Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha velem nyaral a gyerek, de...

Kelemen Kornél kérdése:

Ha velem nyaral a gyerek, de az anyjával él, akkor is jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Nem kevés gyermektartást fizetek a gyermekem után, az összeget önként ajánlottam fel, váláskor a bíró elfogadta szó nélkül és persze a volt nejem is. Azon felül is segítem-segítettem őt és az anyját amiben tudom-tudtam, de amióta anyának új pasija van, azóta -mondjuk úgy- nem úgy működnek a dolgok, mint régen. "Éhesebb" lett, plusz gyakorlatilag kiközösítenek a család életéből.

Ha egy hónapra elviszem a gyereket nyaralni, akkor is jár a gyerektartás, esetleg kérhetek én is arra az egy hónapra gyerektartást? - nem azért mert rá vagyok szorulva, hanem mert nem érdemli meg a minden határon túli önzetlenséget és essen már le neki, hogy ez így nincs rendben.



júl. 16. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Hivatalosan nem. Ha viszont meg tudjátok beszélni két intelligens ember módjára, akkor nincs akadálya.
júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartás akkor is jár, egyedül akkor nem kellene fizetned, ha a gyerek tartósan nálad van (minimum fél év) és a bíróság jóváhagyja, hogy ne fizess.


A gyerektartás olyan, mint a családi pótlék, minden hónapban jár.

júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy most egy hónapig nálad van a gyerek, a láthatás része.

A láthatásra hivatkozva nem kérheted a gyerektartás csökkentését.

Kár volt az elején nagyvonalúskodnod. Fizettél volna annyit, amennyit a bíró megítél, és azon felül bármikor bármennyit adhattál volna - de csak addig, ameddig te akarod.

Arra pedig eleve számítanod kellett volna, hogy előbb-utóbb lesz új párja a volt feleségednek.

júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem érzek hozzá,de nem megoldás ilyenkor az összeg módosítása? Nem a nyaralás miatt,hanem hónapról hónapra csak annyit fizetnél,amennyit muszáj?

Bocsánat ha marhaságot írtam,nem tudom,lehet -e az összeget utólag barminemuen,jogszerűen módosítani.

júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Azért kiváncsi lennék arra a "nem kevés" gyerektartásra összegszerüen
júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

4-es, a bíróság már jóváhagyta a kérdező által korábban ajánlott összeget. Erős indok kell, hogy ezt módosítsa. Most már ennyit KELL fizetnie.

Ha nem tett volna ilyen ajánlatot, akkor a bíróság osztott-szorzott volna és megállapított volna ő valamilyen összeget. Akkor az lenne kötelező.

júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os: elvileg két év után lehet kérni a felülvizsgálatot és az összeg módosítását, ha indokolt - pl a tartásra kötelezett életkörülményei változtak, vagy egyéb okot fel tud hozni.
júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Kétévente lehet felülvizsgáltatni. Akkor hivatkoznod lell valamilyen körülményre, ami megváltozott. Pl. kisebb kereset, tartós betegség, munkanélküliség, új házasság, új gyerek, messzebb költözés... Másik oldalról az infláció miatt viszont nőhet(ne)...

A nyaralás viszont nem számít, a láthatás része. Tipikus, hogy a szüneteket megfelezik az elvált szülők. Ahogy az is, hogy a nagyobb költségeket (pl tábor, fogszabályzó, iskolakezdés). Ezek benne szoktak lenni a megegyezésben.

júl. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben az kéne, hogy normálisan lehessen egymással és egymás között beszélni-egyeztetni. Ha ez nincs meg, akkor itt sok dolgot nem kellett volna vállalni - az 1 hónappal együtt értve. Meg kell enni a saját főztöt.
júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Esetleg számlákat be lehet nyújtani a költésről, ha annyira balhés a szitu.
júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!