Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell fizetni a gyerekta...

Meddig kell fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy lánya a fiatalkori kapcsolatából, se vele, se az anyjával nem tartjuk már a kapcsolatot. Elég ha addig a hónapig utaljuk a pénzt amíg betölti a 18. életévét? Nyilván maguktól nem fogják jelezni, hogy továbbtanul e vagy sem
szept. 12. 09:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Utaljátok 18 éves koráig. Ha továbbra is jogosult lenne rá, szólni fognak.
szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem letiltással megy, akkor 18 éves koráig jár. Akkor le lehet állítani. A leírásod alapján nem, hanem önként utaltok. Utána már rokontartás van, amit a gyereknek kell kérvényezni a bíróságon.

De ha nem tartjátok a kapcsolatot én utánanéznék, hogy jár e még egyáltalán iskolába.

szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
2: én úgy tudom, hogy a gyerektartás 24 éves korig jár legkésőbb, abban az esetben ha a gyerek nappali tagozaton tanul.
szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Rosszul tudod 3-as. 18 éves korig, vagy ha nappalin középszintű oktatásban van akkor 20 éves korig, ha bukna a gyerek.
szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
15%
Azt megkerdezhetem, mi miatt nem tartjatok a kapcsolatot? Az becsulendo, hogy a ferjed utalja a gyerektartast, de mi miatt nincs kapcsolat?
szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

4: eszerint a cikk szerint jár. Folytatólagosan.

[link]

szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
5: becsülendő? Alap.
szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
5. Ez nem becsülendő hanem alap.
szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
18 év felett rokontartás van, nem pedig gyerektartás. 2 nem ugyanaz. A cikk hibás.
szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, ugye majd a gyerekednek is csak 18 éves koráig fizeted a dolgait? Komolyan nem véletlen a gonosz mostoha kifejezés.


Én is második feleség vagyok, de az biztos, hogy nagyon összevesznék a férjemmel ha a gyereke 18. születésnapja után nem támogatná, ha már nem volt ott a legfontosabb pillanataiban.

szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!