak tőle semmit lefoglalni és tiltani sem tudnak miből.

A kislányt az anya szülei nevelik.


ma 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez már nagyon rég volt (20 éve), de anyukám igényelt állam által megelőlegezett gyerektartást. Amennyit kamaszfejjel felfogtam belőle, nem volt egy rövid folyamat, rengeteg papírmunka volt, nagyon sok iskolalátogatási igazolást kellett kérnem, de végül megkaptuk. Az állam kifizette a gyerektartást, apámon meg bevasalták amikor lett munkája. A pártfogója nagyon gyorsan gondoskodott róla, hogy legyen munkája.
ma 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Makd kap államtól megelőlegezett gyerektartást.


De a te szüleid nem érzik, hogy minimálisan támogatni illene az unokájukat, ha szerencsétlennek nincsenek azülei?


Remek emberek lehettek.

ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szüleim már akkor, mikor kiderült a terhesség, azt mondták, hogy jobb lenne elvetetni, ha pedig már nem lehet, örökbe adni. Az anya édesanyja viszont úgy döntött, hogy nem, majd ő felneveli. Akkor hajrá! A szüleimnek már nincs semmije, mindent a tesóm ellátására fordítottak. Nem ők tehetnek a kialakult helyzetről, csak és kizárólag az anyai nagymama. Ha olyan vagány volt, hogy bevállalta, akkor oldja is meg!
ma 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ők tehetnek a kialakult helyzetről, csak és kizárólag az anyai nagymama."


Ja, én azt hittem, a testvéred élvezett bele a nőbe védekezés nélkül, felelőtlenül, bocsi! Ma is újat tanultam, hogy már az anyai nagymama is fel tudja csinálni a saját lányát, de akkor a testvéred hogy jön ide, ha neki nincs is semmi köze a gyerekhez?

ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Középsúlyos értelmi fogyatékosok esetén ők csak az ösztöneiknek engedelmeskednek, arról sincs fogalma, hogy a saját fenekét, hogy törölje ki, hogyan is lehetne a fogamzásgátlásról? A lánynak más mentális problémája van, az anyja a gondnoka. Bár a gondozók mindent megtesznek, mégis történnek balesetek mint ebben az esetben is. A lány anyja visszautasított minden lehetőséget a védekezésre, sőt kikérte magának, hogy a lánya szexuális szabadsagát korlátozzák pl zárják az ajtaját, hogy ne tudjon átszökni a fiúkhoz... Ez már a negyedik otthon, ahhol élt, mert mint kiderült, hasonló problémák merültek fel nála eddig is, de az előző terhessége megszakadt a szedett gyógyszerei miatt. Most az újabb otthonból is ki akarják tenni nem kívánatos viselkedes miatt. Nem értem, ez mire jó az anyjának!
ma 14:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindegy is, ezek szerint a nagymama csak fenyegetőzött, hogy rokontartás címén tőlem és a férjemtől is vonhatják a megítélt összeget. Szerinte még a fiunk diákmunkás pénzéből is tilthatnak emiatt. Ezt azért nagyon nem szeretnénk, így is épp elég lemondással jár neki ez az egész!
ma 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:

“Nem ők tehetnek a kialakult helyzetről”

Amikor egy gyerek megfogan, ott mindkét fél hibás. A tesód is, mert mindenképpen dugdosni akarta a fütykösét vhová. Elvetetni? Örökbe adni? A te anyádba sem sok anyai érzés szorult, ha neki ez ennyi és nem is érez felelősséget az unokája iránt. A tesódnak meg üzenem, hogy aki dugni tud, az dolgozni is, a fütykös meg maradjon a gatyókában. Zárójel: anyádnak pofa sutba, mert ő nevelte ezt a semmirekellőt, ha valakinek nincs véleménye, akkor az ő. Szép család.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De gyereket csinálni tudott?

Ezt nem igazán értem.

ma 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!